PDA

View Full Version : کد نمونه برای استفاده از فایلهای Rpt

jalalimohammad
دوشنبه 27 تیر 1384, 18:47 عصر
باسلام
لطف کنین یه نمونه کد از طرز استفاده از crystal report 9 در VB بدون فایلهای Dsr آپلود کنید
ممنون

PalizeSoftware
دوشنبه 27 تیر 1384, 22:16 عصر
Dim tReport As CRAXDRT.Report
Dim tApp As CRAXDRT.Application

Set tApp = New CRAXDRT.Application
Set tReport = New CRAXDRT.Report

Set tReport = tApp.OpenReport(App.Path & "\Crystal Report\" & ReportName & ".rpt")
CRViewer1.ReportSource = tReport
CRViewer1.ViewReport

jalalimohammad
سه شنبه 28 تیر 1384, 13:55 عصر
ممنون آقای palize یه سوال دیگه داشتم من تا حالا از فایلهای Dsr استفاده میکردم و در زمان اجرا تقریبا هر نوع گزارشی رو میشه ساخت (با شرطهایی که کاربر وارد میکنه) ولی میخواستم ببینم با فایلهای Rpt هم میشه به همون پویایی گزارش ساخت یا نه ؟
اگر میشه لطفا یه نمونه کد بگذارید که یه گزارش Rpt رو با یک رکوردست ADO پر میکنه و نمایش میده
خیلی خیلی ممنون

meh_secure
سه شنبه 28 تیر 1384, 16:26 عصر
اگر دنبال گزارش Dynamic هستید همون فایلهای dsr بهترینه ولی اگر می خواهید تو خود CR و با فایلهای RPT کار کنید بهترین کار اینه که از ترکیب این دو استفاده کنید.
یعنی کارتان را با DSR شروع و در حین کار از CR هم استفاده کنید.

ممنون.

PalizeSoftware
چهارشنبه 29 تیر 1384, 10:55 صبح
یه سوال دیگه داشتم من تا حالا از فایلهای Dsr استفاده میکردم و در زمان اجرا تقریبا هر نوع گزارشی رو میشه ساخت (با شرطهایی که کاربر وارد میکنه) ولی میخواستم ببینم با فایلهای Rpt هم میشه به همون پویایی گزارش ساخت یا نه ؟

ببینید دوست من وقتی شما گزارش خودتون رو لود کردید، از این به بعد هر کاری که با سندهای Dsr انجام می‌دادید با همین گزارش لود شده انجام بدید.
بعلاوه شما اگه با RecordSelectionFormula‌ اعمال شرط انجام بدید گزارش شما مستقل از محیط ویژوال بیسیک ساخته می‌شه که از بیرون می‌تونید هر شرطی که خواستید بهش بدید.

jalalimohammad
چهارشنبه 29 تیر 1384, 16:59 عصر
آقای Palize خیلی ممنونم به خاطر جوابتون
یه سوال دیگه داشتم در مورد RCAPI چون من اصلا نمیتونم ازشون توی VB استفاده کنم و توی این بخش چند بار سوال کردم جوابهای نامربوط گرفتم که اکثرا میگفتند باید DiscardSavedData رو صدا کنم ولی ربطی نداشت(جواب هم نمیده) حالا واسه اینکه سوالم واضحتر باشه یک نمونه کد آپلود کردم که به من ایراد "Creation feature not enabled" میده اگه ممکنه راهنمایی کنید
خیلی ممنون

PalizeSoftware
چهارشنبه 29 تیر 1384, 17:35 عصر
دوست عزیز با کمال شرمندگی بنده از کریستال 8.5 و 10 استفاده می‌کنم و پروژه شما چون با کریستال 9 شکل گرفته امکان مشاهده توسط بنده میسر نیست. اما برای یافتن مشکل شما چند جا جستجو کردم و نظر بر این شد که این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که کریستال 9 بهمراه ArcGIS 8.1 یا ArcGIS 8.2 نصب شده باشد و با نسخه ArcGIS 8.3 این مشکل حل شده و توصیه شده که ArcGIS را به نسخه 8.3 ارتقا دهید.
دلیل دیگری برای وقوع این مشکل مطرح نشده.

jalalimohammad
چهارشنبه 29 تیر 1384, 20:58 عصر
دوست عزیز ممنون از توجهتون
این ArcGIS اصلا چی هست که باید به ورژن بالاتر update بشه این موضوع رو قبلا دیده بودم اما من نه این ArcGIS رو روی کامپیوترم نصب کردم نه اصلا میدونم چی هست یه جایی تو همین سایت توی تاپیکهای اولی crystal report یه چیزایی از آقای کرامتی در مورد
Crystal Report 10 Advanced Developer Edition شنیدم که باهاش میشه از توابع کذا استفاده کرد ولی من به دلایلی نمیتونم به ورژن 10 سوییچ کنم اگه بشه با ورژن 9 این توابع رو یه جوری استفاده کرد خیلی عالی میشه
البته یه چیزایی در مورد یه لایسنس پولی (99$) که این توابع رو فعال میکنه شنیدم که ظاهرا توی ایران پیدا نمیشه
اگه آقای کرامتی هم لطف کنن یه راهنمایی بکنن ممنون میشم
ممنون از همتون

PalizeSoftware
چهارشنبه 29 تیر 1384, 21:08 عصر
منم مثل شما چیزی از ArcGIS به گوشم نخورده.
ممنون می‌شم اگر جناب کرامتی یا دوستانی که اطلاع دارند توضیح بفرمایند.
با تشکر

mcandovani
دوشنبه 24 فروردین 1388, 18:37 عصر
سلام
بالاخره بعد از چند روز تونستم مشکل rcapi - یا استفاده از crystal به صورت runtime رو حل کنم
البته در .net با نسخ 8و9و 11 هم چک کردم
هر کسی خواست میتونه میل بزنه .......
mcandovani@yahoo.com
mcandovani@gmail.com

mcandovani
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 16:42 عصر
البته نه بازم یه جایی گیر افتادم
این شرکت SAP یه کاری کرده این 2500$ خرج کنیم
:عصبانی++: