PDA

View Full Version : ایجاد قابلیت آپدیت در برنامه

Mojtaba.Kh
جمعه 30 مهر 1389, 18:39 عصر
با سلام.
بنده برنامه ای دارم که از دیتابیس SQL2005 که در شهرستانها نصب هست استفاده میکند.
در واقع به بنده روی تک تک سیستم های شهرستانها SQLSERVER ManagementStudio و DAtabaseEngin رو نصب کردم که کاری طاقت فرسا بود و بعدش هم برنامه رو روی سیستم ها کپی کردم.:گیج:
1.نسخه خیلی کم حجم اس کیو ال چی هست؟
2.حالا که دیتابیسم روی سیستم خودم که تغییر می کنه باید برم تک تک شهرستانها و دیتابیسو ریستور کنم که.....

دوستان راهی پیشنهاد می کنید که بنده بدون نیاز به رفتن شهرستان ها دیتابیس روی سیستم های اونها رو آپدیت کنم؟
مثلا فایلی اجرایی براشون ایمیل کنم و اونها اونو اجرا کنند و دیتابیسشون آپدیت بشه.

از استرس کاری نمی تونم انجام بدم خواهشا سریع یکی به داد من برسه

حمیدرضاصادقیان
جمعه 30 مهر 1389, 18:58 عصر
سلام.اولا نسخه کم حجم sql نسخه sql server express هست که فقط engine sql server هست.
برای بروز رسانی دیتابیس شما فقط کافیه از تغییراتی که در دیتابیستون ایجاد میکنید یک script تهیه کنید.
مثلا با استفاده از دستور alter table میتونید ساختار جدول رو تغییر بدید.
یا مثلا اگر sp تغییر کرد میتونید اونو Drop کرده و دوباره بسازید یا با استفاده از دستور Alter procedure اونو تغییر بدید.
بعد که تمامی تغییرات رو در یک فایل قرار دادید فایل رو با پسوند sql. ذخیره میکنید.
سپس در کامپیوتر کلاینتها میتوانید در برنامه یک روتین بنویسید که با استفاده از دستور osql اون فایل رو اجرا کنه یا بعضی از کامپوننتها مثل sdac قابلیت اجرای script دارند که کافیه دستوراتتون رو در داخل اون script قرار بدید و در ابتدای اجرای برنامه اجرا کنید تا تغییرات شما انجام بشه.
موفق باشید

Mojtaba.Kh
یک شنبه 02 آبان 1389, 15:56 عصر
سلام.اولا نسخه کم حجم sql نسخه sql server express هست که فقط engine sql server هست.
برای بروز رسانی دیتابیس شما فقط کافیه از تغییراتی که در دیتابیستون ایجاد میکنید یک script تهیه کنید.
مثلا با استفاده از دستور alter table میتونید ساختار جدول رو تغییر بدید.
یا مثلا اگر sp تغییر کرد میتونید اونو Drop کرده و دوباره بسازید یا با استفاده از دستور Alter procedure اونو تغییر بدید.
بعد که تمامی تغییرات رو در یک فایل قرار دادید فایل رو با پسوند sql. ذخیره میکنید.
سپس در کامپیوتر کلاینتها میتوانید در برنامه یک روتین بنویسید که با استفاده از دستور osql اون فایل رو اجرا کنه یا بعضی از کامپوننتها مثل sdac قابلیت اجرای script دارند که کافیه دستوراتتون رو در داخل اون script قرار بدید و در ابتدای اجرای برنامه اجرا کنید تا تغییرات شما انجام بشه.
موفق باشید
سلام ممنون از پاسختون.
من اکپرس رو نصب کردم دیتابیس و یوزرها رو با چه دستوری بدون منیجمت استودیو اضافه کنم؟
از داده های جدول ها که تغییر کرده اند چطور بک آپ بگیرم>