PDA

View Full Version : چرا نصب Northwind خطا می ده؟

FM.ALPACHINO
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 17:21 عصر
سلام دوستان
چند باری تونستم بدون هیچ مشکلی اسکریپت نصب northwind رو اجرا کنم و خلاصه اینکه نصب شده اما بعد از تعویض ویندوز و سپس نصب visual studio 2005 وبعد نصب sql server 2008 این مشکل پیش امد.حالا هم که هر رو را unistall کردم و visual studio 2008 و بعد همsql server 2008 رو نصب کردم بازم وقتی اسکریپت رو debuge میکنم خطای زیر را رو نشون میده ؟:متفکر:
unable to start the transaction-sql debugger.the transact-sql debugger does not support sql server 2005 or earlier version of sql server.(sql editors)

بهزادصادقی
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 17:55 عصر
آیا می خواهید این اسکریپت را واقعا debug کنید یا فقط می خواهید اجرایش کنید؟

آیا یک database به نام Northwind در SQL Server شما الان وجود دارد و شما می خواهید این اسکریپت را روی آن اچرا کنی و یا اینکه شما دارید این اسکریپت را اجرا می کنی که آن database را اصلا به وجود بیاوری؟

FM.ALPACHINO
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 18:56 عصر
قبلا northwind رو ایجاد کرده بودم محل نصب sql server 2008 هم درایو ویندوز بود که بعد یه ویندوز جدید نصب کردم. من می خوام debug کنم که میگه query complete with error و در حال حاضر هیچ northwind در sql server من نیست من می خواهم اونو بسازم

بهزادصادقی
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 20:10 عصر
لطفا اسکریپت خود و کل متن خطای دریافتی را با دقت اینجا درج نمایید. منجمله این که خطا روی کدام خط اسکریپت اتفاق می افتد.

با تشکر

FM.ALPACHINO
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 23:54 عصر
دوست گرامی من ناچاراً sql server مجددا نصب کردم ولی این بار مسیر نصب رو عوض نکردم(هر چند فکرنمی کنم ربط داشته باشه) , وبعد از اون بدون هیچ مشکلی northwind رو ساختم.
اما حالا که یه login جدید میسازم (تیک enforce policy password رو برمی دارم) نمی تونم با اون کانکت شم

can not connect to pc.login failed for user 'fm'

:عصبانی++:
ایا ربطی بین این مشکل با مشکل قبلی هست؟

بهزادصادقی
جمعه 26 شهریور 1389, 00:19 صبح
دوست گرامی من ناچاراً sql server مجددا نصب کردم ولی این بار مسیر نصب رو عوض نکردم(هر چند فکرنمی کنم ربط داشته باشه) , وبعد از اون بدون هیچ مشکلی northwind رو ساختم.
اما حالا که یه login جدید میسازم (تیک enforce policy password رو برمی دارم) نمی تونم با اون کانکت شم

can not connect to pc.login failed for user 'fm'

:عصبانی++:
ایا ربطی بین این مشکل با مشکل قبلی هست؟

فکر نکنم.

شما اگر Northwind را ساختی، حتما یک جوری اول وصل شده بودی نه؟ از چه login ای استفاده کردی؟

هنگام نصب، آیا SQL Server Authentication را انتخاب کردی یا Windows Authentication را؟

FM.ALPACHINO
جمعه 26 شهریور 1389, 18:59 عصر
login : pc\computername
در زمان نصب هم windows authentication رو انتخاب کردم.login ای هم که ایجاد می کنم sql server authentication امنتخاب میکنم .
به نظر شما احتمالاً تنظیمات خاصی در زمان ایجاد یک loggin جدید باید انجام میدادم!!

بهزادصادقی
جمعه 26 شهریور 1389, 20:09 عصر
login : pc\computername
در زمان نصب هم windows authentication رو انتخاب کردم.login ای هم که ایجاد می کنم sql server authentication امنتخاب میکنم .
به نظر شما احتمالاً تنظیمات خاصی در زمان ایجاد یک loggin جدید باید انجام میدادم!!

