PDA

View Full Version : سوال: برنامه جمع دو ماتریس دو در دو به زبان اسمبلی

نیکناز
پنج شنبه 29 مهر 1389, 11:30 صبح
سلام کسی هست به من کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
:گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه:
تو رو خدا تا سه روز دیگه باید این برنامه رو به استاد تحویل بدم ( * جمع دو ماتریس دو در دو به زبان اسمبلی * ) خواهش میکنم اگه بلد هستید جواب منو بدید

Mokhless
پنج شنبه 29 مهر 1389, 19:06 عصر
سلام کسی هست به من کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
:گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه:
تو رو خدا تا سه روز دیگه باید این برنامه رو به استاد تحویل بدم ( * جمع دو ماتریس دو در دو به زبان اسمبلی * ) خواهش میکنم اگه بلد هستید جواب منو بدید

فکر نمیکنم زیاد سخت باشه , از اونجایی که جمع دو ماتریس به صورت جمع نظیر به نظیر درایه ها صورت میگیره با چند تا جمع میشه ردیفش کرد ! ببین کد زیر به دردت میخوره !
(بزک کردن و ورودی خروجیش با خودت :بامزه:)

stseg segment 'stack'
db 64 dup(?)
stseg ends
data segment

x1 db 69
x2 db 87
x3 db 96
x4 db 45

y1 db 69
y2 db 87
y3 db 96
y4 db 45

z1 db ?
z2 db ?
z3 db ?
z4 db ?

data ends
cdseg segment 'code'
assume ss:stseg,ds:data,cs:cdseg
main proc far
mov ax,data
mov DS,ax

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; START ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

mov cx,3
mov bx,0
lea si,x1
lea di,y1
re:
mov ah,ds:[si]
add ah,ds:[di]
mov z1[bx],ah
inc bx
inc si
inc di
loop re

mov ax,4c00h
int 21h
main endp
cdseg ends
end main

نیکناز
پنج شنبه 06 آبان 1389, 11:05 صبح
سلام
مرسی واقعا" لطف کردید.
فقط ببخشید یه سوال دیگه هم دارم .برنامه ای که یک رشته را از ورودی بگیرد و معکوس ان را در خروجی نمایش دهد. بازم ممنون:لبخندساده:

Mokhless
پنج شنبه 06 آبان 1389, 18:10 عصر
سلام
مرسی واقعا" لطف کردید.
فقط ببخشید یه سوال دیگه هم دارم .برنامه ای که یک رشته را از ورودی بگیرد و معکوس ان را در خروجی نمایش دهد. بازم ممنون:لبخندساده:

این سوال نیست , درخواست پروژه س !!! :عصبانی++::عصبانی:

stseg segment 'stack'
db 64 dup(?)
stseg ends
data segment
string db 15,?,15 dup(?)
data ends
cdseg segment 'code'
assume ss:stseg,ds:data,cs:cdseg
main proc far
mov ax,data
mov DS,ax
;/////////////////////////////////////////////////////////////////
mov ah,0ah
lea dx,string
int 21h
xor cx,cx
mov cl,[string+1]
lea bx,string
add bx,cx
moretime:
mov dl,[bx+1]
mov ah,02h
int 21h
dec bx
loop moretime
mov ax,4c00h
int 21h
main endp
cdseg ends
end main

نیکناز
پنج شنبه 13 آبان 1389, 11:14 صبح
مرسی واقعا ازتون ممنونم خیلی خیلی ممنون دست گلتون درد نکنه
شما خدای اسمبلی هستید من و دوستام همگی ازتون تشکر میکنیم این ترم همه چشم امیدمون به شماست.
واقعا ببخشید جواب سوال جستجوی حرف در رشته میدونید؟
مرسییییییییییییی

alibayati22
جمعه 02 دی 1390, 15:07 عصر
سلام خسته نباشی من خیلی رو برنامه جمع دو ماتریس کار کردم ولی جواب نگرفتم تو رو خداتو قسمت ورودی وخروجیش گیر کردم اگه میشه برنامه رو ویراییش کنید و ورودی وخروجی را هم اضافه کنید بخدا از دیشب دارم کارمیکنم ولی نتیجه نداشت :عصبانی++:ازتون خواهش میکنم به من کمک کنید تو روخدا:گریه::گریه::گریه::گریه: :ناراحت: ممنون

alibayati22
یک شنبه 04 دی 1390, 17:28 عصر
بابا ترو خدا تورو جون هر کی دوس دارین یکی جواب منو بده دارم دیونه میشم
این input و output ش رو درست کنید ترو خدا ترو خدا بخداخیلی ضروریه:گریه::گریه::گریه::گری ::گریه::گریه::گریه::گریه:

xman_1365_x
دوشنبه 05 دی 1390, 18:10 عصر
سلام خسته نباشی من خیلی رو برنامه جمع دو ماتریس کار کردم ولی جواب نگرفتم تو رو خداتو قسمت ورودی وخروجیش گیر کردم اگه میشه برنامه رو ویراییش کنید و ورودی وخروجی را هم اضافه کنید بخدا از دیشب دارم کارمیکنم ولی نتیجه نداشت ازتون خواهش میکنم به من کمک کنید تو روخدا ممنون
با وقفه 21h و تابع 10 میتونید یک بافر رو دریافت کنید. و در سایت بدنبال دو پروسیجر asct2bin و bin2asc بگردین برای تبدیل ها ، برای نمایش هم وقفه 21h و تابع 9
ضمنا برای پاسخگویی صبور باشین و پست جدید ارسال نکنید.
موفق باشی

eliyin
شنبه 17 تیر 1391, 00:33 صبح
salam. yeki be man komak kone. man mikham 2 matrise 6 dar 6 ro baham jam'e konam. az noe db hastan. code barnamash ro mishe baraye man befrestin?