PDA

View Full Version : مشکل در نصب لینوکس

fsima
یک شنبه 28 شهریور 1389, 20:55 عصر
سلام
میخوام لینوکس مینت نصب کنم اما وقتی تنظیمات بایوس را انجام میدم و شروع به بوت شدن میکنه ی اروا با متن زیر میده: چرا؟
process(241 :Glib-warning ** getpwuid-r :failesd due to unknown user id(0 ) t
tdin:error 0
init :line7:can not open/dev/sr0/no medium found
init :line7:can not open/dev/sr0/no medium found
init :line7:can not open/dev/sr1/no medium found
init :line7:can not open/dev/sr1/no medium found

blue_lotus
سه شنبه 30 شهریور 1389, 00:41 صبح
سلام

ظاهرا سی دی یا دی وی دی رام شمارو نمیتونه پیدا کنه...

از یک دی وی دی یا سی دی رام دیگه استفاده کنید ببینید همین ارور رو میده؟
ترجیحا روی یک سیستم دیگه هم این سی دی/ دی وی دی رو تست کنید تا از درست بودنش مطمعن بشید.
اگر مشکل حل شد میتونید نسخه live usb بسازین.

fsima
شنبه 03 مهر 1389, 21:00 عصر
--------------------------------------------------------------------------------

سلام
وقتی میخوام لینوکس را نصب کنم و تنظیمات بایوس را انجام میدم سیستم شروع میکنه به بوت شدن
اول دو تا پیام روی صفحه مونیتور ظاهر میشه که به صورت زیره
Loding/casper/vmlinuz ....................l
Loading/casper/initrd.............................Ready
که بعد این باید مراحل نصب شروع بشه اما پنج تا نقطه سفید تو صفحه پیدا میشه که یکی یکی سبز میشه و دهباره سفید(مثل حالت wait)
اما اما هیچ اتفاقی نمیفته و نیم ساعت صیر کردم و این نقطه ها همچنان هستن و مراحل نصب شروع نمیشه

چی کار کنم؟ بار اولم لینوکس را میخوام نصب کنم و هی به ایراد بر میخورم....

amku2010
یک شنبه 04 مهر 1389, 09:36 صبح
--------------------------------------------------------------------------------

سلام
وقتی میخوام لینوکس را نصب کنم و تنظیمات بایوس را انجام میدم سیستم شروع میکنه به بوت شدن
اول دو تا پیام روی صفحه مونیتور ظاهر میشه که به صورت زیره
Loding/casper/vmlinuz ....................l
Loading/casper/initrd.............................Ready
که بعد این باید مراحل نصب شروع بشه اما پنج تا نقطه سفید تو صفحه پیدا میشه که یکی یکی سبز میشه و دهباره سفید(مثل حالت wait)
اما اما هیچ اتفاقی نمیفته و نیم ساعت صیر کردم و این نقطه ها همچنان هستن و مراحل نصب شروع نمیشه

چی کار کنم؟ بار اولم لینوکس را میخوام نصب کنم و هی به ایراد بر میخورم....

به نظر من توزیع مینیت رو استفاده نکن و بجای اون از ابونتو استفاده کن چون هم کار باهاش ساده تر هستش و هم کلی انجمن بلاگ و سایت برای رفع اشکال و اموزش داره
سایت فارسی ابونتو (http://www.ubuntu.ir/)

fsima
یک شنبه 04 مهر 1389, 14:11 عصر
اما تا اونجایی که میدونم نصب شون با هم خیلی فرق نداره و نصب مینت هم خیلی سخت نیست حداقل تو مرحله نصب نباید مشکل پیش بیاد
اما یه نکته: سیستمم قدیمیه و رم 256 آیا برای لینوکس باید رم بیشتری داشته باشیم آیا مشکل من واسه اینه
؟؟؟؟!!!!

blue_lotus
یک شنبه 04 مهر 1389, 23:15 عصر
چه نسخه‌ای از مینت رو گرفتین؟ بسته به نوع میزکار رمها فرق داره.

مینت در واقع نسخه‌ی اصلاح شده‌ی اوبونتو هست و مشکلات اولیه انتشار اوبونتو رو نداره. کدهای صوتی تصویری رو هم داره.

این امکان براتون وجود نداره سی دی دیگه ای رو تست کنین یا سی دی رو داخل دستگاه دیگه بذارین؟

Open-Source
دوشنبه 05 مهر 1389, 09:12 صبح
MD5 رو چک کردید؟
سی دی سالم بود؟
اگه سیستم شما ضعیف هستش میتونید از زوبونتو هم بجای مینت استفاده کنید.