دقیقا.

پس شما اول از یک login خاص استفاده کردی تا SQL Server را راه انداز کنی. ّبعد با استفاده از همان login دیتابیس Northwind را ساختی. بعد تصمیم گرفتی یک login جدید به وجود بیاوری. آیا تا اینجا درسته؟

بعد که می خواهی با این login جدید وصل بشی به SQL Server، خطای بالا را به شما می دهد. درسته؟

اگر اینها درسته، چند مسئله:

آیا این login جدید از نوع Windows Account هست یا نه؟

اگر آری، آیا آن Windows Account الان وجود دارد یا نه؟

اگر آری، شما از چه راهی داری استفاده می کنی که به SQL Server وصل شوی؟ آیا می توانی connection string مورد استفاده آن را ببینی و بعد اینجا درج کنی؟ آیا می دانید یک connection string چیست؟ یکی از چیزهای مهم ثبت شده در هر connection string اسم دیتابیسی است که بعد از وصل شدن آن login به SQL Server، کاربر شروع به استفاده از آن خواهد کرد. آیا این login جدید شما تنظیماتش طوری است که database ای که اول به آن وصل می شود Northwind است؟

اگر آری، آیا بعد از اینکه شما این login را به وجود آوردی، اجازه های لازم برای دستری به دیتابیس Northwind را به آن دادی یا نه؟ به عبارت دیگر، امکان دارد که login شما درست کار می کند، و شما درست به SQL Server وصل می شوی، و SQL Server سعی می کند شما را تحت این login جدید به دیتابیس Northwind وصل کند، ولی در آن زمان یک دفعه متوجه می شود که login شما اجازه استفاده از آن دیتابیس را ندارد. در آن صورت، می تواند خطای بالا را به شما بر گرداند.

----------------------------------------
----------------------------------------

آخ، من دوباره از اول جواب شما را خواندم و یک مسئله دیگر دیدم.

اگر شما هنگام نصب SQL Server اعلام کردید که فقط از Windows Authentication استفاده خواهید کرد، بعد از آن دیگر نمی توانید برای یک login خاص از SQL Server Authentication استفاده نمایید. حداقل من تا الان این طور فکر می کردم. شاید اشتباه از من بوده.

تا آنجا که من می دانم، برای اینکه بتوانید هم از Windows Authentication و هم از SQL Server Authentication استفاده کنید، هنگام نصب SQL Server باید بهش بگویید که می خواهید از هر دو استفاده کنید.

پس login جدید شما دارد از SQL Server Authentication استفاده می کند.

باشه، به هر حال اکثر سوالهای بالای من، به خصوص در زمینه connection string هنوز بر جای خود باقی هستند.

FM.ALPACHINO
شنبه 27 شهریور 1389, 23:32 عصر
دوست عزیز
لا گینی که می سازم از نوع windows account نیست dafault database هم که master است فعلا هم در properties لاگین در بخش user mapping دیتابیسی رو انتخاب نکردم.

اگر شما هنگام نصب SQL Server اعلام کردید که فقط از Windows Authentication استفاده خواهید کرد، بعد از آن دیگر نمی توانید برای یک login خاص از SQL Server Authentication استفاده نمایید. حداقل من تا الان این طور فکر می کردم. شاید اشتباه از من بوده
زمانی که من با کانکشن اولیه pc\magic که windows authenticationبود می خواستم به یه لاگین که sql server authentication است کانکت شوم ارور می داد به همین خاطر من در properties کانکشن pc\magic در بخش سکوریتی sql server authentication را انتخاب کردم و بعد سیستم رو ریست کردم حالا بدون هیچ مشکلی تمام لاگین هایی که ساخته بودم کانکت شدند.
شاید بهتربود در زمان نصب اسکیوال sql server authenticaiton رو انتخاب میکردم.
تشکر از شما :)

بهزادصادقی
یک شنبه 28 شهریور 1389, 04:12 صبح
خوشحالم که مشکلتان را حل کردید.