PDA

View Full Version : سوال درباره رسم جدول در #C

zaghari
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 11:10 صبح
من میخوام یک آرایه دو بعدی رو توی یک جدول نمایش بدم که قابل پرینت هم باشه
برای این کار هم میخوام از DataGridView استفاده می کنم
چطور میتونم این کارو بکنم و آیا راه بهتری هم هست؟

flash118
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 11:37 صبح
دوست عزیز یه راه آسون تر که تو کتاب آقای جعفر نژاد بود یه کنترل معرفی کردن که تو سایت انتشاراتشون هست تو بخش c# فکر کنم تو نامش flexهست البته نام دقیقش نیست برید یه نگاهی کنید میگیرید اون برای این کارها خیلی ساده تر هست در ضمن برای پرینت هم متد هایی داره که میتونید از ش استفاده کنید و یا به صورت کلی میتونید پرینت بازم سئوالی بود در خدمتم

zaghari
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 15:00 عصر
کسی میدونه اسم این کنترل چیه؟ من که نتونستم چیزی پیدا کنم :متفکر:
من فقط میخوام یه table باشه و بشه به تک تک سلول هاش دسترسی داشت و مقداردهیشون کرد

flash118
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 22:24 عصر
دوست عزیز کدوم رو می گید
نام کنترلی که من معرفی کردم رو می گین؟

zaghari
جمعه 26 شهریور 1389, 10:01 صبح
هم اسمش هم اینکه یه مقدار درباره ویژگی های این کنترل که گفتین توضیح بدین ممنون میشم چون من تو نت دنبالش گشتم چیزی پیدا نکردم

shima2006
جمعه 26 شهریور 1389, 12:18 عصر
اگر با کریستال ریپورت کار کردید یه نگاهی به SAmple های اون بندازید
فکر می کنم بهتون کمک کنه
من تویه سمپلهای کریستال ریپورت جداول چند بعدی رو دیدم ، حتما در مورد شما هم جواب خواهد داد.

zaghari
شنبه 27 شهریور 1389, 14:24 عصر
توی کریستال ریپورت دسترسی به هر سلول یه کم مشکله البته منم زیاد مسلط نیستم
کسی از دوستان راه دیگه سراغ نداره؟ پروژه ام لنگه :ناراحت:

shima2006
شنبه 27 شهریور 1389, 16:10 عصر
اگه اطلاعات این آرایه دو بعدی تویه دیتابیس موجود هست ، انتقالش به کریستال ریپورت دیگه کاری نداره!
شما همونطوری که اطلاعات یه جدول یا استور پروسیجر معمولی رو به یک فرم کریستال انتقال میدید و از گزارشتون پرینت می گیرید , این آرایه رو هم در کریستال ریپورت به راحتی می تونید استفاده کنید.

zaghari
یک شنبه 28 شهریور 1389, 12:56 عصر
این آرایه دو بعدی به وسیله ی اطلاعات یه دستگاه پر میشه که به پورت کام وصل میشه یعنی دیتابیسی در کار نیست! معمولا وقتی از کریستال ریپورت استفاده میکنن که دیتابیس داشته باشیم حالا که دیتابیس ندارم باید چی کار کنم؟

zaghari
دوشنبه 29 شهریور 1389, 10:45 صبح
:افسرده: ای بابا! دچار یاس فلسفی شدیم کسی نظری نداره؟

mohsen_csharp
دوشنبه 29 شهریور 1389, 14:54 عصر
دوست عزیز یه راه آسون تر که تو کتاب آقای جعفر نژاد بود یه کنترل معرفی کردن که تو سایت انتشاراتشون هست تو بخش C#‎ فکر کنم تو نامش flexهست البته نام دقیقش نیست برید یه نگاهی کنید میگیرید اون برای این کارها خیلی ساده تر هست در ضمن برای پرینت هم متد هایی داره که میتونید از ش استفاده کنید و یا به صورت کلی میتونید پرینت بازم سئوالی بود در خدمتم
دوست عزیز این کنترل در دات نت وجود ندارد بلکه در vb6 بود من نمی دونم چرا این آقای جعفرنژاد از سال 83 تا الان هنوز تو ویرایش های بعدی این کتاب، اشاره به این موضوع نکرده.
در حقیقت این مشکل من در سال 83 بود و اگه vb6 رو نصب کنی اونوقت می تونی این کنترل رو به دات نت add کنی ولی بهتره که این کارو نکنی و با گرید خود دات نت کار کن (البته اگه نخواستی با کریستال رپورت کار کنی)
اینم نحوه پرینت گرفتن از کنترل ها
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1066418&postcount=14

sa_ghaznavi
دوشنبه 29 شهریور 1389, 15:03 عصر
اسم کنترلی که دوستمون می گن احتمالا Hierarchical Flex Grid هست که دیگه جزو ابزارهای دات نت نیست و قبلا در ویزوال استودیو 6 استفاده می شد ولی شاید بتونید اون در در میان کامپوننتهای Com پیدا کنید .
راه بهتر اینه که محتویات آرایه رو تو DataTable بریزید و با کریستال ریپورت به هر شکلی که می خواهید اونو چاپ کنید .