PDA

View Full Version : استفاده از تجربه برنامه نویسان شبکه

com_engineer_ab
یک شنبه 09 آبان 1389, 12:19 عصر
سلام دوستان اول توضیح بدم برنامم می خواد چی کار کنه:
خیلی ساده می خوام یه فرم رو روی چند تا سیستم لود کنه و کاربرا داده ها رو وارد دیتابیس کنند.
ولی مشکل کجاست؟آهان عرضم به حضورتون که مشکل اینجاست که هر فرم هنگام لود شدن از دیتابیس آخرین شماره ذخیره شده رو می گیره و به فرم جدید شماره جدید رو اختصاص می ده ولی مشکل اینجاست که وقتی چند تا سیستم با هم این فرم را باز می کنند به همشون یه کد میده و اونوقت توی ثبت با مشکل مواجه می شه.
آیا روشی برای رزرو کردن کد هست چون تا فرم ثبت نشه کدی هم توی دیتابیس ذخیره نمی شه.
چه ایده ای به ذهنتون می یاد.

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 09 آبان 1389, 13:09 عصر
اين روش خوبي نيست كه بخوايد قبل از ذخيره شماره رو به فرم بفرستيد. چون معلوم نيست كدوم كاربر زودتر اطلاعات جديد ذخيره ميكنه.
يك راه اينه كه شماره رو توي SPي كه عمليات ذخيره سازي رو انجام ميده بدست بياريد و بعد از ثبت كردن يك Preview از عمليات انجام شده به كاربر نمايش بديد كه شامل شماره ثبت شده است (البته لازم نيست بعد از ذخيره كل اطلاعات به فرم فرستاده بشه ، كافيه كه فقط شماره ارسال بشه)

M.YasPro
یک شنبه 09 آبان 1389, 13:31 عصر
سلام
اون فیلد رو باید auto increment کنید . دیگه این مشکلات رو هم ندارید .
اگر میخواید روی روش خودتون کار کنید میتونید توی لود هر فرم یه insert با مقادیر خالی داشته باشید و وقتی که کاربر اطلاعات را کامل وارد کرد رکوردی رو که تو لود فرم درج کرده بودید رو با مقادیر وارد شده update کنید .
موفق باشید ./

ایمان مدائنی
یک شنبه 09 آبان 1389, 13:47 عصر
سلام
اون فیلد رو باید auto increment کنید . دیگه این مشکلات رو هم ندارید .
اگر میخواید روی روش خودتون کار کنید میتونید توی لود هر فرم یه insert با مقادیر خالی داشته باشید و وقتی که کاربر اطلاعات را کامل وارد کرد رکوردی رو که تو لود فرم درج کرده بودید رو با مقادیر وارد شده update کنید .
موفق باشید ./
حالا اگه كاربر پشيمون شد و فرم رو بست چي ؟
تكليف اون ركورد خالي كه حافظه رو اشغال كرده چي ميشه ؟
بايد دنبال يك روش اصولي بود !

ایمان مدائنی
یک شنبه 09 آبان 1389, 13:49 عصر
من با نظر دوستمون Reza_Yarahmadi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=97318) موافقم !
در سيستم اتوماسيون اداري و نامه نگاري هم از اين روش استفاده مي كنن البته همه نه ولي بيشتر شماره نامه در آخر داده ميشه !

M.YasPro
یک شنبه 09 آبان 1389, 13:58 عصر
حالا اگه كاربر پشيمون شد و فرم رو بست چي ؟
تكليف اون ركورد خالي كه حافظه رو اشغال كرده چي ميشه ؟
بايد دنبال يك روش اصولي بود !

اگر ابتدای عرائض بنده رو کامل ببینید من گفتم که باید برای این مشکل چیکار کرد .
اگر فرم رو بست میرید اون رکورد رو حذف می کنید .(خیلی ساده)

ایمان مدائنی
یک شنبه 09 آبان 1389, 14:04 عصر
اگر ابتدای عرائض بنده رو کامل ببینید من گفتم که باید برای این مشکل چیکار کرد .
اگر فرم رو بست میرید اون رکورد رو حذف می کنید .(خیلی ساده)
شما فكر نميكنيد با اين كاري كه شما گفتيد ما بايد كلي خط كد اضافه بنويسيم !
البته قصد جسارت به شما دوست خوبم رو نداشتم !
شما خودت قضاوت بكن
موقع لود فرم يك دستور ثبت و بعد اگر كاربر دلش خواست ثبت كنه يك دستور ثبت ديگه و اگه نخواست يك دستور پاك كردن !
خود شما بوديد از اين روش استفاده ميكرديد ؟

M.YasPro
یک شنبه 09 آبان 1389, 14:16 عصر
نه ، من 100% ازین روش استفاده نمی کنم .

اون فیلد رو باید auto increment کنید .

منظور من رو متوجه شدید ؟

ایمان مدائنی
یک شنبه 09 آبان 1389, 14:38 عصر
بله متوجه شدم !

farsoft
یک شنبه 09 آبان 1389, 16:14 عصر
یکی از دوستان فرمودند از sp استفاده کن و من فکر می کنم با sp بع راحتی می توان این کار را انجام داد
ولی یک راه راحتتر هم هست اینکه شما در کد insert بعد از اینکه اطلاعات ثبت شد یک گزارش با تمام اطلاعات ورودی توسط کاربر بگیری که بتوانی کد رکوردی که ثبت کرده ای را بدست بیاوری
و مثلا در یک مسیج باکس و یا در گزارش چاپی نمایش بدهی
مثل ثبت نام دانشگاه که شما اول اطلاعات را ثبت می کنی و بعد در زمان پرینت شد پیگیری به شما می دهد