PDA

View Full Version : سوال: چگونگی بروز کردن ورزنهای linux در سیستم

farhad nadimi
سه شنبه 27 مهر 1389, 19:44 عصر
با سلام

با توجه به اینکه هر شش ماه یکبار یک نسخه جدید به بازار می یاد می خواستم بدونم که

تو کامپیوتر خدمون چطور بروز کنیم و اینکه چطور پارتیشن های ویندوز رو بشناسونیم که

بتونیم از اونها استفاده کنیم و نیز در صورتی که بخواییم اون لینوکس قبلی رو پاک کنیم

چطور عمل خواهیم کرد و نیز ابزارهاب برنامه نویسی و پایگاه داده ایی که دارد و ابزارهای

وب و برنامه نویسی وب

لطف کنین کمک کنین چون می خوام از ویندوز به سیستم عامل با خانواده linux سوئیچ

کنم

Open-Source
سه شنبه 27 مهر 1389, 21:30 عصر
۱. بستگی به این داره که از کدوم توزیع استفاده کنی. مثلا اگه از توزیع ubuntu استفاده کنی هر شش ماه یه بار یه ورژن جدید ارائه میده که میتونی هم نصب کنی و هم ورژن کنونی رو آپدیت کنی.

۲. پارتیشن های ویندوز رو بصورت اتوماتیک میشناسه و نیازی به شناسوندن نیست (من خودم ubuntu رو تست کردم حتی پارتیشن های مک رو هم میشناسه).

۳. اگه خواستی ورژن قبلی رو پاک کنی و یه ورژن جدید نصب کنی مثل آب خوردن هستش فقط کافی هستش که موقع نصب ورژن جدید ورژن قبلی رو پاک کنی (یعنی درایو رو فرمت کنی).

۴. در مورد ابزارهای برنامه نویسی هم باید بگم که خیالت راحت باشه , همه چیزی جور هستش.

۵. برای شروع هم من بهت توزیع Ubuntu رو پیشنهاد میدم.

موفق باشی.

farhad nadimi
پنج شنبه 29 مهر 1389, 15:33 عصر
۱. بستگی به این داره که از کدوم توزیع استفاده کنی. مثلا اگه از توزیع ubuntu استفاده کنی هر شش ماه یه بار یه ورژن جدید ارائه میده که میتونی هم نصب کنی و هم ورژن کنونی رو آپدیت کنی.

۲. پارتیشن های ویندوز رو بصورت اتوماتیک میشناسه و نیازی به شناسوندن نیست (من خودم ubuntu رو تست کردم حتی پارتیشن های مک رو هم میشناسه).

۳. اگه خواستی ورژن قبلی رو پاک کنی و یه ورژن جدید نصب کنی مثل آب خوردن هستش فقط کافی هستش که موقع نصب ورژن جدید ورژن قبلی رو پاک کنی (یعنی درایو رو فرمت کنی).

۴. در مورد ابزارهای برنامه نویسی هم باید بگم که خیالت راحت باشه , همه چیزی جور هستش.

۵. برای شروع هم من بهت توزیع Ubuntu رو پیشنهاد میدم.

موفق باشی.

ممنون

در مورد پاک کردن ورژن قبلی می خواستم بدونم و اینکه اگر خواستیم فرمت کنیم به چه صورتی

خواهد بود آیا مثل windows خودش این امکان فرمت کردن رو به ما میده