PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت یک مسا بقه تلویزیونی

کردستان
یک شنبه 28 شهریور 1389, 00:44 صبح
با سلام
من یک سری فایل avi دارم که با 3dmax ساختم می خوام با این فایلها یک بازی تلویزیونی بسازم
اگه کمک کنید ممنون میشم

sinashahab
یک شنبه 28 شهریور 1389, 00:58 صبح
با سلام
یک بازی تلویزیونی بسازم

سلام

1.چه ربطی به سی شارپ داره ؟
2.بازی ویدیویی شنیده بودم ولی تلویزیونی نه !
3.یکم بیشتر توضیح بده . می خوای چی کار کنی ؟! چی هست ؟!

کردستان
یک شنبه 28 شهریور 1389, 01:11 صبح
سلام
ببخشید نتونستم خوب توضیح بدم

لوکیشنی رو باز سازی کردم فرض کنید یک مسجده حالا میخوام کنترلهایی برای این فایل هاایجاد کنم که بیننده بتونه مسیر ورودش رو انتخاب کنه ودرمسیر جعبه هایی وجود داره که در آن سئوال ها یی ظاهر میشه وبیینده بایدجواب بده

mmd2009
یک شنبه 28 شهریور 1389, 03:19 صبح
با سلام

تو سی شارپ و همچین کارهایی؟؟؟ میشه یک نمونه که از قبل بوده بدید تا ما هم ببینیم که چطوری شما از اون الگو گرفتید...

Mohandes2009
یک شنبه 28 شهریور 1389, 08:33 صبح
کار بسیار جالبی هست ولی باسی شارپ هم میشه..!؟

sinashahab
یک شنبه 28 شهریور 1389, 11:25 صبح
آره میشه .

الان دارم تایپ می کنم تا ببنید چطوری .

sinashahab
یک شنبه 28 شهریور 1389, 11:34 صبح
سلام دوستان

این چیزی که دوست ما خواستند رو یکم توضیح میدم :
شما می خواهید مکانی که در 3DMax یا MAYA درست کرده اید ، دوربین در داخل اون حرکت کنه و بعدش مثلا سوالات از بانک برداشته بشه و نمایش داده بشه .(جزییات رو وارد نشدم:لبخند:.)

برای این کار شما باید با استفاده از یکی از دو برنامه ی زیر کارتونو شروع کنی :
1.Unity
2.XNA

و شاید برنامه های دیگه ای هم باشه که من خبر ندارم .(به احتمال خیلی خیلی کم)

ولی این دو با هم فرق هایی دارن . شما در برنامه ی 1 می تونید به راحتی حرکت کنید و محل دوربین و ... رو راحت و در محیطی گرافیکی تعیین کنید.

ولی در XNA اینطور نیست و باید این کارارو با کد نویسی جلو ببرید و تقریبا محیط قابل مشاهده ای ندارید.(نباید هم داشته باشید چون XNA کار اصلیش ساخت موتور گرافیکی هست نه اینکه خودش موتور گرافیکی باشه!!)

خوب دیگه خسته شدم از تایپ کردن :لبخند:.

سوالی بود بپرسید چون خودم هم با 2 تاش آشنایی دارم و هم دارم رو یکی شون در حال حاضر فعالیت می کنم.

موفق باشیم :لبخند:!!

zayens
یک شنبه 28 شهریور 1389, 12:35 عصر
البته اینجا سایت آموزش بازی سازی نیست
ولی از اونجایی که من هم با 3dsMax آشنا هستم و #C هم دارم کار میکنم و بازی سازی به برنامه نویسی بی ربط نیست دوست دارم بیشتر یاد بگیرم.
یه سوال:
و اونم اینکه در یه مثال ساده فرض کنید یه Location با چند Object در محیط 3d داریم.
چه طور میشه همین Location را تبدیل به بازی کرد که مثلا با دکمه ی W یکی از آبجکت ها چند قدم جلو بره.
این مثال ساده را زدم تا شما هم با تشریح کامل و قدم به قدم توضیح بدین.
(سعی کنین حتی از نحوه ی اتصال این دو برنامه اطلاعاتی در اختیار ما بگذارید )
پیشاپیش از تایپتون هم ممنون

arefba
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:22 عصر
پیشنهاد میکنم به جای سی شارپ به سراغ سوییچ مکس و یا مالتی مدیا بیلدر برید

sinashahab
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:29 عصر
پیشنهاد میکنم به جای سی شارپ به سراغ سوییچ مکس و یا مالتی مدیا بیلدر برید
مگه با این برنامه هایی که گفتید میشه از بانک اطلاعات رو خوند و ... و کد نوشت ؟؟!؟:متفکر:

