PDA

View Full Version : چگونگی تشخیص محل مکان نما در یک Text Box

vbapr2005
یک شنبه 09 مرداد 1384, 19:26 عصر
همین.
چجوری میشه فهمید برای یک Text Box که Focus مال اونه مکان نما در کجاست
(و برای اونایی که MultiLine اونا True هست توی کدوم خط قرار داره)

Happy_davood
یک شنبه 09 مرداد 1384, 22:25 عصر
خوب من بکبار پست کردم مثل اینکه نشد . دوباره :
هر TextBox یه پراپرتی به نام SelectionStart داره که درصورتیکه کاربر متن رو داخل TextBox انتخاب کنه محل شروع انتخاب رو ازش فهمید . درصورتیکه چیزی هم انتخاب نشده باشه این Property همون محل مکان نما را نشان خواهد داد .
درصورتیکه انتخاب هم کرده باشه SelectionEnd رو هم فکر کنم داشته باشه . که در اینصورت SelectionEnd همون محل مکان نما هست .

vbapr2005
دوشنبه 10 مرداد 1384, 01:26 صبح
دستت درد نکنه.
اما اگه کاربر اصلا اون متن TextBox رو انتخاب نکرده باشه و فقط Focus در اختیار اون جعبه باشه چجوری میشه محل مکان نما رو فهمید؟

Happy_davood
دوشنبه 10 مرداد 1384, 09:58 صبح
خوب گفتم دیگه . اگه هیچ قسمتی از متن داخل TextBox انتخاب نشده باشه SelectetionStart همون محل مکان نما رو نشون خواهد داد دیگه .
اگه TextBox هم تازه Focus گرفته باشه در اون حالت همه متن انتخاب شده و حتماً هم مکان نما اول رشته قرار داره که باز SelectionStart نشون دهنده اول رشته خواهد بود .
دوست عزیز من هم درست مثل شما برای ایجاد یک کنترل با مکان نما مشکل داشتم تقریباً یک هفته پیش که با این روش حل کردم . مثلاً کنترل تاریخ یا پول (ممیز دار از سه رقم)

vbapr2005
دوشنبه 10 مرداد 1384, 14:35 عصر
خب، دستت درد نکنه آقا داوود عزیز
از راهنماییت ممنونم. امیدوارم با راهنمایی هات مشکلم حل شه.

baran_mehr
سه شنبه 06 فروردین 1387, 15:17 عصر
چی جوری یک متنی که چند خطی هست را در دیتابیس ذخیره کنم که وقتی استخراجش کردم هم چند خطی باشه و تو یک خط نشون نده