PDA

View Full Version : سوال: تبديل فونت انگليسي به فارسي در موقع اجراي برنامه

akhlaghi_mohammad
شنبه 03 مهر 1389, 22:58 عصر
سلام اقايون برنامه نويس...:لبخندساده:
آقا چه جوري ميشه كه موقعي كه برنامه رو ران كردي فونت انگليسي به فارسي تبديل بشه....:لبخند:...اينم بگم كه هر چي سرچ كردم چيز بدرد بخوري پيدا نكردم...:لبخند:
پيشاپيش از لطفتون ممنون...:لبخند:

bade saba
شنبه 03 مهر 1389, 23:26 عصر
نمی دونم منظورتون رو درست متوجه شدم یا نه اما اگر منظورتون اینه که در حین اجرای برنامه زبان برنامه تغییر کنه و مثلا نوشته روی دکمه ها فارسی بشه باید مشخصه text رو در اونها عوض کنید مثلا برای یه دکمه به شکل زیر میشه

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
button1.Text = " ";
}

اگه منظورتون چیز دیگه ای بیشتر توضیح بدید

bade saba
شنبه 03 مهر 1389, 23:27 عصر
داخل اون کتیشن ها باید نوشته فارسی بزارید

zayens
شنبه 03 مهر 1389, 23:28 عصر
گفتم شاید منظورت تغییر زبان کیبورده
این هم کد فارسی کردن زبان کیبرد:

System.Windows.Forms.InputLanguage.CurrentInputLan guage =
System.Windows.Forms.InputLanguage.FromCulture(new System.Globalization.CultureInfo("fa-IR"));

emi.cheshmak
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 13:03 عصر
سلام.
من یه برنامه برا ویندوز موبایل مینویسم با C#!موقع اجرای برنامه هر جا که فارسی نوشتم رو لیبل ها و.. کلا مربعی نشون میده!
میشه راهنماییم کنین آیا؟

hosseinenayati_2009
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 03:34 صبح
سلام
خوب شما فونت تون مشکل داره باید یه فونتی بذارید که در هرجا شما اون برنامه را اجرا کنید اون فونت نصب باشه و پشتبانی بشه.و فونت تون هم فارسی را پشتیبانی کنه . از فونت های استاندار تو برنامه استفاده کنی مشکلت حل میشه

emi.cheshmak
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 21:04 عصر
ممنون.
من ار arial هم که استفاده میکنم داستان باز همینه!تو اپلیکیشن معمولی اینجوری نیس !برا ویندوز موبایل اینجوری میشه!تو سیستم دیگه هم امتحان کردم.باز مربعی هست!کدی چیزی باید نوشت؟:افسرده:

hosseinenayati_2009
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 01:50 صبح
سلام Emi.cheshmak
خوب ببینید تو ویندوز موبایل چه فونت را پشتیبانی میکنه برنامه تون را با اون فونت بنویسید.
یه کار میشه کردم نمی دونم برنامه تون چیه ولی شاید بتونید نوشته هاتون را به صورت عکس تبدیل کنید.مثلا روی باتن شروع یه عکس بذارید نه متن.
در ضمن من خیلی علاقه به برنامه نویسی موبایل دارم ولی بلد نیستم.اگه یه راهنمایی کنید از کجا یاد بگیرم ممنون میشم

emi.cheshmak
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 13:14 عصر
نه متاسفانه عکس نمیشه!به نظرم به پشتیبانیه یه فونت خاص ارتباطی نداشته باشه!
چرا تو ویندوز موبایل فونت فارسی رو نمیشناسه!!!باید کد بنویسیم!؟!
من که بالاخره باید راهشو پیدا کنم.یا شما دوستان کمک میکنین یا خودم یه کاریش میکنم و اینجا راهشو میگم.
دوست عزیز اول باید ببینین که آندروید میخواین کار کنین یا ویندوز موبایل!برای اپلیکیشن های آندروید جاوا گزینه ی خوبیه و برای ویندوز موبایل سی شارپ.
من ویندوز موبایل و سی شارپ رو انتخاب کردم.قدم اول اینه که سی شارپ رو یاد بگیریم.SDK رو داشته باشیم و اگه احیانا نیاز به پایگاه داده بود از پایگاه داده ی مخصوص وین موبایل استفاده کنیم(SSCE).
من پی دی اف آموزش یک اپلیکیشن رو دارم که بسیار کمک خواهد کرد.متاسفانه الان اینجا ندارم که بذارم.اگه بخواهید میذارم براتون.
بچه ها اگه اطرافتون استاد یا شخص حرفه ای دارین بپرسین دیگه من چیکار کنم بی زحمت.:خجالت: