PDA

View Full Version : سوال: حذف کاربر admin

f_arab
سه شنبه 20 مهر 1389, 09:52 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز

من توی سرورم روی کاربر sa رمز گذاشتم و از طریق sql athentication میتونم کانکت بشم حالا اگه کاربر administrator رو حذف کنم دیگه کسی نمیتونه از طریق windows athentication کانکت بشه؟
اگه خودم با sa وارد بشم همون دسترسیهایی که admin داشت رو دارم؟
یه سؤال دیگه هم داشتم اینکه چرا توی ویندوز xp sp2 نمیتونم login ایجاد کنم ؟ یا اگه میشه از چه نسخه ای از ویندوز استفاده کنم؟
ممنون:تشویق:

s.Jabbari
سه شنبه 20 مهر 1389, 15:55 عصر
سلام
شما نمی تونید administrator رو حذف کنید.فقط می توانید DIsable کنید
sa مخفف System Admin هست و مدیر سیستم هست

یه سؤال دیگه هم داشتم اینکه چرا توی ویندوز xp sp2 نمیتونم login ایجاد کنم ؟ یا اگه میشه از چه نسخه ای از ویندوز استفاده کنم؟

لطفا متن Error رو اینجا درج کنید

AminSobati
سه شنبه 20 مهر 1389, 20:36 عصر
سلام دوست عزیزم،
شما میتونین کاربرهای ویندوزی مثل builtin\administrator و .. رو حذف کنین و دیگه کسی با Win Auth نمیتونه کانکت بشه. ولی در مورد لاگینهای SQLی، همونطور که دوستان توضیح دادند، sa قابل حذف نیست

f_arab
چهارشنبه 21 مهر 1389, 10:17 صبح
سلام دوستان
منظور من هم builtin\administrator بود پس sa هیچ محدودیتی نداره؟
این هم خطایی که موقع ایجاد لاگین اتفاق میفته:

s.Jabbari
چهارشنبه 21 مهر 1389, 15:05 عصر
check to make sure that the "User must change password at next login" checkbox is NOT checked

f_arab
چهارشنبه 21 مهر 1389, 17:17 عصر
check to make sure that the "User must change password at next login" checkbox is NOT checked

کاری که گفتید انجام دادم و مشکل هم حل شد، از شما به خاطر راهنماییتون ممنونم فقط میشه بپرسم چرا چک باکسی که گفتید نباید علامت خورده باشه؟ مگه اشکالی داره که تو اولین ورود پسورد عوض بشه اینطوری که امنیتش بیشتره! :متفکر: