PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اتصال به برنامه

nazanin0
چهارشنبه 21 مهر 1389, 15:52 عصر
سلام

قبلاً یه سوالی در مورد چگونگی نصب پرسیده بودم دوستان لطف کردن راهنمایی کردن
من هم برای اینکه sql رو نصب کنم مجبور شدم ویندوز رو مجدداً نصب کردم
خوب مشکل نصب sql حل شد اما باز در اتصال بانک به برنامه مشکل داره لطفاً راهنماییم کنید تا این مشکل رو حل کنم!:متفکر:

با تشکر

ztx4
چهارشنبه 21 مهر 1389, 15:57 عصر
منم همین مشکل رو داشتم.
نمی دونم چرا این مساله به وجود می یاد.
این نام سرور رو تست کنید:

./sqlexpress

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 21 مهر 1389, 16:12 عصر
سلام.اولا از چه ویندوزی استفاده میکنید؟ دوما کدوم نسخه sql server رو نصب کردید هم شماره ورژن هم نام نسخه مثل enterprise-developer,...
سوما به صورت Default instance نصب کردید یا نامی برای اون مشخص کردید.

nazanin0
چهارشنبه 21 مهر 1389, 17:57 عصر
سلام.اولا از چه ویندوزی استفاده میکنید؟ دوما کدوم نسخه sql server رو نصب کردید هم شماره ورژن هم نام نسخه مثل enterprise-developer,...
سوما به صورت Default instance نصب کردید یا نامی برای اون مشخص کردید.

سلام
1. windows xp sp3
2.sql server enterprise collection 2005
3. یه فیلم آموزشی داشت که بر اساس اون sql رو نصب کردم. هیچ errorی هم نداد.

شما چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟
از راهنمایتون ممنون

s.Jabbari
چهارشنبه 21 مهر 1389, 20:59 عصر
لطفا متن Error رو اینجا درج کنید

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 21 مهر 1389, 22:42 عصر
سلام.نیازی به متن خطا نیست.نسخه Enterprise روی غیر سرور نصب میشه فقط ابزارهاش نصب میشه.
شما باید از نسخ Developer,standard,personal,... استفاده کنید.
الان خود sql server نصب نشده است.

nazanin0
پنج شنبه 22 مهر 1389, 11:52 صبح
سلام.نیازی به متن خطا نیست.نسخه Enterprise روی غیر سرور نصب میشه فقط ابزارهاش نصب میشه.
شما باید از نسخ Developer,standard,personal,... استفاده کنید.
الان خود sql server نصب نشده است.

سلام
اینکه فرمودید خود Sql server نصب نشده رو از کجا متوجه می شید؟
چه تفاوتی بین نسخه Enterpriseبا مثلاً Developer وجود داره ؟

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 22 مهر 1389, 12:44 عصر
سلام.به خاطر اینکه نسخه enterprise فقط مخصوص ویندوزهای سروری هست و قابلیتهایی در آن وجود داره که روی ویندوزهای معمولی جوابگو نخواهد بود.نسخه Developer همون قابلیتها رو داره فقط جوری پیاده سازی شده که روی ویندوزهای معمولی بشه نصبش کرد روی همین حساب شما نسخه developer رو نصب کنید.
موفق باشید.

f_arab
پنج شنبه 22 مهر 1389, 18:35 عصر
سلام
من همون نسخه ای که nazanin0 گفت رو نصب کردم روی پاکتش هم نوشته شده قابل نصب بر روی ویندوز xp ولی تا الآن با اون مشکل نداشتم البته بگم تابحال با اون به برنامه متصل نشدم می خواستم بدونم برای چه کارهایی نمیشه از نسخه interprise استفاده کرد؟ یعنی اگه از طریق برنامه به پایگاه داده ام متصل بشم مشکلی ایجاد می کنه؟ چه مشکلی؟
ممنون از راهنماییهای همه دوستان:تشویق:

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 22 مهر 1389, 21:26 عصر
سلام.دوست عزیز نسخه enterprise فقط برای ویندوزهای سروری طراحی شده و روی ویندوزهای غیر سروری مثل xp,servern,vista فقط ابزارها رو نصب میکنه و خود sql server یعنی خود موتور پایگاه داده که شما بتونی توش دیتابیس بسازی یا کاری کنی رو براتون نصب نمیکنه.
موفق باشید

f_arab
جمعه 23 مهر 1389, 17:41 عصر
خود sql server یعنی خود موتور پایگاه داده که شما بتونی توش دیتابیس بسازی یا کاری کنی رو براتون نصب نمیکنه.

سلام آقای صادقیان
من نسخه interprise رو نصب کردم و تونستم هم دیتابیس ایجاد کنم و هم جدول و هم نمودار و تا الآن مشکلی ایجاد نکرده!!!!! :متفکر:
به نظر شما دلیلش چیه؟

حمیدرضاصادقیان
شنبه 24 مهر 1389, 07:26 صبح
سلام.این در صورتی امکان داره که شما قبلا یک نسخه از sql مثل sql server express داشتید حالا که Enterprise رو نصب کردید ابزارهاش اومده و تونستید با همون نسخه express کار کنید.وگرنه اگر هیچ نسخه sql server روی سیستم شما نباشه امکان نداره بتونید کار کنید.
موفق باشید

f_arab
شنبه 24 مهر 1389, 09:06 صبح
سلام
ممنون از راهنماییهای مفیدتون:تشویق:
احتمالا من هم به خاطر اینکه vb.net رو نصب کردم قسمتهایی از sql که مورد نیاز بوده به همراه اون نصب شده و برام مشکلی ایجاد نشده:لبخندساده: