PDA

View Full Version : مشکل در dbExpress بعد از نصب دلفی 2005

vcldeveloper
شنبه 01 مرداد 1384, 03:40 صبح
تا قبل از نصب دلفی 2005 با dbExpress مشکلی نداشتم، اما بعد از نصب دلفی <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com /><st1:NumConv w:st=2005</st1:NumConv>، مشکلی با dbExpress در دلفی <st1:NumConv w:st=" /><st1:NumConv w:st="on" val="2005">2005</st1:NumConv>، فقط می تونم توی دلفی <st1:NumConv w:st="on" val="2005">2005</st1:NumConv> از dbExpress استفاده کنم و در دلفی <st1:NumConv w:st="on" val="7">7</st1:NumConv> پیغام "Error mapping failed" میده[size=2] (این پیغام یک پیغام کلی است و شامل کلیه خطاهایی میشه که در dbExpress تعریف نشدند)

...اولین فکری که به ذهنم رسید این بود که چون درایورهای dbExpress در همه نسخه های دلفی از یک نام ثابت استفاده می کنند و شماره ورژن در نام فایل قرار نداره، احتمالا درایور مربوط به دلفی <st1:NumConv w:st="on" val="2005">2005</st1:NumConv> در هنگام اجرای برنامه در حافظه لود میشه و این مشکل رو بوجود میاره. بعد از چک کردن مسیر فایل لود شده به BDS\3.0\Bin\dbxpmss.dll [i][size=2](درایور dbExpress مربوط به MS SQL Server) رسیدم. فایل موجود در این پوشه رو تغییر نام دادم و این بار درایور از مسیر Delphi 7\Bin\dbxpmss.dll لود شد، انتظار داشتم که برنامه کار کنه، اما باز هم همون پیغام خطای قبلی تکرار شد! کل پوشه BDS رو تغییر نام دادم، اما باز هم مشکل حل نشد...

...ورژن DLL لود شده رو که در زمان اجرا چک میکنم، عدد <st1:NumConv w:st="on" val="7">7</st1:NumConv> رو برمی گردونه (ورژن <st1:NumConv w:st="on" val="7">7</st1:NumConv> مربوط به دلفی <st1:NumConv w:st="on" val="7">7</st1:NumConv> ، ورژن <st1:NumConv w:st="on" val="9">9</st1:NumConv> مربوط به دلفی <st1:NumConv w:st="on" val="2005">2005</st1:NumConv> و ورژن <st1:NumConv w:st="on" val="7.1">7.1</st1:NumConv> هم مربوط به دلفی <st1:NumConv w:st="on" val="8">8</st1:NumConv> هست)، در نتیجه نباید هیچ مشکلی وجود داشته باشه، اما مشکل هنوز وجود داره و همون خطای قبلی تکرار میشه!!

من به dbExpress در دلفی 7 نیاز دارم، اگه کسی از دوستان راه حلی برای رفع مشکل مطرح شده داره، ممنون میشم اگه اینجا اونو مطرح کنه.

Delphi-Clinic
شنبه 01 مرداد 1384, 07:49 صبح
حاجی قربون قدت

بیا اختلاط کنیم یه راه حل دیگه پیدا کنیم.

من که نمردم حلش می کنم برات

Bahmany
دوشنبه 30 آبان 1384, 08:28 صبح
وای سیستم فارسی ام بهم ریخته