PDA

View Full Version : بدست آوردن اطلاعات سخت افزاری یک ip در شبکه

mm_norian
پنج شنبه 01 مهر 1389, 19:19 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید
من با لینوکس و سرویسهایش توی خانواده ردهت کار کردم. برنامه نویسی توی لینوکس را تا حالا انجام ندادم.
یه برنامه میخواستم برای اینکه وقتی یه ip بهش میدهی اطلاعاتی سخت افزاری در مورد سیستم با ip مشخص در شبکه شامل اسم کامپیوتر-مک آدرس آن- نوع سیستم عامل و نوع کارت شبکه و مادربورد و ..... را به من گزارش بدهد و داخل دیتابیس my sql ذخیره کند. شنیدم یه نرم افزار open source برای اینکار هست. کسی هست که بدونه این نرم افزار چیه؟
ممنونم.

saeedIRHA
پنج شنبه 01 مهر 1389, 23:03 عصر
فک کنم پروتکل SNMP و برنامها ی مرتبط باهاش بکارت بیاد در این ضمینه:
http://en.wikipedia.org/wiki/Simple_Network_Management_Protocol

blue_lotus
جمعه 02 مهر 1389, 02:37 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید
من با لینوکس و سرویسهایش توی خانواده ردهت کار کردم. برنامه نویسی توی لینوکس را تا حالا انجام ندادم.
یه برنامه میخواستم برای اینکه وقتی یه ip بهش میدهی اطلاعاتی سخت افزاری در مورد سیستم با ip مشخص در شبکه شامل اسم کامپیوتر-مک آدرس آن- نوع سیستم عامل و نوع کارت شبکه و مادربورد و ..... را به من گزارش بدهد و داخل دیتابیس my sql ذخیره کند. شنیدم یه نرم افزار open source برای اینکار هست. کسی هست که بدونه این نرم افزار چیه؟
ممنونم.

این چیزی که شما میخواین یقینا نیازمند هک کردن یا وصل شدن به صورت شل به اون کامپیوتر هست. اطلاعات سخت افزاری رو هیچ پورتی یا برنامه‌ای به خارج ارسال نمیکنه.

برای دیدن سیستم عامل و پورت های باز و ... از نرم افزار nmap استفاده کنید.
یک نگاهی هم به metasploit بندازید که برای تست های امنیتی و ... استفاده میشه. شاید مک آدرس و یک سری چیز دیگه رو بتونید باهاش به دست بیارید.

البته همه‌ی اینا بستگی خیلی زیادی به فایروال و سیستم عامل مورد نظر هم داره