PDA

View Full Version : ساخت دو فرم مشابه هم

na3er-faraji
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:11 عصر
یک فرم دارم که برای اضافه کردن کاربره که توش تعداد زیادی کنترل داره؟؟ حالا میخام یک فرم مشابه همین برای ویرایش اطلاعات داشته باشم. وقتی فرم رو کپی پیست میکنم خطا میده؟؟؟ فکر نکنم راهش این باشه که از اول این فرم رو بسازم؟؟؟میدونم میشه یک فرم دیگه ساخت و همه کنترل های روی فرم قبلی رو روی این فرم کپی پیست کد. اما میخاستم ببیتم راه دیگه ای هم وجود داره یا نه؟؟؟

fjm11100
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:35 عصر
یک فرم جدید از نوع ارثبری شده بساز

na3er-faraji
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:49 عصر
یک فرم جدید از نوع ارثبری شده بساز

تو 2205 به چشمم خورده بود اما تو 2010 پیداش نکردم؟؟؟

shima2006
یک شنبه 28 شهریور 1389, 14:06 عصر
نمی دونم روشی که من استفاده میکنم چقدر مناسبه ولی من به شما میگم!!!
من برای ثبت و ویرایش اطلاعات فقط از یه فرم استفاده می کنم به این ترتیب که تمام کنترهای رو ی فرم رو از طریق خصوصیت بایندینگ هر کنترل به دیتابیس بایند می کنم و بعد تویه کد نویسی گفتم که اگه فلان متغیر True بود کد مربوط به Insert رو اجرا کن در غیر این صورت کد مربوط به ویرایش ...

na3er-faraji
یک شنبه 28 شهریور 1389, 14:35 عصر
نمی دونم روشی که من استفاده میکنم چقدر مناسبه ولی من به شما میگم!!!
من برای ثبت و ویرایش اطلاعات فقط از یه فرم استفاده می کنم به این ترتیب که تمام کنترهای رو ی فرم رو از طریق خصوصیت بایندینگ هر کنترل به دیتابیس بایند می کنم و بعد تویه کد نویسی گفتم که اگه فلان متغیر True بود کد مربوط به Insert رو اجرا کن در غیر این صورت کد مربوط به ویرایش ...

کسی میدونه این روش استاندارده یا نه ؟؟؟ یا بهتره از دو فرم جدا از هم استفاده کنیم ؟؟؟

mmd2009
یک شنبه 28 شهریور 1389, 15:43 عصر
با سلام

باید ارثبری کنی که میتونی اینجا (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=238604)توضیحاتی رو ببینی

shima2006
یک شنبه 28 شهریور 1389, 16:20 عصر
میدونم که روشم غیر استاندارد نیست !
ولی این که روشهای بهتری هم باشه طبیعیه ، بالاخره دست بالا دست زیاده !!

na3er-faraji
یک شنبه 28 شهریور 1389, 16:40 عصر
میدونم که روشم غیر استاندارد نیست !
ولی این که روشهای بهتری هم باشه طبیعیه ، بالاخره دست بالا دست زیاده !!

منم دنبال استاندارد ترین روش میگردم.

sinashahab
یک شنبه 28 شهریور 1389, 17:18 عصر
منم دنبال استاندارد ترین روش میگردم.
اگه دنبال اصولی هستی اینو نخون :لبخند::

می تونی فرمت رو طوری طراحی و برنامه نویسیشو بکنی که با گرفتن یه ورودی تشخیص بده ویرایش هست یا ... و فرمت رو به صورت classlibrary خروجی بگیری و اونو تو پروژه ات اضافه کنی و بقیه اش رو هم خودت می دونی:لبخند:.

