PDA

View Full Version : ارتباط به دستگاه POS

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 05 مهر 1389, 08:07 صبح
سلام دوستان. میخواستم ببینم در این زمینه دوستان تجربه ای دارند؟ به چه صورت باید انجام بگیره؟
فایلهای مورد نیاز برای ارتباط با دستگاه باید از کجا تهیه بشه. فرض کنید برای بانک صادرات میخواهیم برنامه بنویسیم که با دستگاه ارتباط برقرار کرده و بتواند اطلاعات را خوانده یا دریافت کند.
ممنون

K.Mohammadreza
دوشنبه 05 مهر 1389, 20:33 عصر
سلام دوست عزيز دستگاه pos نياز نداره که برنامه اي به اون وصل بشه و ... فقط زمان کانفيگ اوليه که معمولا تنظيم عنوان فروشگاه و سرور بانک و ... روي أن انجام ميشه برنامه مخصوص کانفيگ داره و بعد هم در سرور بانک يا دروازه پرداخت الکترونيک (سوئيچ شتاب) تعريف ميشه و با استفاده از مودم داخلي به سوئيچ متصل و عمليات خود را انجام ميده

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 05 مهر 1389, 23:55 عصر
سلام دوست عزيز دستگاه pos نياز نداره که برنامه اي به اون وصل بشه و ... فقط زمان کانفيگ اوليه که معمولا تنظيم عنوان فروشگاه و سرور بانک و ... روي أن انجام ميشه برنامه مخصوص کانفيگ داره و بعد هم در سرور بانک يا دروازه پرداخت الکترونيک (سوئيچ شتاب) تعريف ميشه و با استفاده از مودم داخلي به سوئيچ متصل و عمليات خود را انجام ميده

سلام.ظاهرا متوجه سوال نشدید.من میدونم اون دستگاه نیازی به برنامه نداره.من میخوام اونو به نرم افزار حسابداری خودم وصل کنم که وقتی مشتری کارت کشید و از حسابش پول کم شد در برنامه من به صورت خودکار فاکتور نقدی حساب شده و سند حسابداری آن ثبت گردد.برای اینکار نیاز به یک ocx یا dll خاص احتمالا داره که بشه با اون دستگاه ارتباط برقرار کرد.
ممنون.