PDA

View Full Version : Relationships در sql سی شارپ چطوریه ؟

mohsen_namad
یک شنبه 28 شهریور 1389, 14:39 عصر
با سلام
من می خوام یه سایت دانشجویی طراحی کنم و میخوام که دوتا از جدول هاشو به هم ارتباط بدم ولی نمیدونم چطوری باید این کارو بکنم خواهش میکنم کمکم کنید (بانک اطلاعاتیمو با خود c# درست کردم).

بهزادصادقی
یک شنبه 28 شهریور 1389, 19:32 عصر
اسم و ساختار کامل جداولت چی هستند؟ کدام ستون ها را می خواهی به هم ارتباط بدی؟ چرا؟

آیا از SQL Server Management Studio اصلا تا حالا استفاده کردی؟ آیا می خواهی این کار را توی دیتابیس انجام دهی یا فقط از طریق ADO.NET روی result set هایی که query هایت بر می گردانند؟

mohsen_namad
یک شنبه 28 شهریور 1389, 19:59 عصر
این فایل وب سایته .من تو relation گیر کردم نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم
http://mohsenasp.persiangig.com/p.rar

بهزادصادقی
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:04 عصر
این فایل وب سایته .من تو relation گیر کردم نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم
http://mohsenasp.persiangig.com/p.rar

داداش محسن، من وقت ندارم کل سایت شما را مطالعه و debug کنم. شما زحمت بکشی جواب سوال های بنده را خودت بگی، در خدمت خواهم بود. وگرنه شاید یکی از دوستان دیگر درا این سایت وقت داشته باشد با مطالعه کل کد های شما یک صورت مسئله قابل فهم را استخراج کند و بعد برای شما جواب مطلوبی را طراحی، پیاده سازی و تست کرده و بعد تحویل حضور شما دهند. حقیر که به خاطر فشارهای کاری و مالی از انجام این مهم عاجز است.

mohsen_namad
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:15 عصر
میشه راجع به relashenship یکم توضیح بدین و با هاش دقیقا چه کاری میشه کرد؟

بهزادصادقی
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:31 عصر
این مثل این است که پرسید با رابطه برادری بین دو آدم چه می شود کرد. کاری نمی شه کرد، یا رابطه وجود دارد یا نه. حالا باید دید که آیا بین ستون های خاص از جداول شما رابطه خاصی وجود دارد یا نه.

اصلا شما جرا فکر می کنید مشکل شما relationship است؟ توی SQL Server شما می توانید تقریبا تمام کارهایی را که لازم داری انجام دهی بدون برفرار کردن هیچ relationship خاصی انجام دهی. شما می خواهی چه کار کنی؟صورت مسئله ات چیست؟ مشکلت چیست؟ چرا فکر می کنه راه حلت relationship می باشد؟

mohsen_namad
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:39 عصر
دوست عزیز من یه سایت دانشجویی می خوام درست کنم که مدیر سایت بتونه برای تک تک دانشجو ها نمرات درس هایی رو که تو ترم جاری گرفتن رو وارد کنه و دانشجو ها هم بتونن نمراتشونو ببینن همین.

بهزادصادقی
یک شنبه 28 شهریور 1389, 21:09 عصر
پس جرا نیاز به بر قراری یک relationship بین دو جدول را دارید؟

بهزادصادقی
یک شنبه 28 شهریور 1389, 21:58 عصر
شما چی پیشنهاد می کنید؟

در مورد چی؟

من اصلا صورت مسئله شما را متوجه نمی شم تا بتونم پیشنهادی کنم.

شما هیچ کدام از سوال های من را جواب نمی دهی. من چطور می تونم تو حل مسئله ای که شما حتی تشریحش نمی کنی به شما کمک کنم؟

کل چیزی که شما تا به حال گفته اید این است که به یک برنامه احتیاح دارید. همین. بعد می پرسید که من مشکل relationship را تو این برنامه چه جوری حل کنم. این مثل اینه که بگین من می خواهم برم خواستگاری یک دختر خانمی، حالا شماره تلفن پدر بزرگ معاون مدیر مدرسه کلاس اول راهنمایی خواهر زن بقال محله وکیل حقوقی عموی این دختر خانم را جه ساعتی زنگ بزنم بهتره؟

با عرض معذرت، اگر نمی توانید اطلاعات دقیق تری را بدهید بنده از حل مسئله شما معذورم. شاید دیگر دوستان بتوانند به شما کمک کنند.