PDA

View Full Version : يه موضوع خوب برا پروژه پاياني مهندسي كامپيوتر

sara_mc
یک شنبه 04 مهر 1389, 14:41 عصر
سلام
من دانشجوي ترم آخر مهندسي كامپيوتر هستم و مي خوام براي پروژه پايان نامه ام يك نرم افزار كاربردي بنويسم اما نمي دونم چه موضوعي رو انتخاب كنم و چقدر دست بالا بگيرمش ،
لطفا اگر موضوع خوبي سراغ داريد بگيد البته به همراه يك مقدار اطلاعات در مورد اون نرم افزار پيشنهاديتون و اينكه از كجا بايد شروع كنم و چه چيزهايي بايد بلد باشم . لطفا اين رو هم در نظر بگيريد كه من يك برنامه نويس مبتدي هستم و واقعا ناوارد و خيلي به كمك احتياج دارم .

پيشاپيش ممنون

ایمان مدائنی
یک شنبه 04 مهر 1389, 14:45 عصر
دوست عزيز به لينكهايي كه در امضاي من هست يك نگاهي بنداز

اينگونه پروژه ها براي دانشجويي خيلي خوب هست و بتونه تو همين مايه ها بسازي نمره خوبي ميگيري

حالا ميتوني موضوع رو عوض كني ولي قابليتهارو در نظر بگير

mahgolebaba
یک شنبه 04 مهر 1389, 21:33 عصر
من پروژه پایانی رو یه نرم افزار مدیریت کتابخانه نوشتم.. خیلی هم عالی بود سه ماه تموم روش کار کردم آخرش هم 20 شدم..اگه خواستی توی این موضوع کمکت می کنم.

Programmer 1
یک شنبه 04 مهر 1389, 22:40 عصر
سيستم مديريت و زمانبندي كلاس ها ، البته تحليلش سخته ولي به نظرم موضوع جذاب و جالبيه

Salar Ashgi
یک شنبه 04 مهر 1389, 22:56 عصر
من پروژه پایانی رو یه نرم افزار مدیریت کتابخانه نوشتم.. خیلی هم عالی بود سه ماه تموم روش کار کردم آخرش هم 20 شدم..اگه خواستی توی این موضوع کمکت می کنم.

جالبه ... چون واسه درس پروژه ، واقعا اگه بخوای نمره خوبی بگیری و خودت هم چیزی یاد بگیری
پروژه ات باید واقعا در حد پروژه باشه ! البته من برنامه شما را ندیده ام ولی خوب مدیریت کتابخانه
بعنوان تمرین برنامه نویسی میدن به دانشجویان ترم 2 ، نه پروژه فارغ التحصیلی !
تو دانشگاه ما ، برخی بچه ها پروژه بسیار کاربردی پردازش ضربانهای نبض انسان توسط شبکه
های عصبی رو برداشتن ، 4 ماهه روش کار میکنن ولی هنوز تموم نشده ، تو دانشگاه ما که
پروژه ها اینطور کاربردین ، از بقیه جاها خبر ندارم ./

mahgolebaba
یک شنبه 04 مهر 1389, 23:44 عصر
دوست گرامی جناب سالار خان..توی دانشگاه ما هم پروژه های زیادی انجام شد بعضی ها گروهی بعضی ها هم انفرادی.. پروژه مدیریت کتابخانه که من به طور انفرادی نوشتم اولا تحت شبکه بود یعنی دو نسخه کلاینت و سرور بود و امکانات فوق العاده ای داشت طوری که توی دانشگاهمون نصب شد و الان هم دارن استفاده میکنند...بله شما راست میگید که پروژه کتابخانه مال ترم 2 هست ولی یادتون باشه نوشتن یه برنامه کاربردی فقط ثبت و حذف و ویرایش نیست که ترم 2 انجام بدن...من برای این پروژه 3 ماه شبانه روز به طور انفرادی تلاش کردم و حقم هم که نمره 20 بود گرفتم...بعضی از دوستام هم که گروهی کار کردن پروژه اتوماسیون ادرای تحت وب...سیستم تشخیص بیماری ها بر اساس هوش مصنوعی و .. بود....اینجا هم پروژه کاربردی زیاد انجام میشه...

