PDA

View Full Version : کمک در مورد نصب php

babak869
پنج شنبه 30 تیر 1384, 15:03 عصر
با سلام
من هر کاری میکنم نمیتونم روی سرور آپاچی برنامه php رو نصب کنم کسی میتونه منو کمک کنه؟
متشکرم

oxygenws
جمعه 31 تیر 1384, 01:21 صبح
ویندوز یا لینوکس؟؟
اگر مشکلت با آپاچی روی ویندوز می باشد..... مطلب زیر رو بخون:
http://oxygenws.com/blog/archives/9-PHP.html

Mohammad Minaei
جمعه 31 تیر 1384, 10:05 صبح
اصلا نمی خواد خودت به صورت دستی نصبش کنی.
INSTALLER که داره. اصلا خود مشکل چیه؟ کجای کار؟

babak869
جمعه 31 تیر 1384, 11:25 صبح
با سلام به همه دوستان خوبم
من تا حالا تمام نسخه های اینستالر و سورس php و نسخه های اینستالر و msi برای Apache رو گرفتم.مقاله هم از روی اینترنت زیاد گرفتم اما واقعا گیج شدم و نمیدونم باید کدوم رو با کدوم نصب کنم.من از ویندوز xp استفاده میکنم .میخواستم ببینم میتونید منو کاملا راهنمایی کنید یه دنیا ممنون میشم.
راستی منظور از نصب php بصورت cgi یا module چیه چون توی این مقاله ای که oxygenws عزیز آدرسش رو محبت کرده بود هم نوشته اما من سر در نمیارم.لطفا منو کمک کنید
بازم ممنونم
بابک

javad_hosseiny
جمعه 31 تیر 1384, 13:15 عصر
اگر برنامه easyphp رو نصب کنید (تمام تنظیمات را خودش انجام می دهد (نصب php و Mysql)
ودرضمن مقاله اقا امید چیز کاملی هست تو تشخیص کدوم مطلبش مشکل داری؟

babak869
جمعه 31 تیر 1384, 14:18 عصر
من نسخه msi از Apache و نسخه زیپ برنامه php رو نصب میکنم اما پس از راه اندازی مجدد سرور این ایراد رو میگیره.من 1 نسخه از فایل متنی httpconf رو هم گذاشتم تا یررسی کنید کجای اون ایراد داره
لطفا راهنمایی کنید
متشکرم

babak869
جمعه 31 تیر 1384, 23:41 عصر
با سلام
من هر 3 نسخه اینستالر و سورس کامل و پکیج dll ها رو دانلود کردم اما این فایل dll درش نیست.باید چه نسخه ای رو دانلود کنم؟

oxygenws
شنبه 01 مرداد 1384, 00:40 صبح
شما اگر نسخه کامل رو بگیری، حتما این فایل داخلش وجود داره.
نسخه کامل رو باز کن و محتویاتش رو در شاخه مذکور (c:/php) بریز.

Natilous
شنبه 01 مرداد 1384, 02:19 صبح
سلام . لطفا یکی من رو هم راهنمایی کنه . از اونجایی که روی نسخه های جدید لینوکس PHP و APACHE و MYSQL نصب هست می شه من را راهنمایی کنید که چطور می تونم اونها را با هم configure کنم . من با لینوکس کار می کنم
متشکرم .

zeus
شنبه 01 مرداد 1384, 03:00 صبح
** ویرایش شد **
اینجا محل تبلیغات شما نیست.
در صورت تکرار، برخورد متفاوتی با شما خواهد شد.

oxygenws
شنبه 01 مرداد 1384, 04:22 صبح
@Natilous:
دقیقا بگو مشکلت کجاست.... توضیح تمام مراحل کار روی لینوکس، کار ساده ای نیست (یعنی طولانی یه!!)
شاید بهتر باشه از بسته xampp استفاده کنی (apachefriends.org)

babak869
شنبه 01 مرداد 1384, 10:26 صبح
با سلام
من برنامه easyphp رو دانلود و نصب کردم
اگه میشه کمک کنید بگید چطور میتونم 1 فرم که اطلاعاتی از کاربر میگیره رو به این برنامه بفرستم مثل فرم ثبت نام همه سایتها.و چطور میتونم این فرم ارسال شده رو ببینم
متشکرم

javad_hosseiny
شنبه 01 مرداد 1384, 11:33 صبح
برنامه easyphp نرم افزاری که سیستم را شما به سرور جهت تفسیر برنامه هایی که با کد php نوشته شده اند تبدیل می کند (والبته با نصب php و mysql) وقابلیت مدیریت اطلاعات از طریق phpmyadmin را نیز به شما می دهد
ولی اینکه فرمی باشد که اطلاعات از کاربر بگیرد و سپس ذخیره کرده و اطلاعات ذخیره شده را ببنید با توجه به پارامترهای فرمتان باید برنامه نویسی کنید.

