PDA

View Full Version : از طریق پورت usbیک دیود نوری را روشن خاموش کنم

stahad1
جمعه 30 مهر 1389, 23:41 عصر
لطفآ راهنمای کنید

mhsaleh
چهارشنبه 05 آبان 1389, 14:42 عصر
شما ابتدا باید یک درایور سخت افزاری برای ارتباط با پورت USB طراحی نمایید و سپس روی آن برنامه نویسی نمایید.
مثلا شما می توانید از آی سی واسط FT232 استفاده نمایید و یک پورت سریال مجازی ایجاد نمایید و آن را به یک میکرو وصل کرده و عملیات مورد نظر را انجام دهید.

stahad1
پنج شنبه 06 آبان 1389, 10:27 صبح
pleaseمدار کامل را برام رسم کنید وبکید چه چیز های را می خوام و چه طوری با انها کار کنم

mhsaleh
جمعه 07 آبان 1389, 20:26 عصر
طراحی درایور سخت افزاری کاری ساده است اما چون بسیار گسترده است امکان ارائه شماتیک دقیق و کاربردی بدون اطلاعات دقیق تر ممکن نیست. اما بلاک دیاگرام عملکرد یک مدار فرضی به شکل زیر است.

USB Host <----- واسط USB -----> تراشه FT232 <----- واسط سریال/موازی -----> میکروکنترولر (مثلا ATMega8) <---- واسط دیجیتال ----> نشانگر LED

Mehran.GH
یک شنبه 09 آبان 1389, 15:53 عصر
دو راه پیشنهاد می کنم

1- استفاده از تراشه FT232BM /FT245BM و فعال کردن مود BIT BANG

در این مود حالت عادی عملکرد تراشه که مبدل سریال به USB است تغییر می کند و پینهایی که برای اتصال به سریال مورد استفاده است را تبدیل به پینهای ورودی خروجی قابل کنترل می کند که یکی از آنها را می توانی به LED متصل کنی.

این مطلب را مطالعه کن
http://www.ftdichip.com/Support/Documents/AppNotes/AN232B-01_BitBang.pdf

2- راه دیگر استفاده از میکرو کنترلهایی است که مستقیم به usb می توان متصل کرد مانند pic18f2550 که در این حالت یکی از GPIO میکرو را برای درایو کردنLED لازم داری و هیچ تراشه دیگری لازم نیست و در سمت کامپیوتر هم یک برنامه باید داشته باشی که دستوری را از طریق USB به میکرو بفرستد تا میکرو LED را خاموش یا روشن کند . هیچ درایور USB لازم نداری خودت بنویسی و کدهای مثال فراوان وجود دارد.

اگر هم با میکرهای دیگر مثلا Atmega کار کردی این پروژه ممکن است ایده بهت بدهد

http://www.harbaum.org/till/lcd2usb/index.shtml

قسمتهای LCD را که لازم نداری حذف کن چون کاری که می خواهی انجام دهی ساده تر از این پروژه است اما کلیت موضوع و شماتیک برایت قابل استفاده است.

ژوپیتر
سه شنبه 18 آبان 1389, 09:43 صبح
دوستان چرا برای نوشتن روی کاغذ در فضا ، خودکاری اختراع میکنید که در فضا بنویسه، کافیه با خودتون مداد ببرید. سوال ساده و مشخصی است و جواب ساده ای هم داره.

پورت USB از چهار پایه اصلی تشکیل شده که همتون میدونید، +5 , D+, D-, GND
کافیه LED رو با یک مقاومت مثلا 330 اهم به GND و +5 وصل کنی و روی کامپیوتر برنامه ای بنویسی که پورت USB رو فعال و غیر فعال بکنه، یا به صورت دستی از Device Manager این کار رو بکنی.

navid_8x
شنبه 07 اسفند 1389, 21:00 عصر
بدون درایور نمیشه. من یه فریمور برای کنترلر های atmega دیدم به اسم VUSB . تو گوگل سرچ کنین. کلی هم نمونه هست.

مهدی کرامتی
یک شنبه 30 شهریور 1393, 01:03 صبح
یک راه دیگر هم استفاده از یک برد آماده مانند Arduino است که این روزها در بازار به وفور یافت می شود.

برد فوق دارای رابط USB سر خود است و کلی Port برای استفاده در اختیار شما قرار می دهد. در مثال های IDE مربوطه نیز می توانید چیزی که می خواهید را پیدا کنید.