صباح فتحی
یک شنبه 04 مهر 1389, 23:50 عصر
سلام
من دانشجوي ترم آخر مهندسي كامپيوتر هستم و مي خوام براي پروژه پايان نامه ام يك نرم افزار كاربردي بنويسم اما نمي دونم چه موضوعي رو انتخاب كنم و چقدر دست بالا بگيرمش ،
لطفا اگر موضوع خوبي سراغ داريد بگيد البته به همراه يك مقدار اطلاعات در مورد اون نرم افزار پيشنهاديتون و اينكه از كجا بايد شروع كنم و چه چيزهايي بايد بلد باشم . لطفا اين رو هم در نظر بگيريد كه من يك برنامه نويس مبتدي هستم و واقعا ناوارد و خيلي به كمك احتياج دارم .

پيشاپيش ممنون

به نظر من برنامه هایی که ایمان جان معرفی کردن مناسبه+سیستم کارگزینی+برنامه اداره بیمه+
سیستم مدیریت آژانس(که خودم تصمیم گرفتم اینو واسه پروژه پایانی تحویل بدم):لبخند:

ostovarit
دوشنبه 05 مهر 1389, 02:08 صبح
سلام

پيشاپيش ممنون

از جزئیات پروژه های دانشگاهی و کیفیتش اطلاعی ندارم اما به نظر من وقتی میخوای پروژت رو انتخاب کنی با توجه به زمانی که داری و توانایی خودت این کار رو بکنم مثلا اگر زمان زیاد داری چند نفری کار میخوای بکنی و برنامه نویسیت هم در حد متوسط هست یک برنامه اتوماسیون اداری ( حسابداری انبار داری) یا مدیریت بیمه آماده سازی لیست بیمه و... بر دار و چون نمونه زیاد داریم با دیدن نمونه ها یک سناریو مناسب انتخاب کن طبق زمانبندیت و شروع به کار کن ...

اگرم زمان زیادی نداری یا تیمی در کار نیست و خودت هم خیلی حرفه ای نیستی یک پروژه ای رو انتخاب کن که به غیر از اینکه نمونش تو بازار زیاده سورس کدشم تو اینترنت زیاد باشه ... برای مثال نرم افزار های ارسال ایمیل اس ام اس و تلفن گویا این داستان ها ...
یا اگرم تو همین فروم ها چرخی بزنی کلی سورس خوب و بد هست که با کمی تغییرشون میتونی نتایج خوبی بگیری ...

من نظرم اینه که این چیزی نیست که بقیه بتونن برات انتخاب کنن ... خودت باید با توجه به نکاتی که گفتم تصمیم بگیری ...

ایمان مدائنی
دوشنبه 05 مهر 1389, 07:45 صبح
نظر من اينه كه يك ايده نو بده !
يعني كاري كن كه تا حالا كسي نكرده !
البته من خيلي دوست داشتم دانشجوي كامپيوتر باشم ولي قسمت نبود و حسابدار شدم ولي برنامه نويسها رو دوست دارم !

csharpprogramer88
دوشنبه 05 مهر 1389, 09:03 صبح
چون شما براي پروژه كارشناسي ميخوايد پس حتما نمره براتون خيلي مهمه .
انتخاب پروژه به توانايي هاي خودتون و استاد و اينكه چقدر سخت يا راحت ميگيره و برداشت شما از پروژه چيه ؟ شايد يكي بگه من فقط نمره بگيرم و برم يكي بگه علاوه بر نمره خوب اين را بعنوان يك تجربه شخصي و يك رزومه كاري در نظر بگيره يا اينكه يك پروژه را در نظر بگيره و به چند فاز تقسيم بكنه وبراي صرفه جويي در زمان فقط يك فاز آن را كه قابل ارائه باشه ارائه كنه و پس از پايان تحصيل فاز هاي بعدي آنرا اضافه كند و يكسري عوامل اين دستي .