javad_hosseiny
شنبه 01 مرداد 1384, 12:35 عصر
با توجه به درخواست بابک من فایلی بصورت مثال که جهت ارسال ایمیل استفاده می شود در اینجا قرار می دهم جهت آشنایی بیشتر با نحوه کدنویسی در یک فرم ثبت نام
البته ابتدا باید جدول موردنظر خود را ایجاد کنید (از طریق phpmyadmin و یا کدنویسی مثل این:

$query=mysql_query(" CREATE TABLE email ( id char(10) NOT NULL,
name char(50) NOT NULL, subject char(50) NOT NULL,
email char(50) NOT NULL, message text NOT NULL,
newemail enum('y','n') NOT NULL default 'y',
deleted enum('t','f') NOT NULL default 'f',
date date NOT NULL default '1382-01-06',
ip char(15) NOT NULL, folder char(15) NOT NULL,
replay enum('y','n') NOT NULL default 'n',
ok enum('y','n') NOT NULL default 'n',
answer text NOT NULL )") ;
if ($query==1) { echo '<br> create table succesfuly';}
else {echo '<br> sorry, system can not create email table because ---> ' .mysql_error '}

برنامه ضمیمه بدین صورت است که پس از چک پارامترهای ورودی و ارسال اطلاعات به ایمیل گیرنده ، اطلاعات را در جدول ذخیره می کند

babak869
یک شنبه 02 مرداد 1384, 00:14 صبح
با سلام
ممنون از دوست خوبم جواد حسینی که منو کمک کردند.خیلی ممنونم.فقط من یه سوال دیگه داشتم
گفتید که برنامه easyphp برنامه کاملی برای ساختن یک وب سرور نیست.آیا پس از نصب اون باید برنامه php رو هم نصب کنم یا احتیاجی نیست؟
ممنونم
موفق باشید
بابک

babak869
یک شنبه 02 مرداد 1384, 00:21 صبح
با سلام
ممنون از دوست خوبم جواد حسینی.
شما گفتید که برنامه EasyPhp برنامه کاملی برای ایجاد یک وب سرور نیست.آیا باید برنامه Php رو هم روی اون نصب کنم.اگه اینطوره باید کدام نسخه رو نصب کنم.و اینکه چطور باید اونو نصب کنم.
و 1 سوال دیگه
فرض کنیم که من 1 وب سرور روی کامپیوتر خونه(شخصی) راه اندازی و نصب میکنم و در یک وبلاگ یا سایت
1 فرم میزارم که اطلاعات رو از کاربر میگیره و به آدرس من میفرسته.حالا من باید همیشه کانکت باشم یا هر زمان که کانکت بشم اون فرم به من ارسال میشه و من می بینم و یا باید برنامه php روی 1 هاست نصب بشه.اگه کامل توضیح بدید ممنون میشم
با تشکر
بابک

javad_hosseiny
یک شنبه 02 مرداد 1384, 00:38 صبح
دوست گرامی آقا بابک من در جمله هام اشاره ای به کامل نبودن easyphp جهت ایجاد وب سرور نکردم بلکه برعکس اعتقاد دارم برنامه بسیار جالبی برای تبدیل سیستم شما به سرور برنامه های php هست
بلکه عرض کردم این برنامه فقط کار عملیات سرور (تفسیر کدهای زبان برنامه نویسی Php) را انجام می دهد و برای هر منظور (ایجاد فرم دریافت اطلاعات از کاربر و ...) شما باید خودتان برنامه ای بنویسید
در رابطه با فرضیه شما میشه بفرمایید چطور می تونید کد پی اچ پی را روی سیستم وبلاگ فعال کنید (تا اونجا که من می دونم قابلیت کدنویسی (از نوع زبانهای active server page) ندارد ) و سپس شما چطور می تونید اطلاعات اون (منظور سرور وبلاگ موردنظر را) را به روی وب سرور سیستم خودتان منتقل کنید (چون شما در هر اتصال به اینترنت (از طریق دایل آپ) به صورت تصادفی یکی از آی پی ها موجود در رنج موجود در Isp مورد اتصال را می گیرید (و تازه این درصورتی است که آی پی های isp موردنظر بصورت valid باشد حال آنکه اکثریت از سیستم nat و ای پی های invalid استفاده می کنند)
و البته برای این منظور من پیشنهاد می کنم که خروجی برنامه فرم اتان (بر روی سرور اینترنتی) را به ایمیلتان بفرستید و برنامه ای جداگانه بر روی لوکال هاست (سیستم خودتان) بنویسید که پس از خواندن اطلاعات موردنظر از ایمیل (البته درصورتی ایجاد یک فرمت بخصوص) آن را به جدول طراحی شده برای این منظور انتقال داده شود.