حالا می تونی اون dll رو یه بار تو پروژه ات ادد کنی ولی هزار بار ازش به روش های مختلف استفاده کنی.

na3er-faraji
یک شنبه 28 شهریور 1389, 17:22 عصر
اگه دنبال اصولی هستی اینو نخون :لبخند::

می تونی فرمت رو طوری طراحی و برنامه نویسیشو بکنی که با گرفتن یه ورودی تشخیص بده ویرایش هست یا ... و فرمت رو به صورت classlibrary خروجی بگیری و اونو تو پروژه ات اضافه کنی و بقیه اش رو هم خودت می دونی:لبخند:.

حالا می تونی اون dll رو یه بار تو پروژه ات ادد کنی ولی هزار بار ازش به روش های مختلف استفاده کنی.

ممنون . ولی آبا این روش استاندارده؟؟؟؟

sinashahab
یک شنبه 28 شهریور 1389, 17:31 عصر
ممنون . ولی آبا این روش استاندارده؟؟؟؟
زیاد نه . ولی روش بدی هم نیست .

یادم میاد وقتی 4 5 سال پیش که برنامه نویسی رو شروع کرده بودم (VB6) این کارو برای برنامه ای برای تولید نوعی کرم کامپیتری کردم.

یه فرم ساختم و شامل استیل و طرز قرار گرفتن لیبل یا ... بود . بعدش متن لیبل یا .... رو بهش می فرستادم و می گفتم اگه اون متن این شکلی بود اینطوری کار کنه.

Kurdia
یک شنبه 28 شهریور 1389, 17:37 عصر
ماکروسافت جدیدا یه چیزی به اسم یوزر کنترل اعمال کرده!:متفکر:
من نیم دونم چرا از یوزرکنترل استفاده نمی کنید ؟!

aMiR.ESF
یک شنبه 28 شهریور 1389, 19:45 عصر
من خودم کم تجربم ولی یه چیزی به نام template هم داره فرم ها میتونید ا اون استفاده کنید!:خجالت:

shima2006
یک شنبه 28 شهریور 1389, 21:42 عصر
زیاد نه . ولی روش بدی هم نیست .

یادم میاد وقتی 4 5 سال پیش که برنامه نویسی رو شروع کرده بودم (VB6) این کارو برای برنامه ای برای تولید نوعی کرم کامپیتری کردم.

یه فرم ساختم و شامل استیل و طرز قرار گرفتن لیبل یا ... بود . بعدش متن لیبل یا .... رو بهش می فرستادم و می گفتم اگه اون متن این شکلی بود اینطوری کار کنه.

ارث بری یه بحثه ، استفاده از این روش یه بحثه دیگه!
من اصلا نمیخوام جانبداری کنم ولی روشی که استفاده می کنم هم از لحاظ سادگی در کد نویسی و هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ سرعت هیچ مشکلی نداره...
این روش میتونه در کنار سایر روشها قرار بگیره و برنامه نویس با توجه به کاری که میخواد انجام بده یکی از روشها رو اتخاذ کنه...
من از دوست عزیز SinaShahab میخوام که اگه ایرادی در روشی که من استفاده می کنم هست ، اینجا مطرح کنن...
--------------------

ماکروسافت جدیدا یه چیزی به اسم یوزر کنترل اعمال کرده!:متفکر:
من نیم دونم چرا از یوزرکنترل استفاده نمی کنید ؟!

به نظرم استفاده از User control هم یکی از بهترین روشهاست (البته با توجه به شرایط !)

sinashahab
یک شنبه 28 شهریور 1389, 22:40 عصر
من اصلا نمیخوام جانبداری کنم ولی روشی که استفاده می کنم هم از لحاظ سادگی در کد نویسی و هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ سرعت هیچ مشکلی نداره...
من از دوست عزیز SinaShahab میخوام که اگه ایرادی در روشی که من استفاده می کنم هست ، اینجا مطرح کنن...

خوب شما وقتی روی فرمتون یه باتن بزارید و برای اون کد بنویسید چطوری می خواهید در فرمی که ازش ارث برده شده کدش رو تغییر بدید ؟؟:متفکر:

این دوست عزیز می خواهید دو فرم شبیه به هم داشته باشه نه دو فرم یکسان.