PDA

View Full Version : سوال: ایجاد پایگاه داده برای یک فرم

parham8
شنبه 17 مهر 1389, 08:16 صبح
با سلام . من فرم های مورد نظرم را در Dreamweaver طراحی کردم و پایگاه داده سایتم my sql هست می خوام اطلاعات فرم هم در یک پایگاه داده در سایت قرار بگیره و هم خروجی Excel داشته باشم . و یک کد رهگیری در اختیار هر فرد قرار دهد . لطفأ مراحل این کار را برام توضیح دهید. ( البته قدم به قدم).
البته من می خوام اطلاعات فرم بعد از ثبت شدن به یک ایمیل خاص هم ارسال بشه

teshnehab
شنبه 17 مهر 1389, 09:22 صبح
میتونید از سایت www.w3schools.com (http://www.w3schools.com) استفاده کنید.

teshnehab
شنبه 17 مهر 1389, 09:29 صبح
دوست گرامی شما که نباید کل پروژه را بخواهید،قدم به قدم شروع به کار کنید در هر مرحله اشکال داشتید مطرح کنید تا بقیه افراد شما را راهنمایی کنند.

sama01
شنبه 17 مهر 1389, 11:35 صبح
یک کتاب خوب بخرید و بر اساس آن کار خود را آغاز کنید.
سایت‌های بی‌شماری هم در اینترنت وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
پس تلاش کنید انگلیسی خود را هم تقویت کنید.

بی تعارف می‌گم اگر برای هر چیزی بخواهید سوال کنید، به هیچ جا نمی‌رسید.
این سوال شما گواه این است که در مسائل ابتدایی مشکل دارید. پس پیش‌نهاد من این است که گام اول را اصولی بردارید.

parham8
شنبه 17 مهر 1389, 14:21 عصر
با تشکر. از این همه انرژی منفی که به من دادید.یکی از دوستان این سایت رو به من معرفی کرد و گفت می تونی از اینجا کمک بگیری ولی شما ....
اگر من مشکل نداشتم که به شما مراجعه نمی کردم :گریه:
اگر می شه منو در این مورد راهنمایی کنید من اصلأ نمی دونم چه طوری این کار رو بکنم

xoogle.ir
شنبه 17 مهر 1389, 15:43 عصر
دوستتون گفته میتونی از اینجا کمک بگیری اما این طور که شما سوال پرسیدید احتمالا تمام کد رو دوستان باید زحمت بکشن براتون بنویسن.

اگر شما دنبال کمک هستید باشه این مراحل کار :

1- اکشن فرمتون رو به یک صفحه دیگه ارسال کنید مثلا save.php البته به صفحه جاری هم میتونید اکشن رو بفرستید ولی بهتره همون راه ساده رو انجام بدید.

2- توی صفحه save.php به بانکتون متصل بشید.
3- داده های ارسالی کاربر رو در صورت نیاز اعتبار سنجی کنید در صورتی که داده ها مشکل داشت دوباره کاربر رو به صفحه فرم بفرستید و ازش بخواهید که داده های درست وارد کنه.
4- کد رهگیری مورد نظرتون رو با توابع مختلف از جمله rand بسازید.

5- چنانچه احتیاج به اعتبار سنجی نداشتید یا داده ها درست بود با تابع mysql_query و دستور insert into اطلاعات فرمتون رو در بانکتون ذخیره کنید.

6- بعد از عملیات ذخیره سازی صفحه رو با تابع header به صفحه دلخواهتون ارسال کنید و کد رهگیری رو داخل url قرار بدید یعنی این جوری :

header('location: file.php?id=82738279');
exit;

7- کد رهگیری رو در صفحه جدید به کاربر نمایش بدید.

برای دریافت خروجی اکسل هم از خود phpmyadmin میتونید خروجی دلخواهتون رو دریافت کنید.

شما کارت رو شروع کن مشکلات یکی یکی حل میشه اگر جایی هم گیر کردی توی همین تاپیک عنوان کن بقیه کمکت میکنن.

sama01
شنبه 17 مهر 1389, 20:00 عصر
با تشکر. از این همه انرژی منفی که به من دادید.یکی از دوستان این سایت رو به من معرفی کرد و گفت می تونی از اینجا کمک بگیری ولی شما ....
اگر من مشکل نداشتم که به شما مراجعه نمی کردم :گریه:
اگر می شه منو در این مورد راهنمایی کنید من اصلأ نمی دونم چه طوری این کار رو بکنم
امیدوارم پاسخی که horap30 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=95573) براتون حاوی انرژی منفی نبوده باشه.
من هم که عرض کردم که چون خیلی مسائل رو نمی‌دونید، اصولی شروع کنید. نه هردمبیلی.
با خودتون رو راست باشید.
فکر هم نکنید که php مثل جادوگری می‌مونه و با تکون دادن یه چوب همه چیز راه می‌افته. باید این زبان و اصول آن را فرابگیرید.

parham8
یک شنبه 18 مهر 1389, 14:09 عصر
با تشکر از راهنماییتون. من فرم رو در dreamweaver طراحی کردم و در phpmyadmin پایگاه و جدول مورد نظرم رو طراحی کردم حالا فقط این عملیاتی که گفتید رو به چه شکلی باید شروع کنم یعنی این کدی که دادین رو در کجا بنویسم؟ در دکمه submit ؟ لطفأ نقطه شروع رو بهم بگید.یعنی در حقیقت نحوه اتصال فرم به جدول رو می خوام.

xoogle.ir
یک شنبه 18 مهر 1389, 16:09 عصر
پیشنهاد من اینه :

یک کتاب خوب بخرید و بر اساس آن کار خود را آغاز کنید.
بی تعارف می‌گم اگر برای هر چیزی بخواهید سوال کنید، به هیچ جا نمی‌رسید.

نفطه شروع شما هم تگ فرم هست. اکشن رو باید اونجا تنظیم کنید.

parham8
دوشنبه 19 مهر 1389, 07:59 صبح
با سلام و تشکر . می خاستم بپرسم اکشن رو باید چه طوری تنظیم کنم؟ یعنی باید چه کدی بنویسم
؟

xoogle.ir
دوشنبه 19 مهر 1389, 09:11 صبح
:گریه: چرا یه کتاب نمی خونید ؟؟

<form action="save.php" method="post">
</form>

trade_mark
دوشنبه 19 مهر 1389, 23:32 عصر
شما سعی کنید حداقل یک مقاله در مرود php بخوانید تا از روند نوشتن پروژه در php مطلع شوید
با دست خالی که نمیشه پروژه نوشت.
شما مسائل اولیه html رو نمی دانید اونوقت می خوای پروژه php بنویسی؟

(حرفام بدون کنایه بود :چشمک:)
موفق باشید