PDA

View Full Version : سوال: اشلال در اتصال به بانک sql

Rahimiyan
دوشنبه 03 آبان 1389, 09:07 صبح
چطور میشه خطای زیر را بر طرف کرد.
Login failed for user 'reportUser'. The user is not associated with a trusted SQL Server connection.

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 03 آبان 1389, 10:27 صبح
سلام.این user دسترسی نداره به سرور شما وصل بشه.برای رفع آن باید در قسمت Security خود sql server این user رو اضافه کنید و براش دسترسی تعیین کنید.
موفق باشید

Rahimiyan
دوشنبه 03 آبان 1389, 11:16 صبح
دوست عزیز user رو هم تعریف کردم ولی با همین پیغام رو میده...

tooraj_azizi_1035
دوشنبه 03 آبان 1389, 11:24 صبح
سلام،
علت بروز این خطا این هست که SQL Server طوری پیکر بندی شده که در مد Windows Authentication Mode کار کنه و اجازه استفاده از اکانت های SQL Server رو نده.
برای رفع این مشکل Authentication Mode رو به Mixed Mode (Windows Authentication and SQL Server Authentication) تغییر بده.
برای این کار این مراحل رو دنبال کن:
1. در SQL Server Management Studio Object Explorer روی سرور راست کلیک کرده و Properties رو انتخاب کن.
2. در Security Page در قسمت Server authentication مد جدید رو انتخاب کن.
3. کادر رو OK کن.

:قلب: .Ideas are everything, Microsoft Corporation

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 04 آبان 1389, 08:58 صبح
سلام.شما که User رو تعریف کردید آیا براش سطح دسترسی هم مشخص کردید؟؟
این user شما از Login های ویندوز هست یا یک user عادی در sql server اضافه کردید؟

Rahimiyan
سه شنبه 04 آبان 1389, 10:07 صبح
user داخل sql تعریف کردم.
سطح دسترسی رو چطور باید تعیین کرد؟

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 04 آبان 1389, 10:13 صبح
سلام.وقتی شما یک user تعریف میکنید در بخش security option باید مشخص کنید این کاربر چه کارهایی میتونه انجام بده.بعد مشخص کنید به کدوم دیتابیسها دسترسی داره.

Rahimiyan
سه شنبه 04 آبان 1389, 10:23 صبح
سلام.
بخش security option کجاست؟
اگر منظورتون در قمست پروپرتیس یوزر است، گزینه ای به این نام پیدا نکردم.

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 04 آبان 1389, 10:38 صبح
سلام.در قسمت login وقتی که یک new user میسازید چند تا تب(اگر از نسخه 2000 استفاده میکنید) بالای همون کادر داره (اگر ازنسخه 2005و2008 استفاده میکنید) دست چپ این گزینه ها وجود دارند.

Rahimiyan
سه شنبه 04 آبان 1389, 11:15 صبح
ببخشد.
حالا با
The EXECUTE permission was denied on the object 'getServerDate', database 'NewReportData', schema 'dbo'.
چکار کنم.

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 04 آبان 1389, 11:24 صبح
سلام.حالا شما باید برای این کاربر دسترسی رو روی شی getserverdate باز کنی. برای اینکار باید در قسمت Security خود دیتابیست این Login رو انتخاب کرده و این شی رو نیز پیدا کرده و دسترسی Execute اونو باز کنی.
یک راه ساده اش این هست که شما در قسمت Security دسترسی db_owner به این دیتابیس رو برای این کاربر مشخص کنی.ولی اینجوری هرکاری میتونه انجام بده.
من پیشنهاد میکنم شما کامل مسائل مربوط به security در Sql server رو مطالعه بفرمائید.
اگر در اینترنت هم جستجو کنید در Msdn توضیح کاملی ارائه شده است.
موفق باشید