تنظیم کنید که اطلا

babak869
یک شنبه 02 مرداد 1384, 09:40 صبح
با سلام
ممنون از محبتتون
من منظوم از کامل بودن یا نبودن Easyphp این بود که آیا پس از نصب اون باید برنامه Php رو هم نصب کنم یا لازم نیست و اگه لازمه چه نسخه ای از Php مثل پکیج کامل یا نسخه اینستالر یا .. رو نصب کنم.
میشه 1 توضیح کلی در باره سیستم ثبت نام تمام سایتهایی که روی اینترنت هست بدید که اونا اگه بر اساس Php کار میکنن چطور عمل میکنند
با تشکر و شرمندگی از این همه زحمت
موفق باشید

javad_hosseiny
یک شنبه 02 مرداد 1384, 10:18 صبح
در رابطه با بحث نیاز به برنامه php بعد از نصب easyphp پاسخ خیر است (یعنی نیازی نیست و خود easyphp کار تفسیر کدهای php را انجام می دهد)
در رابطه با بحث ثبت نام ها در سایت های اینترنتی (بدون توجه به زبان برنامه نویسی اشان) پس از دریافت اطلاعات در فرم از کاربر اطلاعات را در بانکی (که برای این منظور طراحی شده) ذخیره می کنند و معمولا ایمیلی جهت فعال کردن ثبت نام شان به ایمیل شخص ثبت نام کننده می زنند تا ... و خوب هر وقت که نیاز باشد (بسته به نوعی طراحی برنامه مثلا اگر خبرنامه یا ...) از این بانک استفاده می کنند
(در رابطه با بحث دریافت اطلاعات نمونه مثال بنده راجع به فرم ارتباط با ما (چند تایپ قبلی) کامل می باشد و خوب باتوجه به نوع استفاده و گزارش گیری اتان برنامه خروجی اش را خودتان باید بنویسید)

tabib_m
یک شنبه 02 مرداد 1384, 18:20 عصر
با سلام
من در یک تاپیک دیگر سوالم رو در مورد Easy PHP مطرح کردم ولی هیچ جوابی برایم حاصل نشد.
من همیشه با این برنامه کار میکنم و متوجه برخی نواقص از جمله کمبود توابع PHP شدم. یعنی این PHP ای که نصب کرده (نسخه 4 و خورده ای ) بعضی از توابع (مانند توابع swf) رو نداره.
میخواستم بدونم که این مشکل رو در جاهای دیگر نیز داریم یا این که این مشکل Easy PHPه . اگه میشه این جور توابع رو اضافه کرد لطفا منو راهنمایی کنید.

babak869
دوشنبه 03 مرداد 1384, 01:27 صبح
سلام به همگی
جواد جان ممنونم.
اما من هنوز جواب سوالم رو کامل نگرفتم.البته ببخشید من منظورم رو کامل بیان نکردم
من میخوام بدونم برای ساختن 1 سایت Client-Server که هم بشه مطالب جدید به اون سایت اضافه کرد هم
اطلاعات از کاربر گرفت و در قسمت جستجوی مطالب یا اسامی افراد اطلاعات ذخیره شده رو نشون داد آیا باید Php روی یک سرور که هاست میفروشه نصب کرد یا روی کامپیوتر خونه هم میشه همین کار رو انجام داد
متشکرم

javad_hosseiny
دوشنبه 03 مرداد 1384, 08:30 صبح
بنده قبلا نیز عرض کردم بدلیل ثابت نبودن آی پی شما بر روی اینترنت این امر از طریق دستگاه شما امکان پذیر نمی باشد (و اگر امکان پذیر نیز باشد راه حل آن را نیز اعلام کردم)
و شما باید حتما از یک دستگاه سرور ثابت موجود بر روی اینترنت برای این امر استفاده کنید و حتما دقت کنید که این سرور شما از زبان php و دیتابیس mysql پشتیبانی کند (یعنی نیازی به نصب برنامه php از طریق شما بر روی سرور نمی باشد ) (پیشنهاد بنده انتخاب سرورهای یونیکس بیس می باشد)
و برای ایجاد همچین سایتی پس از گرفتن هاست (اجاره فضای اینترنتی) و ثبت نام خود سایت (domain regiester) باید برنامه نوشته شده را بر روی آن آپلود کنید و حال این امکاناتی که گفتید (اضافه کردن اطلاعات جدید به سایت (معمولا داینامیک بودن سایت اشاره می شود) گرفتن اطلاعات از فرم ها و ... ایجاد بخش جستجو و....) توسط برنامه نویسی باید ایجاد گردد.
موفق باشید

oxygenws
دوشنبه 03 مرداد 1384, 12:17 عصر
بابک خان و جواد خان..... خارج از تیتر تاپیک صحبت نکنید، پست هاتون حذف خواهد شد...... یه تاپیک جدید بزنید.

babak869
دوشنبه 03 مرداد 1384, 17:22 عصر
سلام
ممنون از جواب همه دوستان
من که گرفتم چی به چیه ممنونم