PDA

View Full Version : dzsoft php editor

sepideh7273
شنبه 17 مهر 1389, 14:09 عصر
سلام

من تا به حال از ادیتورهای پی اچ پی استفاده نمی کردم یعنی نمی دونستم و کارامو با نوت پد و فرانت پیج انجام می دادم:اشتباه:....وب سرورم هم wamp 5 بود.

حالا با dzsoft php editor یکی از ویرایشگرهای پی اچ پی آشنا شدم و می خوام کار کنم اما سوالم اینه که اصلا می شه خروجی دستور سلکت از بانک مای اسکیوال رو توی یه تیبل که کدشم نوشتم ،از توی همون dzsoft php editor ببینم؟؟؟؟؟؟؟؟؟(اگر بشه که خییییییلی خوبه:لبخندساده:)...فکر کنم تنظیم خاصی باید انجام بدم....چون وقتی کدم رو توی dzsoft php اجرا میکنم صفحه سفید رو می بینم:افسرده:

مشخصه های اتصال به بانکم باید تغییر کنه؟:متفکر:

binyaft
شنبه 17 مهر 1389, 15:05 عصر
اکثر ادیتور ها یه فایل رو در لوکال هاست باز میکنن و شما وقتی ویرایش انجام میدید داخل اون فایل سیو میشه و وقتی خواستین دیده بشه ، داخل نرمافزار http://localhost/file.php باز میشه
طبیعتا select کردن از بانک اطلاعاتی با هر نرمافزار ادیتور پی اچ پی میشه انجام داد اما شما باید ادرس لوکال و پورت و یه سری چیز های دیگه ( شاید ادرس php.exe ) رو به نرمافزار بدید

sepideh7273
شنبه 17 مهر 1389, 15:53 عصر
اکثر ادیتور ها یه فایل رو در لوکال هاست باز میکنن و شما وقتی ویرایش انجام میدید داخل اون فایل سیو میشه و وقتی خواستین دیده بشه ، داخل نرمافزار http://localhost/file.php باز میشه
طبیعتا select کردن از بانک اطلاعاتی با هر نرمافزار ادیتور پی اچ پی میشه انجام داد اما شما باید ادرس لوکال و پورت و یه سری چیز های دیگه ( شاید ادرس php.exe ) رو به نرمافزار بدید

ممنون از جوابتون .....ولی چه طوری؟

ببینید من قبلا اتصالم با wamp این جوری بود و مشکلی نبود

$db=mysql_connect('localhost','root','');حالا نباید به جای root چیز دیگه ای بذارم ؟:ناراحت:

یه چیز دیگه این که وقتی من ادیتورو نصب کردم موقع اجرای فایلای پی اچ پی لینک داد کهphp-5.2.13-win32-installer رو نصب کنم و منم نصب کردم و موقع نصبش یه جایی می گه انتخاب کنم سرور چی باشه منم همه رو انتخاب کردم یکی یکی ولی بازم جواب نمی ده:لبخندساده:

در این حالت وب سرورم باید چی باشه اصلا ...همون ومپ ؟

binyaft
شنبه 17 مهر 1389, 16:08 عصر
وقتی که پی اچ پی رو نصب کردید فقط به اپاچی نیاز دارید !!

sepideh7273
شنبه 17 مهر 1389, 16:45 عصر
وقتی که پی اچ پی رو نصب کردید فقط به اپاچی نیاز دارید !!

چون ومپ رو روی سیستمم دارم آپاچی هم نصبه و این که این مدل دستورات و می تونم اجرا کنم توی ادیتور

<html>

<head>
<title></title>
</head>

<body>

<?php

echo "Hello!";

?>

</body>

</html>

فقط مشکل در اتصال به بانک و انجام عملیاته که از توی ادیتور نمی شه وصفحه سفیده !:ناراحت:

ولی از طریق ومپ به درستی اجرا می شه!

xoogle.ir
شنبه 17 مهر 1389, 17:50 عصر
خب حالا چه اصراری هست که از ادیتور برای مشاهده نتیجه صفحه استفاده کنید ؟؟
توی مرورگزتون صفحه ای که دارید روش کار میکنید رو باز کنید و صفحه رو از این راه مشاهده کنید.
برای اینکه راحت تر بین صفحه مرورگر و برنامه ادیتورتون جا به جا بشید از Alt + Tab استفاده کنید.

sepideh7273
شنبه 17 مهر 1389, 21:06 عصر
خب حالا چه اصراری هست که از ادیتور برای مشاهده نتیجه صفحه استفاده کنید ؟؟
توی مرورگزتون صفحه ای که دارید روش کار میکنید رو باز کنید و صفحه رو از این راه مشاهده کنید.
برای اینکه راحت تر بین صفحه مرورگر و برنامه ادیتورتون جا به جا بشید از Alt + Tab استفاده کنید.

اینکه در صفحه هم کد پی اچ پی و هم اچ تی ام ال داشته باشیم و در زمان طراحی بشه خروجی رو ببینیم خیلی کارو آسون تر می کنه...چون با فرانت پیج و نوت پد که اصلا نمیشه خروجی رو در همون زمان طراحی دید.

مثلا در اینجا

<title></title>
</head>

<body>

<?php

echo "salam in php";

?>

<table><tr>salam in html</tr></table>
</body>

</html>

خروجی ها رو در dzsoft php درست دارم یعنی کدهای پی اچ پی اجرا میشن...ولی در دستوراتی که مربوط به اتصال به بانک مای اس کیو ال میشه مشکل وجود داره...یه کاری باید بکنم ولی نمی دونم چی کار:ناراحت:

sepideh7273
جمعه 30 مهر 1389, 18:23 عصر
با سلام

فقط ومپ سرور رو نصب کردم به همراه dzsoftphp editor

این تنظیمات رو هم روی ویرایشگر اعمال کردم و درست شد:لبخندساده:

http://img98.com/show.php/441694_picture.jpeg

تشکر از دوستان