PDA

View Full Version : چه بانکی رو پیشنهاد می کنید؟! ( دیکشنری)

khafanovich
یک شنبه 09 مرداد 1384, 09:20 صبح
سلام دوستان خسته نباشید.
میخواهم یک برنامه دایره المعارف بنویسم.
این برنامه 70000 رکورد دارد. و بصورت فارسی میباشد و باید روی تمامی ویندوز ها اجرا شود.

مشکلات اینجاست :
1) ورودی اطلاعات رو با چی باید انجام بدم : مظورم اینه که باید از چه روش فارسی استفاده کنم ؟ که نه مشکل جستجو داشته باشه و روی تمامی ودوز ها اجرا بشه ؟ فونتش هم ماسب باشه :
راه حل های پیشنهادی :
الف - استفاده از ایران سیستم ( کامپونت های آقای ربیعی عزیز که خداست ) : آیا در جستجو مشکل ندارد؟ آیا فونت مناسب وجود دارد یا خیر ؟
ب- استفاده از یونیکد : کامپوننت های tnt Unicode - :آیا کسی با ای کامپوننت ها کار کرده ؟ مشکلی ندارند؟

نکته : توضیحات مربوط به هر لغت دارای هم عبارات فارسی و هم عبارات انگلیسی است.
دو نوع ستجو داریم : فارسی به انگلیسی( بنظر میرسه مشکل ساز باشه) و انگیسی به فارسی( مشکلی نداره )

2)
اولا تمامی این رکورد ها دارای تلفظ هستد ( تلفظ انگلیسی که با Voice engin نمیشه شبیه سازی بشه )
هر رکورد دارای تصویر هم میباشد.

بانک اطلاعاتی رو چی پیشنهاد میدید. ( ازDbisam بنظر میرسه بشه استفاده کرد - آیا این همه رو با تصویر و صدا جواب میده؟)

منتظر راهنمایی شما اساتید هستم.
ممنون.

Mahdi_S_T
یک شنبه 09 مرداد 1384, 10:45 صبح
به نظر من بانک Easy Table بهتره و سرعت بهتری داره

khafanovich
یک شنبه 09 مرداد 1384, 19:27 عصر
آیا شما عملا این مسئله روتست کردید؟
(برنامه قراره از روسیدی اجرا بشود.)

mbm007
جمعه 22 آذر 1387, 14:15 عصر
دوست عزیز در جواب اولین سوالت راجع به فونت بهتره از یونیکد خود ویندوز استفاده کنی که در جستجو هم مشکلی نداره
برای جستجو هم از اسکیوال استفاده کن هم سریع هم همهجور جستجویی میتونی باهاش داشته باشی

برای سوال بعدت هم از کامپوننت adoconnection استفاده کن و بانک رو با اکسس طراحی کن
برای تصویر هم یک پوشه به نام picture بساز و عکسهای لغات را داخلش کپی کن سپس با جستجوی فایل در داخل دلفی چک کن ببین مثلا لغت a در پوشه تصاویر وجود دارد یا نه اگه وجود داشت فایل عکس را نمایش بده روش جستجوی فایلها با استفاده از دلفی در داخل تاپیکها وجود داره بگردی پیدا میکنی

برای تلفظ لغات هم از کامپوننت texttospeech میتونی استفاده کنی که تمامی لغات انگلیسی را تلفط میکنه اما برای تلفظ لغات فارسی باید فایل ظبط شده را در داخل پوشه تلفظ کپی کنی و مانند عملی که برای تصاویر انجام دادی رو انجام بدی و فایل صوتی را پخش کنی

mossaferin
شنبه 23 آذر 1387, 12:16 عصر
سلام

کامپوننت های tnt Unicode - :آیا کسی با ای کامپوننت ها کار کرده ؟ مشکلی ندارند؟

راجع به این قسمت از سوالت
کامپوننت های خوبی هستن و من هیچ مشکلی باهاشون نداشتم

نکته مهم
موقع طراحی بانک و ورود اطلاعات (برای اینکه موقع سرچ کردن مشکلی نداشته باشی) به یونیکد حروفی که در عربی و فارسی متفاوتند مثل " گ چ پ ژ" و علاوه بر آن حروفی مثل "ک ی " در موقع ورود اطلاعات به بانک توجه کن و کد صحیح را وارد کن

برای مثال : توی بعضی ویندوز ها با وجود اینکه "ی" بدون دونقطه زیر دیده میشه ولی کدش با "ی" بدون نقطه فرق داره و بعد از ورود اطلاعات توی ویندوز های مختلف توی سرچ پیدا نمیشه

موفق باشی