PDA

View Full Version : مشکل وصل نشدن به فایل دیتا بیس

hasan1896
پنج شنبه 22 مهر 1389, 02:32 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم من حدود یک سال پیش برنامه معاملات املاک رو نوشتم که فایل دیتابیس اون رو با SQL طراحی کردم و برنامه رو توی vC#‎ 2008 نوشتم اون موقع به راحتی با استفاده از پنجره server explorer موجود در محیط C#‎ وقتی دکمه connect to database رو میزدم و توی کادر chose data sorce گزینه microsoft sql server database file رو انتخاب میکردم به راحتی از من مسیر فایل دیتابیس رو میگرفت و وصل میشد و توی پنجره server explorer تمام جزئیات دیتابیس رو نشون میداد و به راحتی امکان ویرایش و... رو میداد (اون موقع ویندوز xp sp2 داشتم الان هم از xp sp3 استفاده میکنم )اما الان وقتی میخام همون کار رو انجام بدم با خطای زیر مواجه میشم البته الان وقتی روی دکمه test connection کلیک میکنم پیغام موفقیت آمیز بودن اتصال رو میده ولی وقتی رو ok کلیک میکنم خطا میده لطفا کمکم کنید چون میخام این پروژه رو تکمیل کنم :لبخند:

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 22 مهر 1389, 09:41 صبح
سلام.الان نسخه sql server شما چی هست؟
دیتابیس رو با چه sql server طراحی کردید؟ ظاهرا نسخه دیتابیس شما از نسخه sql server نصب شده روی سیستم شما جدید تر هست به همین خاطر داره از شما ایراد میگیره.

hasan1896
پنج شنبه 22 مهر 1389, 21:48 عصر
سلام.الان نسخه sql server شما چی هست؟
دیتابیس رو با چه sql server طراحی کردید؟ ظاهرا نسخه دیتابیس شما از نسخه sql server نصب شده روی سیستم شما جدید تر هست به همین خاطر داره از شما ایراد میگیره.

ممنون که جواب دادی ولی دقیقا یادم نیست که اون موقع با چی دیتابیس رو طراحی کردم ولی به احتمال زیاد با نسخه sql که با ویژوال استودیو نصب میشه دیتابیس رو طراحی کردم ولی اگه هم با sql server که به طور جداگونه نصب میشه هم اگه دیتا بیس رو طراحی کرده باشم مطمئن هستم که با نسخه 2005 اینکار رو کردم چون اون موقع بالاتر از نسخه 2005 رو نداشتم
درضمن الان sql به صورت جداگونه روی ویندوز نصب نکردم و فقط ویژوال استودیو رو نصب کردم که البته با خودش نسخه sql server express رو داره ممنون میشم اگه زود جوابمو بدی :خجالت:

حمیدرضاصادقیان
جمعه 23 مهر 1389, 12:35 عصر
سلام.شما نسخه express 2008 رو نصب کن ببین با اون درست میشه یانه.

hasan1896
شنبه 24 مهر 1389, 21:25 عصر
سلام.شما نسخه express 2008 رو نصب کن ببین با اون درست میشه یانه.

با سلام من الان توی ویندوز 7 ویژوال 2010 و sql server 2008 enterprise R2 رو نصب کردم . البته من اول sql رو نصب کردم و بعدا موقع نصب ویژوال 2010 فقط sql express 2008 رو نتونست نصب کنه. حالا هم وقتی میخام به بانک وصل بشم پیغام شکل زیر رو میده لطفا کمکم کنید :گریه::گریه:

saeed_r67
شنبه 24 مهر 1389, 21:31 عصر
شما یه بار همه رو REMOVE کن مجددا به صورت کامل نصب کنید شاید حل شد

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 25 مهر 1389, 07:28 صبح
سلام.دوست عزیز نسخه enterprise مخصوص ویندوزهای سروری هست و روی ویندوز 7 فقط ابزارهاش نصب میشه و خود Engine پایگاه داده نصب نمیشه.شما نسخه developer رو نصب کنید مشکل حل میشه.

hasan1896
چهارشنبه 28 مهر 1389, 06:37 صبح
با سلام . لطفا بگید اگه بخواهیم مثلا نسخه developer رو بخونیم کتاب خاصی رو باید بگیریم یا نه؟ من کتاب beginning microsoft sql server 2008 programming انتشارات wrox و
beginning sql server 2008 for developers انتشارات Apress رو دارم. به نظر شما کدوم مناسبتره؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 28 مهر 1389, 07:51 صبح
سلام.نسخه های متفاوت sql کارایی دستوریشون و عملکردیشون باهم تفاوتی نداره و دقیقا مشابه هم هستند فقط بعضی از امکانات در Enterprise مخصوص کار روی ویندوزهای سروری طراحی شده که نمونه کوچکتر اون نیز در نسخه developer هست. شما کتابهایی که معرفی کردید رو میتونید استفاده کنید و هیچ مشکلی نیز نداره.
موفق باشید