اگر بتونيد يك پروژه انتخاب كنيد كه يك كار جديد باشه كه نياز خيلي ها را برآورده كند و بعدا هم بتونيد از اون بفروشيد عالي ميشه .
به نظر من نرم افزار ارسال و دريافت اس ام اس خوبه چون توي اين سايت هم در موردش بحث شده و كمك زيادي ميتونه به شما بكنه و هم اينكه اگر بعدا خواستيد ، در هر برنامه اي كه اطلاعات فردي افراد وجود داره ميتونيد از اون استفاده كنيد .
اين نرم افزار بايد بگونه اي باشه كه از نرم افزار هاي بازار چيزي كم نداشته باشه

hasan1896
دوشنبه 05 مهر 1389, 09:09 صبح
اینکه بخای پروژه برنامه نویسی برداری خیلی خوبه به نظر من فقط به فکر الان نباش و پروژه ای رو انتخاب کن که بعد از فارغ التحصیلی بتونی توی بازار بفروشیش و منبع درآمدی برات باشه :لبخند:

Mohandes2009
دوشنبه 05 مهر 1389, 09:11 صبح
حالا حتما ویندوزی باید باشه یا وبی هم میتونی بنویسی؟ :متفکر:

پروژه هایی مثل مطب و املاک و کتابخانه شاید زیاد دیگه چشم گیر نباشه چون همه نوشتن و شاید استاد شما هم قبول نکنه چون میگه با یک سرچ میشه پیدا کرد پس زیاد واسه این پروژه ها وقتی نزار همون جور که می بینی اینجا هم تواین سایت خیلی سورس کامل ریخته!!

یکم نوآوری کن و پروژه جدید بنویس مثلا پروژه سالار خان خوبه ولی باید گروهی باشه چون یه نفری از پس اش بر نمیای!

ولی می تونی طراحی ساید هم قبول کنی که فعلا اساتید زودتر می پذیرند!!:چشمک:

r00tkit
دوشنبه 05 مهر 1389, 18:25 عصر
اولین سوال چی بلدی؟

توی دانشگاه ما پروژه کتابخونه نوشتن به کنار ()()()()() اگه به استاد بگی من یه بار رفتم کتاب خونه کتاب خوندم ( حالا به خاطر نیمهی گم شدت رفتی :لبخند:) هم همکلاسیهات تعجب می کنن هم استاد بهت بیست می ده چون نه حوصله داره پروژت رو نگاه کنه و نه سوادش رو (اقا سالار دانشگاه ما بهتر یا شما:بامزه: )

ولی من خودم هنوز خیلی زوده به فکر پروژه پایانی باشم ولی حتما" یه چیزی می نویسم که مربوط به امنیت باشه و نکتهی مهمش ان قسمت کد های سطح کرنلش هستش که دارم در موردش مطالعه می کنم

حالا همین یه جمله رو بیا به استادمون حالی کن

mbsmbsmbs
دوشنبه 05 مهر 1389, 18:56 عصر
سلام به همه دوستان
بنده هم یه موضوع درست درمون می خوام واسه کارشناسی.
حدودا دو سال وقت دارم و می خوام یه چیز تمیز از توش در بیارم.
هر کی موضوع داره لطف کنه یه راهنمایی بکنه

mmd2009
دوشنبه 05 مهر 1389, 19:00 عصر
با سلام

هر پروژه ای که بنویسی مهم نیست ولی مهم اینه خودت بنویسی.

