PDA

View Full Version : سوال: مشکل با تصویر CAPTCHA در کدی که با AJAX لود می شود

LORD AELX
پنج شنبه 01 مهر 1389, 19:40 عصر
من صفحات مختلف سایتم رو با AJAX و به کمک jQuery لود می کنم. صفحه Contact من شامل یک تصویر CAPTCHA هم هست. مشکل اینه که این تصویر فقط یک بار ساخته میشه و در لود های بعدی این صفحه که با AJAX صورت میگیره، تصویر عوض نمیشه، در حالیکه کد CAPTCHA تغییر می کنه! (کدی که سیستم تو Session برای خودش ذخیره می کنه تا اونو با ورودی کاربر تطبیق بده، عوض میشه ولی تصویر تولید شده نه!) ... :اشتباه: این نکته رو هم اضافه کنم که من از کتابخانه PHP_CAPTCHA استفاده می کنم و قبلا هم تو تاپیک "آموزش: کدنویسی و ساخت CAPTCHA به همراه Audio"، نحوه کارکردش رو توضیح دادم...

مشکل از کجاست؟

متشکرم :قلب:

LORD AELX
پنج شنبه 01 مهر 1389, 21:00 عصر
البته یک نکته ای رو اضافه کنم، بعضی وقت ها دو بار با فاصله زمانی کم که صفحه رو لود می کنم، تصویر CAPTCHA عوض میشه، در کل هم تا اینجا که دو سه بار تست کردم با فاصله زمانی زیاد قضیه حله، فقط نمیدونم چرا همیشه اینطوری نیست و فقط در مواقع خاص تصویر reload میشه! :اشتباه:

Hell Lord
پنج شنبه 01 مهر 1389, 21:14 عصر
این مشکل به احتمال زیاد از کش کردن هستش.
این تکه دستور را به آخر کدی که عکس را دریافت میکند اضاف کنید ببینی مشکل حل میشود یا نه :

var ran = new Date();
var url = "
&ran="+ran.getTime();url همان آدرس درخواست شماست، که
مقادیر قبلی هستند(اگر موجود باشند) و قسمت آخر هم برای رفرش کردن درخواست است. :لبخندساده:

LORD AELX
پنج شنبه 01 مهر 1389, 21:54 عصر
سلام، ممنون که پاسخ دادید، من همین چند دقیقه پیش جوابم رو از یکی از بچه ها تو یکی از فروم های آمریکا گرفتم... تقریبا همین کاری که شما گفتید... در واقع اومدم تو صفت src مربوط به تگ img به آخر آدرس اینو اضافه کردم:

?rand=<?php echo rand(1,1000); ?>

و مشکل هم حل شد... :چشمک:

متشکرم :قلب:

xoogle.ir
پنج شنبه 01 مهر 1389, 22:48 عصر
چه جالب ، این مشکل رو من هم داشتم.
مرسی