PDA

View Full Version : حرفه ای: چگونه می توان عملیات خودکاری را در sql server به اجرا در آورد

haririan_ali
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 17:22 عصر
دوستان کسی میدونه به چه طریق میشه در سرور query زمان بندی شده (schedule) اجرا کرد البته منظورم از سرور دستگاه خودم نیست که بر روی آن management studio دارم منظورم سرور هاست است و دسترسی sql server agent هم وجود نداره

araz_pashazadeh
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 17:46 عصر
روشی که وجود داره استفاده از Job هستش که از امکانات دیتابیس هستش پرس وجوی خودتو مینویسی بعد زمانن بند داره که زمان انجام کار را تنظیم می کنی.

بهزادصادقی
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 17:52 عصر
چرا دسترسی به SQL Server Agent وجود ندارد؟

اگر واقعا نمی توانید از SQL Server Agent استفاده نمائید یک راه حل شاید این باشد که یک query اجرا کنید که همیشه در background در حال اجراست، و مثلا هر 60 ثانیه یک بار بیدار می شود و می بیند که آیا ساعت خاصی رسیده است یا نه. اگر آری، query مورد نظر را اجرا می کند. اگر نه، دو باره 60 ثانیه می خوابد.

برای «خوابیدن» به مدت خاصی، می توانید از دستور WAITFOR (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms187331.aspx) استفاده نمائید.

اگر به هر دلیلی این قابل اچرا نیست، می توانید یکی از client هایتان را مجاب کنید که در سر ساعت معینی query مورد نظر را در سرور اجرا کنند.

haririan_ali
پنج شنبه 01 مهر 1389, 11:56 صبح
خب من وقتی به سرور خودم متصل میشوم اصلا گزینه SQL Server Agent را نمیبینم اگر ممکنه یکی از این Query ها را اینجا بنویسید ببینم امکان اجرای آن وجود دارد یا خیر !
البته خاطر نشان بشم که به سرور از طریق management studio سیستم خودم کانکت میشوم و remote desktop ندارم که از management studio نصب شده در سرور استفاده کنم
امکان اینکه آن query را نیز اجرا کنم وجود دارد چون سایت بنده تعداد زیادی کاربر دارد که هر ثانیه چندین کلیک میکنند ولی نمی خواهم طوری باشد که سرور درگیر یک کار تکراری شود

بهزادصادقی
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:51 عصر
اگر دلیل استفاده نکردن شما از SQL Server Agent این است که در حال حاضر روی سیستم شما فعال نیست، پیشنهاد من این است که فقط و فقط به یک گزینه فکر کنید، و آن فعال کردن SQL Server Agent می باشد.

تاپیک زیر در پیغام های نزدیک که پایان خود، یک سری اطلاعات اولیه در این مورد از سوی جناب آقای مهندس حمید رضا صادقیان در دسترس خوانندگان قرار می دهد، شاید به شما هم کمک کند:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=243092