من پیشنهادم اینه یک برنامه حسابتداری بنویسی واسه یک مکان خاص( هر جایی) بعدش خودت روش کار کن و هر مشکلی داشتی تو همین سایت مطرح کن تا به سوالات جواب بدن ( همه در حد توان)

مطمئن باش( برای ما که اینطوری بود) استاد حتی نگاش هم نمی کنه و به قول خودش بعد از نمره دادن اولین سطل زباله که ببینه میذارش اونجا :لبخند:

اگر میخوای ادامه بدی این رشته رو( ندی بهتره :لبخند:) خودت یک پروژه مشخص کن ، تحیل کن و شروع کن.

به هر حال موفق باشید

hadisadaghatmehr
دوشنبه 05 مهر 1389, 19:55 عصر
سيستم مكانيزاسيون دانشكده
شامل ثبت نام دانشجويان،انتخاب واحد،حذف و اضافه،صدور برگ انتخاب واحد،ثبت نمرات دانشجويان و صدور كارنامه،ثبت گروههاي درسي،مديريت كابران و.....
من اين پروژه را در دوره كارداني براي پروژه پاياني درس پايگاه داده نوشته بودم

Mohandes2009
سه شنبه 06 مهر 1389, 09:52 صبح
سيستم مكانيزاسيون دانشكده
شامل ثبت نام دانشجويان،انتخاب واحد،حذف و اضافه،صدور برگ انتخاب واحد،ثبت نمرات دانشجويان و صدور كارنامه،ثبت گروههاي درسي،مديريت كابران و.....
من اين پروژه را در دوره كارداني براي پروژه پاياني درس پايگاه داده نوشته بودم

این پروژه بدی نیست ولی در حد شبکه باید نوشته بشه عالی میشه!:چشمک:

j68719
سه شنبه 06 مهر 1389, 10:38 صبح
این پروژه بدی نیست ولی در حد شبکه باید نوشته بشه عالی میشه!:چشمک:

بیایید توی همن تاپیک با کمک هم این دوست آغاز کننده تاپیک کمک کنیم همین پروژه دانشگاه رو انجام بده هم خودمون یه چیزی یاد میگیریم هم به ایشون در انجام پروژه اش کمک می کنیم.
موافقید بسم الله.

nilidelphi
سه شنبه 06 مهر 1389, 12:01 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی.

اول اینکه این کاربر عزیز نفرمودند که دانشجوی نرم افزار هستند یا سخت افزار یا IT ؟

بنظر من برای یک دانشجوی کارشناسی نوشتن برنامه دیگه یکم دموده شده ...!!!
البته اگه توش نوآوری داشته باشه خیلی قابل ارزش دهی است.

انتخاب یک پروژه پایانی به نوع استاد ، علاقمندی دانشجو و سیاست اون دانشگاه خیلی بستگی داره.
شاید خیلی ها با این حرف من مخالف باشند ولی این یه واقعیت تو ایرانه...!!!

من چند تا پیشنهاد دارم اگه خواستین تو هر کدومشون کمکتون می کنم :

اگر نرم افزارید :

الف : یه تحقیق جانانه در این مورد مثلا :
1-پروژه ی خود بنده در مورد تزریق کد و نفوذ های نرم افزاری بود(DPI)موضوع خوبیه.
2-مقایسه ی کتابخانه های 32 بیتی و 64 بیتی در ویندوز
3-ساختار و نحوه ی برنامه نویسی با Genericها و متد های بی نام برای DLL ها

ب: اگه می خواهید برنامه بنویسید سعی کنید یا یک برنامه ی کاربردی بنویسید یا مربوط به دانشگاهتون باشه(البته نه برنامه ی انتخاب واحد که دیگه شورش دراومده):

1-نرم افزار مکانیزه ی مدیریت انتخابات(شامل انتخابات انجمن ها ،گروه ها،شورای عالی دانشگاه و ...) در دانشگاه(سوکت پروگرمینگ)
2-نرم افزار آرشیو سازی و مدیریت و ویرایش فایل های چند رسانه ای مثل عکس ها (فایل منیجینک)
3-نرم افزار مدیریت پروسه های و ترد های در حال اجرا (سیستم پروگرمینگ)
4-نرم افزار تشخیص خلاف و جرمه دهی راهنمایی و رانندگی(پردازش تصویر لازم داره)

