PDA

View Full Version : attach کردن بانک به sql express

mmk1234
پنج شنبه 08 مهر 1389, 13:06 عصر
سلام به همه ی دوستان
من یه برنامه نوشتم با C#‎ و بانک sql 2005 نسخه ی developer حالا که تبدیلش کردم به setup روی سیستم دیگه express اونو نصب میکنه می خواستم بدونم نحوه ی attach کردن بانک تو sql express چطوریه؟
ممنون از توجه همگی.

seyed ehsan
پنج شنبه 08 مهر 1389, 13:48 عصر
من هم همین سوال را دارم اگه ممکنه دوستان کمک کنند

manij_mhm
پنج شنبه 08 مهر 1389, 14:07 عصر
سلام .
اگه منطورتون توی c# هست که از connection string زیر استفاده کنید.

SqlConnection con = newSqlConnection( @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\d11.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");

موفق باشید.

chaghoyekond
یک شنبه 11 مهر 1389, 10:29 صبح
سلام .
اگه منطورتون توی C#‎ هست که از connection string زیر استفاده کنید.

SqlConnection con = newSqlConnection( @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\d11.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");

موفق باشید.

دوست عزیز نوع اتصال به بانک تفاوتی نمی کنه ؟
من تا حالا از restore استفاده می کردم و نتیجه ای نمی داد یعنی من sql server managmnet studio express رو نصب کردم و یک دیتابیس ساختم و بانک رو روی اون دیتابیس restore کردم ولی جواب نداد coonection string من هم این بود :
string str = "Data Source=aa\\sqlexpress;Initial Catalog=honarestan;Integrated Security=True";
honarestan اسم دیتابیس منه می شه بگید دقیقا من باید چی کار کنم برای اینکه برنامه ام در مسیر بانک رو به راحتی بشناسه ممنون

aghayex
یک شنبه 11 مهر 1389, 16:30 عصر
اگه می خوایی دیتابیستو restor کنی و دیتابیسی هم از قبل نداری ( یعنی کلا شما یک فایل bak داری باید با دیتابیس master وصل بشی )

SqlConnection sqlcon = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;initial catalog=master;Integrated security=true");

manij_mhm
دوشنبه 12 مهر 1389, 10:11 صبح
اگه فایلی به نام honarestan.mdf دارید اونو در پوشه ی bin پروژه تون کپی کنید. بعد از connection string زیر استفاده کنید.