PDA

View Full Version : مدیریت دسته های گروه بندی کننده و نمایش آن در برنامه؟؟

حمید محمودی
شنبه 17 مهر 1389, 21:28 عصر
سلام،

دوستان لطفا ابتدا به عکس توجه کنيد. ما کلا دوتا "دسته اصلي" داريم. اين دو دسته اصلي يه سري زير دسته براي خودش داره. مثلا "دسته اصلي 1" خودش به دو زير دسته 1 و 2 تقسيم ميشه.

"دسته اصلي 2" هم براي خودش هم "زير دسته" داره و هم "زير دسته فرعي" (که در شکل کاملا مشخصه).

خب، حالا برنامه اي که ضميمه کردم رو ببنيد لطفا". در اين برنامه من اومدم بصورت دستي همین حالت رو پیاده سازی کردم؛ یعنی :

الف) در صورت انتخاب "دسته اصلي 1" در برنامه، فقط زيردسته هاي اين دسته نمايش پيدا ميکنه و زيردسته فرعي چون نداريم پس اون قسمت توي برنامه Invisible هست.

ب) در صورت انتخاب "دسته اصلي 2" در برنامه، ابتدا قسمت زير دسته هاي اين دسته نمايش پيدا ميکنه که وقتي يکي از زيردسته ها رو انتخاب کرديم، ليست زير دسته هاي فرعي اون نمايش پيدا ميکنه که ميشه سلکت کرد.

اما موضوع اينه که من ميخوام کاري کنم که اين حالت بصورت دايناميک از طريق ديتابيس یا ... پياده سازي بشه ولي نميدونم چکار بايد بکنم؟

البته اين موضوع هم ناگفته نمونه که دسته هاي اصلي، زير دسته ها، زير دسته هاي فرعي بايد قابل تنظيم باشه و کاربر بتونه روشون مديريت کنه -- حذف، درج و ... -- مثلا ميخوام کاربر بتونه يه دسته اصلي جديد تعريف کنه و بتونه زيردسته ها و زير دسته هاي فرعيش رو هم تنظيم کنه و از طريق برنامه بده و یه جایی تر جیحا" توي بانک ACCESS ذخيره بشه. (اما فعلا همین برنامه ای که ضمیمه کردم رو دوستان یه راهنمایی میکنید که چطور باید بصورت داینامیک پیاده سازی بشه؟)

ممنون.

(درمورد عنوان تاپیک هم باید بکم که هرچی فکر کردم متاسفانه عنوان بهتری به ذهنم نرسید :)

Felony
شنبه 17 مهر 1389, 21:43 عصر
سری کامپوننت های Dev Express یک پالت با نام Express OrgChart داره که هر دوشون این کار مورد نظر شما رو انجام میدن ، یکی قابلیت اتصال به بانک اطلاعاتی داره و دیگیری نه .

Mahmood_M
شنبه 17 مهر 1389, 22:57 عصر
علاوه بر اون کامپوننتی که معرفی شد ، این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=70015) رو هم نگاهی بندازید ، شاید کمکتون کنه ، در کل برای هر قسمت از گروه بندی باید یک جدول داشته باشید و جدول ها رو به هم ربط بدید ، مثلا یک جدول برای گروه ها ، که هر گروه به عنوان یک رکورد یک ID منحصر به فرد داره ، جدولی هم برای زیرگروه ها در نظر می گیرید که باید فیلدی برای ذخیره ی ID گروه اصلی داشته باشه ، در زمان استخراج اطلاعات هم براساس همین شماره ی ID جدول زیرگروه ها رو فیلتر می کنید ، با این روش می تونید چندین گروه و زیرگروه تو در تو بسازید ، فقط نکته اصلی اینه که هر زیرگروه باید ID گروه اصلی یا Parent خودش رو هم داشته باشه به عنوان راه حلی برای تشخیص گروه اصلی ...