اگر سخت افزارید :

1-برنامه نویسی در سطح کرنل و Ring0
2-اسمبلی 64 بیتی
3-دیباگر ها و خواندن از DLL های با توابع بدون نام
4-نرم افزار مدیریت پکیج های ورودی و خروجی از کارت شبکه

اگرم IT هستید :

1-شهر الکترونیک
2- سیستم جامع شهروند و مدیریت انترنتی شهری با ASP
3-نرم افزار ساده ی طراحی یک شبکه ی محلی (البته این یکی خیلی بزرگ شد دیگه..!!!)
4-طراحی یک وب سایت هوشمند و چند کاربردی

البته اینم بگم که پروژه برای انجام خیلی زیاده مثل همه اونایی که دوستان گرامی فرمودند ولی بستگی مستقیم به چیزایی که اول گفتم داره.

موفق باشی.:متفکر:

nilidelphi
سه شنبه 06 مهر 1389, 19:36 عصر
دوستان اگه پیشنهادی برای ساخت یه برنامه ی جانانه دارند بگند.

همیشه یک خلاقیت باعث تولد کارهای بزرگ میشه.

maktab
پنج شنبه 08 مهر 1389, 10:41 صبح
سلام
من هم چنین مشکلی دارم و می خوام یه موضوع برای کارشناسی خودم پیدا کنم!
موضوعی که بروز باشه مثلا کتابخانه، رستوران، دانشگاه و امثال اینا نباشه که دیگه خیلی خیلی تکراری شده!

اطلاعات:
- با زبان سی شارپ آشنایی دارم و می خوام موضوعی باشه که بتوان با این زبان نوشتش
- دانشجوی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم
- مدت زمانی که می توانم روی این پروژه کار کنم دو سه ماه است
- تحت وب اگر باشه مشکلی نداره ولی طراحی سایت و امثال آن نباشه (برنامه وب عیبی نداره نه وب سایت!)

اگر اطلاعات دیگری نیازه بگید!
پیش پیش ممنون!!!

nilidelphi
پنج شنبه 08 مهر 1389, 18:24 عصر
- تحت وب اگر باشه مشکلی نداره ولی طراحی سایت و امثال آن نباشه (برنامه وب عیبی نداره نه وب سایت!)

دوست عزیز اگه دوست دارید یه برنامه در ارتباط با انترنت باشه ولی طراحی وب سایت نباشه یک دانلودر Downloader بنویس و از پروتکل UDP و FTP می تونی استفاده کنید.

اگه یکم خلاقیت نشون بدی میتونی یک برنامه ی نسبتا جالب و کاربردی بنویسی و هم نمره ی کامل بگیری .

اگه دلفی کار بودی در این زمینه میتونستم کمکت کنم.
شاید از دوستان C# کار کسی بتونه کمکت کنه.

بنظر من که خیلی جالبه مخصوصا واسه پروژه ی کارشناسی.

موفق باشید.:قلب:

sadeghp88
پنج شنبه 15 مهر 1389, 14:35 عصر
با سلام

دوستان من رشته ام نرم افزاره
برنامه نویسیم متوسطه:ناراحت:
دنبال پروژه ای هستم که تحقیقاتی باشه و برنامه نویسی توش نباشه(سورسش انگلیسی باشه مورد نداره زبانم ای بدک نیست:خجالت::لبخند:)
مربوط به الگوریتم باشه:متفکر:

یه مورد دیگه هم اینکه بشه تو 2 تا 3 ماه جمعش کرد:چشمک:

اگه چیز جدیدی هم سراغ دارید لطف کنید بگید

با تشکر از همه