PDA

View Full Version : نصب sql sever 2008 روی تک کلاینت

hrbaban
یک شنبه 18 مهر 1389, 10:49 صبح
با سلام ...
من یه برنامه نوشتم که برای دیتا بیسش از sql server 2008 استفاده کردم .

حالا میخوام روی کامپیوتر مشتری دیتا بیس رو طوری نصب کنم که فقط بتونه با برنامه کار کنه و نه اینکه بیام و کل اس کیو ال رو نصب کنم .

باید چیکار کرد؟؟؟

vcldeveloper
یک شنبه 18 مهر 1389, 12:46 عصر
خب، اون موقع که داشتید برنامه رو طراحی می کردید، چرا درباره اش فکر نکردید؟ مثل این هست که کسی بره تریلی 18 چرخ بخره، بعدش بیاد بگه این چرا اینقدر بزرگه؟ من فقط میخواستم ازش برای رفت و آمد بین محل کار و منزل استفاده کنم!

شما رفتید برای یک کار لوکال، از بانک SQL Server استفاده کردید، الان میگید چیکار کنم که نیاز به نصب خودش نباشه!

عجالتا، یا باید برید سراغ SQL Server Express که نصبش ساده تر هست، و حجمش هم کمتر هست، ولی باز حدودا 100 مگابایت باید روی سیستم کاربر نصب بشه.

یا باید برید سراغ SQL Server Compact Edition که کلا فایل هاش با سایر نسخه های SQL Server سازگار نیستند، و باید تغییراتی در بانک تون برای اون اعمال کنید. برای اون، باید حدودا 4 - 5 مگابایت (اگه اشتباه نکنم) نصب کنید.

یا اینکه کلا بانک اطلاعاتی تون رو عوض کنید، و دنبال بانکی بگردید که برای کار Local مناسب باشه.

rroona
جمعه 12 آذر 1389, 03:10 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم
آیا اگر بخواهیم در یک شبکه محلی مانند یک اداره از برنامه ای استفاده کنیم که با دیتابیس کارمیکنه ، نصب اس کیو ال روی سرور کفایت میکنه یا اینکه روی تک تک کلاینتها باید یک نسخه از اس کیو ال نصب بشه؟
غیر از نصب برنامه ای که نوشتیم چه کاری باید روی کلاینت ها انجام داد؟
من چند روزه دارم سرچ میکنم اما مطالب پراکنده هست.خیلی ممنون

rroona
جمعه 12 آذر 1389, 10:14 صبح
یه درخواست از اساتید محترم:
با توجه به پراکنده بودن مطالب در مورد سرویسهای مختلف SQL Server و کاربردهاشون و مهمتر نحوه به اشتراک گذاری داده های یک بانک اطلاعاتی از طریق شبکه ، آموزشهایی در رابطه با:

مراحل کانفیگ کردن SQL Server روی سرور در یک شبکه
تنظیم پورتها
Add کردن پورتها در فایروال ویندوز در صورت نیاز

و ...قرار دهید.
خیلی ممنون از مدیران سایت و اساتیدی که در بالا بردن و ارتقای سطح علمی اعضای برنامه نویسان کمک میکنند