PDA

View Full Version : مبتدی: فراخوانی متد های جاوا در جاوا اسکریپت

shahab_ss
شنبه 08 آبان 1389, 10:47 صبح
سلام ,
قبل از هرچیز باید بگم که من در جاوا و جاوا اسکریپت تازه کار هستم!

توضیح مسئله :
یک سری وب سرویس داریم که توسط جاوا نوشته شده .
قصد داریم از Ext Js بعنوان اینترفیس استفاده کنیم.که در این محیط ظاهراً فقط جاوا اسکریپت پشتیبانی شده.

راهی که به نظر من رسیده اینه که در محیط جاوا کلاسی نوشته بشه که در اون متد هایی داشته باشیم که در این متد ها وب سرویس های مورد نظر اجرا بشه...بعد این کلاس (بصورت Jar File) در محیط جاوا اسکریپت استفاده بشه.

حالا اگر از دوستان کسی راه بهتری به نظرش میرسه...ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

jReihane
شنبه 08 آبان 1389, 18:46 عصر
سلام،
ببخشيد چطور مي خواين توي جاوااسكريپت از jar فايل ها استفاده كنين؟
مي تونين همونطور كه خودتون گفتين يه كلاس جاوا بنويسيد كه توش وب سرويس رو صدا مي كنين، توي صفحه جاوااسكريپت هم مي تونين يه function تعريف كنين كه توش به وسيله
Ext.Ajax({})
متد كلاس جاواتون رو صدا مي كنين.
البته همينطوري نمي تونين از جاوااسكريپت به جاوا بريد ... تا چه حد تازه كار هستين؟ آخه
بايد از servlet ها يا فريم ورك هايي مثل Struts استفاده كنين. به علاوه بايد كدهاي ExtJS رو توي صفحات JSP يا JSF بنويسين.
اين كارها رو كردين؟

shahab_ss
شنبه 08 آبان 1389, 21:00 عصر
بله ؛از Seam Framework استفاده کردیم البته الان که این پست رو مینویسم به این نتیجه رسیدیم که بجای Import کردن جاوا...خروجی Ext js رو به پروژه اضافه کنیم و استفاده کنیم.

تا چه حد تازه كار هستين؟
شما در نظر بگیرید که با یک شخص تازه کار (در محیط وب و زبان جاوا و جاوا اسکریپت) روبرو هستید!

اگر نمونه ای که در اون از Ext Js و Seam Framework استفاده شده باشه بتونید به من برسونید؛کمک بزرگی میکنید.

به هر حال از توجه شما ممنونم.

jReihane
یک شنبه 09 آبان 1389, 16:07 عصر
من seam بلد نيستم، اما مي گردم اگر چيز بدرد بخوري پيدا كردم براتون مي ذارم