PDA

View Full Version : مشکل در ایجاد view

rezaei
یک شنبه 02 آبان 1389, 08:15 صبح
با سلام خدمت اساتید
من چند جدول یکسان دارم که مربوط به سالهای مختلف است می خواهم با استفاده از یک view همه اطلاعات ان ها را دریک جا داشته باشم تا گزارش گیری اسانتر شود با توجه به تازه کار بودنم لطفا کد مناسب برای ایجاد یا راه حل ان را توضضیح دهید با تشکر

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 02 آبان 1389, 08:58 صبح
سلام.شما باید ابتدا دستور Select خود رو بنویسید. سپس اونو درون یک view در صورت لزوم قرار میدید.
شما باید ساختار جداول رو ارسال کنید تا ببینیم چه ساختاری داره تا بشه براش کوئری نوشت.

rezaei
یک شنبه 02 آبان 1389, 09:11 صبح
با تشکر از توجه تان
من توضیح بدهم من فایل انباری دارم که گردش هر سال ان در یک جدول نگهداری می شود و هر سال نیز جدول مربوطه ایجاد می شود حالا با توجه به اطلاعات کم من چگونه select بنویسم که جداول سالهای مختلف را دریک view بنویسد اضافه کردن یک جدول به جدول دیگر با دستور inset into xxx select * from yyy را اشنا هستم اما اضافه کردن چند جدول که انتهای انها مثلا سال می باشد را نمی دانم kard89, kard90,......

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 02 آبان 1389, 09:43 صبح
سلام. شما select معمولی برای هر جدول جداگانه می نویسید بعد تلفیق این کوئری ها (چون فیلدها ظاهرا یکسان هستند) از union استفاده میکنید.
برای توضیح بیشتر لینک زیر رو ببینید.
Union (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms180026.aspx)

rezaei
یک شنبه 02 آبان 1389, 10:25 صبح
با تشکر مجدد از صرف وقت خود
راه حل خوبی است حقیقتا من نمی دانستم پس از تست یک مشکل وجود دارد
union در view ها پشتیبانی نمی شود پیام The Query Designer does not support the UNION SQL construct. را می دهد ولی view ایجاد می شود
اگر بخواهم از جداول معمولی استفاده کنم برای هر بار استفاده باید جدول مجموع را بسازم چون ممکن است یکی از جدول ها تغییر کرده باشد با توجه به شبکه بودن این کار برای هر کاربر ممکن است اتفاق بیافتد

لطفا نظرتان را بدهید باز هم تشکر می کنم

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 02 آبان 1389, 10:29 صبح
سلام.شما میتونید از union all استفاده کنید اینجوری View شما هم ساخته میشه.