PDA

View Full Version : کمک لطفا

muhamad
یک شنبه 02 مرداد 1384, 12:22 عصر
سلام
لطفا یه توضیح کامل ودر عین حال قابل فهم بهم بدین
VE,JRE,JDK چین؟
و IDE eclips کدوم یک از اینارو نیاز داره؟
شرمنم من تازه کارم.....

aras00000
سه شنبه 04 مرداد 1384, 06:05 صبح
سلام
من خودم تازه کار هستم ولی سعی میکنم مطالبی رو که به نظرم مفید میرسه بنویسم جاوا تنها زبان مستقل از پلتفرم در دنیا است یعنی مهم نیست که اون رو در چه محیطی و برای چه محیطی مینویسید و کاملا مستقل از سخت افزار و نرم افزاره و این مهم ترین مزیت جاوا نسبت به زبانهای دیگه هست یعنی در واقع وقتی شما کد نوشته شده رو توسط کامپایلر اون به فایل بایت کد تبدیل میکنید دیگه با هم هیچ فرقی نمیکنه و برای اجرای اون هم روی هر پلتفرمی که باشه به ماشین مجازی جاوا Java Virtual Machine که در واقع اون رو اجرا میکنه نیاز داری تا واسطه ای بشه بین سخت افزار و نرم افزار خاص اون پلتفرم و برنامه تو در مورد کیفیت هم میشه گفت که هم ساخت یافته هست و هم شیئ گرا و تنها زبانی که هنوز میتونه توی دنیا در مقابل جاوا مطرح باشه C هست و بقیه زبانها کم کم از دور خارج خواهند شد که البته C هم این قابلیت بزرگ جاوا رو نداره تکنولوژی .NET هم فقط یک تقلید احمقانه از جاوا است که اون هم فقط امکان توسعه یک برنامه که مثلا با C نوشته شده رو با بقیه زبانهای داخل بسته میده و در نهایت شما باید بدونید که نرم افزار تولیدی شما در چه سیستمی اجرا خواهد شد تا اون رو برای اون سیستم کامپایل کنید من اصلا توصیه نمیکنم که شما زبان بیسیک رو کنار بگذارید ولی با توجه به سرنوشت حتمی ویندوز که مرگه ( بدلیل انحصار طلبی مایکروسافت ) مگر رویه خود رو عوض کنه و توسعه روزافزون لینوکس بدلیل امنیت و اوپن سورس بودن اون و اینکه شرکتها و دولتها میدونن که پشت پرده در لینوکس چه خبره ولی هیچ کس نمیدونه که پشت پرده در ویندوز چه اتفاقاتی میافته و آیا اطلاعات شخصی افراد توسط مایکروسافت سرقت میشه یا نه ( که البته من مطمئنم که سرقت میشه مانند افتضاح در مورد مدیا پلیر) و در مورد چیزهایی که نیاز دارید شما مثل هر زبان دیگه ای به یک کامپایلر JDK و یک محیط گرافیکی IDE برای بنامه نویسی نیاز دارید که اولی توسط سان مایکرو سیستمز و دومی توسط توسعه دهنده های مختلفی ارائه میشه مانند بورلند ولی برای شروع من توصیه میکنم که از محیط NetBeans که توسط سان هم پشتیبانی میشه استفاده کنید که هم مجانی هست هم برای همه محیطها اعم از ویندوز و لینوکس وجود داره در مورد بسته های جاوا هم باید گفت که اون دارای چهار بسته هست اولی J2SE که بسته استاندارد اون برای ایجاد برنامه ها هست دومی بسته J2ME هست که بسته مخصوص طراحی برای سیستمهای مبایل هست و سومی J2EE که شامل بسته استاندارد بعلاوه تعدادی امکانات و خصوصیتهای توسعه یافته هست و آخری هم JRE هست که در واقع همون ماشین مجازی جاوا هست که من برای شروع کامپایلر J2SE و IDE مورد تایید سان یا همون NetBeans رو توصیه میکنم البته اگر خواستی از این دوتا استفاده کنی بسته کامل اون توسط خود سان ارائه میشه که زمانی که من این رو دارم مینویسم ورژن JDK 5.0 Update 4 with NetBeans 4.1 Bundle موجود هست که شامل هر دو میشه در ضمن در انتخاب کتاب هم خیلی دقت کن زیرا من با اینکه کمی جلو رفته ام ولی چون کسی نبوده که کمکم کند کلی مصیبت داشته ام تا اینکه یک کتاب نصفه و نیمه پیدا کرده ام و مثلا کتاب کافمن ترجمه قلزم بدلیل قدیمی بودن و در ضمن نثر بسیار ثقیل آن و نوع نگارش آن اصلا مناسب نیست و خود من بعد از کلی کلنجار رفتن با این کتاب آن را کنار گذاشتم امیدوارم که موفق باشی .