PDA

View Full Version : جستجو در فایل های کامپیوتر

iman zadehnoori
جمعه 23 مهر 1389, 18:45 عصر
سلام
دنبال روشی می گردم که بتونم از طریق برنامم تو همه فایل های کامپیوتر search کنم.
اگه کسی روشی بلد لطفا کمک کنه!:تشویق:

farhadt
دوشنبه 26 مهر 1389, 18:46 عصر
برای گشتن توی فایل های کامپیوتر باید یه تابع بازگشتی بنویسی.

Sub GetFiles(ByVal DirectoryPath As String)
For Each File As String In IO.Directory.GetFiles(DirectoryPath)
MsgBox(File)
Next
For Each Dir As String In IO.Directory.GetDirectories(DirectoryPath)
GetFiles(Dir)
Next
End Sub

Alghoochi
دوشنبه 26 مهر 1389, 21:12 عصر
این کدی که شما نوشتی تمامی فایل های کامپیوترو لیست می کنه. یه کم سرعتش پایینه. بهترین کار اینه که یه فهرست از فایلهای موجود در کامپیوتر ایجاد کنی. ایجاد لیست هم می تونی به وسیله همین کدی که Farhadt نوشتن انجام بدی. هرموقع خواستی جستجو کنی می تونی تو فهرستی که ساختی بگردی. اینجوری سرعت جستجو بالاتر میره

farhadt
سه شنبه 27 مهر 1389, 05:29 صبح
این کدی که شما نوشتی تمامی فایل های کامپیوترو لیست می کنه. یه کم سرعتش پایینه. بهترین کار اینه که یه فهرست از فایلهای موجود در کامپیوتر ایجاد کنی. ایجاد لیست هم می تونی به وسیله همین کدی که Farhadt نوشتن انجام بدی. هرموقع خواستی جستجو کنی می تونی تو فهرستی که ساختی بگردی. اینجوری سرعت جستجو بالاتر میره

صحبت شما تا زمانی قابل استفاده ست که فایل های روی حافظه ثابت باشن و نه چیزی ازشون کم شه، نه چیزی اضافه شه و نه چیزی تغییر کنه! که فکر نمیکنم هیچ کامپیوتری توی دنیا اینحوری باشه به جز کامپیوتر دخترعمه من که فقط واسه دکور خونشونه!!!! :لبخند:

پانوشت:
- عمه ندارم :قهقهه:

Alghoochi
سه شنبه 27 مهر 1389, 14:32 عصر
خود مایکروسافت هم برای جستجوی ویندوز استفاده می کنه. چون فایلهای هیچ سیستمی ثابت نیستند (به استثنای سیستم دختر عمه شما و دختر عمه خودم) می تونی فهرست رو در زمانی خاص به روز کنی. مثلا هر روز یا هر چند ساعت.

پانوشت: دخترعمه ندارم:قهقهه:

hero4000
چهارشنبه 28 مهر 1389, 09:18 صبح
دوست عزيز خود مايکروسافت اگه اين کار رو ميکنه علتش اينه که احاطه کامل به رويدادهاي ويندوز داره و به محض تغيير در فايلهاي ويندوز ليستش رو بروز مي کنه ( اين کار رو خود Explorer که مديريت اين قضيه رو به عهده داره انجام ميده و هميشه توي حافظه قرار داره)
پس اگه بخواي شما هم اينکار رو انجام بدي خودت بايد يک اکسپلورر بنويسي و جايگزين اکسپلورر ويندوز کني تا هميشه ليستت به روز باشه :قهقهه: