PDA

View Full Version : چرا مهندسین نرم افزار نمی توانند بین8088 و 8086 در برنامه هایشان فرق قائل شوند؟

java88
چهارشنبه 14 مهر 1389, 18:09 عصر
باسلام
توی کتابی خوندوم که نوشته بود :" مهندسین نرم افزار نمی توانند بین8088 (با 8بیت باس داده)و8086 (با16 بیت باس داده) تفاوت قائل شوند .درحالی که مهندسین سخت افزار برعکس این نظر را دارند.و دید مهندسین سخت افزار درست است . "

می خواستم بپرسم چرا مهندسین نرم افزار نمی توانند بین8088 و 8086 در برنامه هایشان
فرق قائل شوند؟

tdkhakpur
چهارشنبه 14 مهر 1389, 19:44 عصر
توی کتابی خوندوم که نوشته بود :" مهندسین نرم افزار نمی توانند بین8088 (با 8بیت باس داده)و8086 (با16 بیت باس داده) تفاوت قائل شوند .درحالی که مهندسین سخت افزار برعکس این نظر را دارند.و دید مهندسین سخت افزار درست است . "
می خواستم بپرسم چرا مهندسین نرم افزار نمی توانند بین8088 و 8086 در برنامه هایشان
فرق قائل شوند؟
دلیل واضحه به فرض وقتی یک کسی معمار ساختمان هست چه لزومی داره از معماری ساخت آجر هم سر در بیاره و قضیه بر عکس هم هست.
یعنی وقتی یک کسی مسیرش ساخت نرم افزار هست تقریبا 99 درصد احتیاج نداره که باس داده یا آدرس چگونه باید باشه تا نرم افزار با توجه به باس داده یا آدرس ساخته بشه.
البته اون کتاب اسمش چیه؟ فکر کنم کلمه تقریبا را در مورد ارسال مطلب خود به کار برده باشه نه همه رو.
راستی این مطلب چه ارتباطی با هوش مصنوعی داره؟!

java88
پنج شنبه 15 مهر 1389, 12:00 عصر
دلیل واضحه به فرض وقتی یک کسی معمار ساختمان هست چه لزومی داره از معماری ساخت آجر هم سر در بیاره و قضیه بر عکس هم هست.
یعنی وقتی یک کسی مسیرش ساخت نرم افزار هست تقریبا 99 درصد احتیاج نداره که باس داده یا آدرس چگونه باید باشه تا نرم افزار با توجه به باس داده یا آدرس ساخته بشه.
البته اون کتاب اسمش چیه؟ فکر کنم کلمه تقریبا را در مورد ارسال مطلب خود به کار برده باشه نه همه رو.
راستی این مطلب چه ارتباطی با هوش مصنوعی داره؟!

با تشکر از شما دوست عزیز
اسم کتابArt of assembly هست ولی من با این جواب شما خوب متوجه نشدم اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید.
با هوش مصنوعی ارتباطی نداره وقتی دیدم تو بخش" مباحث مرتبط با نرم افزار "جواب ندادن آوردم اینجا نوشتم:لبخند:

tdkhakpur
پنج شنبه 15 مهر 1389, 17:35 عصر
اسم کتابArt of assembly هست ولی من با این جواب شما خوب متوجه نشدم اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید.

حالا من میپرسم؟!
اگر یک مهندس نرم افزار بدونه 8086و یا 8088 چه چیزهای اضافی دارن چه فرقی به حال برنامه نویس شان میکنه؟
اگه بگی هیچ چی - پس احتیاجی نیست که برن دنبال این چزا که بدونن فرقشان چیه.

java88
جمعه 16 مهر 1389, 16:35 عصر
حالا من میپرسم؟!
اگر یک مهندس نرم افزار بدونه 8086و یا 8088 چه چیزهای اضافی دارن چه فرقی به حال برنامه نویس شان میکنه؟
اگه بگی هیچ چی - پس احتیاجی نیست که برن دنبال این چزا که بدونن فرقشان چیه.

خوب معلومه دیگه اونی که باس اش 16 بیتی است سرعت اش بیشتر از 8بیتیه. خوب برای یه برنامه نویس مهم نیست با processor که 16 بیتی است سریع تر به نتیجه ای که می خواد می رسه؟!

با سپاس از شما دوست عزیز

Felony
جمعه 16 مهر 1389, 17:42 عصر
برای یک برنامه نویس ویندوز یا لینوکس یا ... نه مهم نیست ، برای اینکه شما دارید تحت یک سیستم عامل کد مینویسید که خودش 32 بیت یا 64 بیت هست و کامپایلری هم که باهاش کدنویسی میکنید همینطور ، دیگه دونستن مفاهیم و جزئیات بالا چه تائثیری برای من دلفی کار یا C#‎‎‎ و VB و ... داره ؟

این موضوع در مورد برنامه نویسان سیستمی ( مثلا کسایی که روی نوشتن سیستم عامل کار میکنن ) صدق میکنه نه همه ، که اون دسته از برنامه نویس ها هم 100% اگر این کاره باشن با این مفاهیم آشنایی دارن .

java88
جمعه 16 مهر 1389, 18:27 عصر
برای یک برنامه نویس ویندوز یا لینوکس یا ... نه مهم نیست ، برای اینکه شما دارید تحت یک سیستم عامل کد مینویسید که خودش 32 بیت یا 64 بیت هست و کامپایلری هم که باهاش کدنویسی میکنید همینطور ، دیگه دونستن مفاهیم و جزئیات بالا چه تائثیری برای من دلفی کار یا C#‎‎‎ و VB و ... داره ؟

این موضوع در مورد برنامه نویسان سیستمی ( مثلا کسایی که روی نشوتن سیستم عامل کار میکنن ) صدق میکنه نه همه ، که اون دسته از برنامه نویس ها هم 100% اگر این کاره باشن با این مفاهیم آشنایی دارن .

کمال تشکر را دارم از شما دوست عزیز
موضوع برام کاملا روشن شد