من قصد دارم آموزش های بازی سازی توسط دو برنامه رو به صورت کامل و حرفه ای در سایت programming.ramiz.ir قرار بدم .:چشمک:

چون اونجا یکم بیشتر ماندگارتر میشه و به صورت انجمن نیست.(برای سوالات توی انجمن رسیدگی میشه:چشمک:)

نظرتونو بگید .

ramin_ramin
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:39 عصر
با سلام
همین کاری که شما قصد دارید انجام بدید من 4 سال پیش با مالتی مدیا بیلدر انجام دادم و موفق بود
موضوع برنامه آموزش و امتحان گیری خنثی سازی مین بود
یه بنده خدایی 2 ماه با وی بی زحمت کشید ولی من 3 روزه پروژه رو با موفقیت کامل انجام دادم

sinashahab
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:45 عصر
درباره ی سوال دوستم که چطور میشه اون کارو کرد باید بگم با کدوم از برنامه های گفته شده قصد این کارو دارید ؟! بگید تا من توضیح بدم.

کردستان
دوشنبه 29 شهریور 1389, 02:14 صبح
سلام
ببینید دوستان یک مثال ساده فرض کنید در 3dmax شما انیمیشنی ساخته اید که فرمت آن avi است
حال ما کاری به محتویات فایل نداریم فقط می خواهیم پخش کننده قابل کنترلی را برنامه نویسی کنیم
که با فشردن یک کلید فایل اجرا شود وبعد از اتمام فایل دیگری بافشردن کلید دیگر اجرا بشه
مسجد را در نظر بگیرید
حرکت ازدید دوربین از ابتدای ورود به مسجد تاحیاط مسجد یک فایله
از حیاط مسجد به زیر گنبد یک فایل دیگه
حال ما میخواهم کلیدی طراحی کنیم که ابتدا فایل اول رو پخش کنه وکلید دوم فایل دوم رو
در اصل ما برنامه ایی می خواهیم که بتونه فایلهای تصویری رو پخش کنه

flash118
دوشنبه 29 شهریور 1389, 03:40 صبح
خوب دوستان عالی بود نظرات سازنده بود ولی یه جمع بندی میخواهم بکنم تا ابهام کار رفع بشه البته از نظر خودم در هر جال من دونسته هام رو می گم امیدوارم سو تفاهم نشه من کوچیک همه دوستان هستم خوب دوست عزیز کردستان دیدی که دوستان اشاره خوبی برای استفاده از مالتی مدیا بیلدر کردن بله اونم عالی هست اما تو c# اگر شما قصد دارید که مسجد رو بصورت گرافیکی بسازید و با قرار دادن دکمه هایی تو ی اون مسجد گرافیکی و با زدنش فایل avi پخش بشه خدمتتون عارضم که این کار شدنی هست البته با directx ولی زمان برهست و خیلی سخت و تاقط فرسا اما راه بهینه اینه دوست عزیز شما تلفیقی از فلش و مالتی مدیا بیلدر کار کن چون مالتی مدیا بیلدر و فلش واقعا کولاک می کنن در ارتباط با بانک هم فلش دستش باز تر هست و می تونه راهنمای خوبی باشه در ضمن کار با دایرکتس حجم برنامت و زمان اجرایی هم می بره بالا ولی زیبایی خاص خودش رو داره برای مثال من یه هتل با تمام اتاق ها طراجی کردم که حجمش جدود 70 مگ شد بازم تصمیم با خودتون هست که راه بهینه را انتخاب کنید یا راه سخت البته راه های دیگری هم هست که در سرفصل این بخش سایت نمی گنجه امیدوارم که انتخاب عالی داشته باشی و موفق باشی در کنار همه دوستان فعلا بای