PDA

View Full Version : محاسبه قیمت خرید کالا بر اساس چند خرید

Delphi7_love
سه شنبه 27 مهر 1389, 22:17 عصر
مشغول نوشتن یه برنامه حسابداری هستم که میخوام زمان درج کالا باتوجه به قیمتی که کالارو خریدم ، قیمت خرید کالا نشون داده بشه ، مشکل من اینجاس که ممکنه یه کالایی رو به چند قیمت بخرم
مثلا اگه 10 عدد کالای x به قیمت 1000 تومان یک ماه قبل خرید کردم و 5 تای اونو فروختم حالا دوباره 10 تای دیگه به قیمت 1200 خریدم ، تا زمانی که اون 5 تای اول تمون نشده همون قیمت 1000 رو نشون بده و بعدش بیاد سراغ 1200

شرمنده که سرتونو درد آوردم .

tdkhakpur
سه شنبه 27 مهر 1389, 22:52 عصر
مثلا اگه 10 عدد کالای x به قیمت 1000 تومان یک ماه قبل خرید کردم و 5 تای اونو فروختم حالا دوباره 10 تای دیگه به قیمت 1200 خریدم ، تا زمانی که اون 5 تای اول تمون نشده همون قیمت 1000 رو نشون بده و بعدش بیاد سراغ 1200

اینطوری که مغازه دار ورشکست میشه!!
ولی برای حل این مشکل میتونید یک جدول اضافه کنید تا کالا بر اساس تاریخ ورود دم دست باشه (شاید را ههای بهتر هم مد نظرتان باشه ولی به نظرم باید یک جدول برای ارتباط دهی مبالغ ایجاد کنید.)

date : تاریخ ورود
No : شماره کالا
count : تعداد کالای وارد شده از نوع بالا در تاریخ فوق
Amt : مبلغ واحد

در جدول فوق کلید تاریخ و شماره کالا در نظر گرفته شود.

Delphi7_love
سه شنبه 27 مهر 1389, 23:00 عصر
اینطوری که مغازه دار ورشکست میشه!!

من میخوام قیمت رو فقط به کاربر اعلام کنه ، دیگه تصمیم نهایی با کاربره که به چه قیمتی جنس رو فاکتور کنه .

hossein_h62
چهارشنبه 28 مهر 1389, 08:32 صبح
سلام
این چیزی که شما میخواین چیزی شبیه به سیستم ثبت موجودی ها به روش FIFO هستش.
برای این منظور هم باید جنسی که باید از انبار خارج بشه با ورودی اولیه ارتباط داشته باشه.که اولین ورودی به انبار اولین خروجی تون باشه.

Delphi7_love
چهارشنبه 28 مهر 1389, 09:50 صبح
سلام
این چیزی که شما میخواین چیزی شبیه به سیستم ثبت موجودی ها به روش FIFO هستش.
برای این منظور هم باید جنسی که باید از انبار خارج بشه با ورودی اولیه ارتباط داشته باشه.که اولین ورودی به انبار اولین خروجی تون باشه.

میشه بیشتر توضیح بدبد باید چطور این کارو انجام بدم؟

alinikaein
چهارشنبه 28 مهر 1389, 17:20 عصر
سلام؛

مي‌توني به اجناسي كه با قيمت جديد خريداري مي‌شه، به ديد يك جنس جديد نگاه كني، براي اين كه بتوني اجناس را با هم ربط بدي، مي‌توني از يك فيلد گروه هم استفاده كني كه مثلاً جنس الف با جنس ب يكي هست، فقط چون قيمت‌هاي متفاوتي دارند، به عنوان دو جنس مجزا شناخته شده ولي در اصل چون يكي هستند، داراي شماره گروه يكسان خواهند بود.

يا علي... موفق باشي...

Delphi7_love
چهارشنبه 28 مهر 1389, 19:09 عصر
از دوستان بایت پاسخگویی متشکرم
با این وجود احساس میکنم باید یه روش من درآوردی خودم طراحی کنم که فکر میکنم روش پست 2 بهتر به نظر میاد .