PDA

View Full Version : سوال: مشکل ناشناخته در اتصال به اس کیو ال هاست

khorsandreza
دوشنبه 03 آبان 1389, 22:27 عصر
سلام:
من تا جند روز پیش با استفاده از اس کیو سرور نصب شده بر روی کامپیوتر خودم با ادن آدرس IP به دیتابیس در هاست وصل میشدم و کارهام انجام میدادم حالا چند روز است مشکل زیر بوجود آمده با هاست تماس گرفتم گفت مشکل مربوط به خودم است و هاست هیج اشکالی ندارد این در حالی است وقتی از طریق کانکش برنامه (حتی از روی کامپیوتر خودم) میتوانم به دیتابیس وصل شوم و تغییر انجام دهم ولی از طریق خود اس کیور سرور نمیشه
تصویر خطای پیش آمده را ببیند
http://www.irupload.ir/images/2276sl3p6d7zg0tq69x.jpg

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 03 آبان 1389, 22:40 عصر
سلام. آیا به همون طریقی که در برنامه وصل می شوید روی management studio هم وصل می شوید.؟ مثلا اگر در برنامه از طریق SQL Authentication وصل میشید در اینجا هم باهمون SQL Authentication وصل میشید.؟؟

khorsandreza
دوشنبه 03 آبان 1389, 23:13 عصر
نه از طریق management studio وصل نمیشه در حالی که تا دو سه روز پیش وصل میشد

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 04 آبان 1389, 05:25 صبح
سلام.خوب جواب سوال منو ندادید.از طریق management studio دارید با sql authentication وصل میشید؟؟ و با همان user که در برنامه تون وصل میشید در اینجا هم متصل میشید؟اگر اینجوریه ببینید از طریق odbc هم میتونید وصل بشید؟

khorsandreza
سه شنبه 04 آبان 1389, 16:24 عصر
سلام آقای صادقیان
مشکل من اینکه در تصویر هم ببینید وقتی یوز و پسورد را میدم و تائید میکنم به سرور اس کیو ال وصل میشه وقتی روی دیتا بیس کلیک میکنم تا به جداول دسترسی پیدا کنم اجازه نمیده و خطای که در تایپک اول قرار دادم اتفاق می افته
سایت که از این دیتا بیس استفاده میکنه هیج مشکلی نداره و کارش را انجام میده نمیدانم اشکال در ویندوز پیش آمده یا در برنامه اس کیو ال نصب شده بر روی کامپیوتر من

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 04 آبان 1389, 16:27 عصر
درسته من اشتباه متوجه شدم. من فکر میکنم ابزار management studio دچار مشکل شده است . یکبار Repair کنید ببینید مشکل حل میشه یاخیر.یا از روی یک سیستم دیگه تست کنید ببینید همین مشکل رو داره یانه.

SQL DEVELOP
سه شنبه 04 آبان 1389, 16:47 عصر
سلام این مشکل بر طبق لینک زیر یک باگ است:
http://connect.microsoft.com/SQLServer/feedback/details/354291/the-server-principal-is-not-able-to-access-the-database-under-the-current-security-context-microsoft-sql-server-error-916
اونجا چند راه حل گفته شده که این برای من کار کرد:
1) Bring Object Explorer Details window by selecting View --> Object Explorer Details in menu (or hitting F7)
2) In Object Explorer window click at Databases folder
3) In Object Explorer Details window right-click at the column header and deselect Collation
4) Refresh Databases folder

khorsandreza
سه شنبه 04 آبان 1389, 22:55 عصر
سلام این مشکل بر طبق لینک زیر یک باگ است:
http://connect.microsoft.com/SQLServer/feedback/details/354291/the-server-principal-is-not-able-to-access-the-database-under-the-current-security-context-microsoft-sql-server-error-916
اونجا چند راه حل گفته شده که این برای من کار کرد:
1) Bring Object Explorer Details window by selecting View --> Object Explorer Details in menu (or hitting F7)
2) In Object Explorer window click at Databases folder
3) In Object Explorer Details window right-click at the column header and deselect Collation
4) Refresh Databases folder
من دقیقا متوجه نشدم Object Explorer Details در کجا است اگر منظورتان Internet Exploer است جه ارتباطی به اس کیول دارد مننون میشم توصیح بدهید

SQL DEVELOP
چهارشنبه 05 آبان 1389, 00:04 صبح
اگر از sql server 05 استفاده می کنید، Object Explorer Details همان پنجره روبروی شما پس از لاگین است. اگر از sql server 08 استفاده می کنید وقتی لاگین کردید کلید F7 را بزنید تا باز شود.
خیلی ساده است، لطفا دقت فرمائید.