PDA

View Full Version : چطور میشه Backup گرفت ؟

iman_s52
دوشنبه 10 مرداد 1384, 09:56 صبح
دیتا بیس من روی Server قرار داره میخوام از طریق یکی از Client ها نسخه پشتیبانی بگیرم
که روی هارد Client بریزه اگه میشه منو راهنمایی کنیید.

Happy_davood
دوشنبه 10 مرداد 1384, 10:04 صبح
خوب البته من زیاد وارد هم نیستم ولی چه دلیلی داره این کار رو بکنی . به نظرم کمی خارج از قاعده باشه . اگه قرار بود روی client باشه دیگه سرور به چه دردی میخوره .
به نظرم باید سرور رو تنظیم کنی تا خودش هر چند وقت یکبار پشتیبان بگیره از خودش .

AminSobati
دوشنبه 10 مرداد 1384, 10:48 صبح
داوود جان،
جدا کردن اصل اطلاعات از فایلهای Backup یک کار الزامی هستش. تصور کنین فایلهای Backup روی هارد سرور قرار داشته باشه. وقتی هارد Crash کنه، شما نمیتونین یک هارد دیگه جایگزین کنین و اطلاعات از Backup قابل بازیابی نیستند چرا که اونها هم در هارد خراب قرار گرفته اند.
برای بانکهای اطلاعاتی حساس، حتی این جدا سازی به خاطر حوادثی مثل سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره به طور جالب تری انجام میشه. مثلا Backup از طریق خطوط ارتباطی پر سرعت به شهر دیگه ای بلافاصله منتقل میشه. زمانی که واقعه 11 سپتامبر رخ داد، کمترین حجم اطلاعات از دست رفت چون Backup در ایالت دیگه ای نگهداری میشد!
اما در مورد سوال ایمان:
شما میتونین از دستور sp_addumpdevice استفاده کنین تا یک Backup Device ایجاد کنین که این Device به هارد کلاینت آدرس میده. مثلا اگر اسم این Device رو بگذاریم ClientDevice، حالا به این شکل Backup بگیرین:
BACKUP DATABASE MyDB TO ClientDevice
ولی به یاد داشته باشید که سرویس SQL Server باید با اکانتی کار کنه که اجازه نوشتن روی کلاینت رو داشته باشه. اگر Domain ندارین، یک لاگین روی کلاینت در ویندوز ایجاد کنین، دقیقا با همون مشخصات لاگینی که سرویس SQL Server داره باهاش کار میکنه و به این لاگین جدید، اجازه نوشتن در Folder مربوطه رو بدین.
موفق باشید

Happy_davood
دوشنبه 10 مرداد 1384, 10:54 صبح
دستتون درد نکنه من استفاده کردم .

iman_s52
دوشنبه 10 مرداد 1384, 19:06 عصر
در مورد این backupdevice میشه بیشتر توضیح بدین
چطور این کار را بکنم
میشه یه نمنه برنامه با sql بهم بدین
متشکرم

sarami
دوشنبه 10 مرداد 1384, 22:24 عصر
داوود جان،
جدا کردن اصل اطلاعات از فایلهای Backup یک کار الزامی هستش. تصور کنین فایلهای Backup روی هارد سرور قرار داشته باشه. وقتی هارد Crash کنه، شما نمیتونین یک هارد دیگه جایگزین کنین و اطلاعات از Backup قابل بازیابی نیستند چرا که اونها هم در هارد خراب قرار گرفته اند.
برای بانکهای اطلاعاتی حساس، حتی این جدا سازی به خاطر حوادثی مثل سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره به طور جالب تری انجام میشه. مثلا Backup از طریق خطوط ارتباطی پر سرعت به شهر دیگه ای بلافاصله منتقل میشه. زمانی که واقعه 11 سپتامبر رخ داد، کمترین حجم اطلاعات از دست رفت چون Backup در ایالت دیگه ای نگهداری میشد!
اما در مورد سوال ایمان:
شما میتونین از دستور sp_addumpdevice استفاده کنین تا یک Backup Device ایجاد کنین که این Device به هارد کلاینت آدرس میده. مثلا اگر اسم این Device رو بگذاریم ClientDevice، حالا به این شکل Backup بگیرین:
BACKUP DATABASE MyDB TO ClientDevice
ولی به یاد داشته باشید که سرویس SQL Server باید با اکانتی کار کنه که اجازه نوشتن روی کلاینت رو داشته باشه. اگر Domain ندارین، یک لاگین روی کلاینت در ویندوز ایجاد کنین، دقیقا با همون مشخصات لاگینی که سرویس SQL Server داره باهاش کار میکنه و به این لاگین جدید، اجازه نوشتن در Folder مربوطه رو بدین.
موفق باشید
صحبت های دوستمون کامل و بجا بود فقط احساس کردم یه نکته رو هم به این صحبتها اضافه کنم و اون اینه که client شما حتما باید permision داشته باشه برا backupگرفتن که میتونین با add کردن یوزر مورد نظر در رول backup operator این اجازه رو بهش بدین در مورد crash کردن هارد دیسک هم باید بگم که همیشه برروی سروری که اطلاعات مهم روش دارین حتما ریید رو بر روش راه اندازی کنین تا در مواقعی که هاردی رو از دست میدین اطلاعات رو بشه از هاردهای دیگه دو باره بدست آورد در مورد واقعه ای که دوستمون ازش نام بردن backup ها در جای دیگه ای نگهداری نمیشد از replicat server استفاده میشده که در شهرهای مختلف امریکا بودن و درصورت از دست رفتن اطلاعات بر روی یک یا چند سرور اطلاعات را میتوان از روی سرور های دیگر دوباره باز خوانی نمود

iman_s52
چهارشنبه 12 مرداد 1384, 16:47 عصر
در مورد این backupdevice میشه بیشتر توضیح بدین
چطور این کار را بکنم
میشه یه نمنه برنامه با sql بهم بدین
متشکرم

AminSobati
پنج شنبه 13 مرداد 1384, 00:30 صبح
Device در حقیقت محل قرار گرفتن خروجی دستور Backup هستش:

EXEC sp_addumpdevice 'disk', 'My_NetDevice1', '\\servername\path\my_backup.bak'
go
backup database northwind to My_NetDevice1

iman_s52
چهارشنبه 19 مرداد 1384, 16:57 عصر
من این کار را کردم نشد
میشه بیشتر توضیح بدین

AminSobati
شنبه 22 مرداد 1384, 11:21 صبح
خطای رایج در انجام این کار، مناسب نبودن تنظیمات Security هستش. اکانتی که سرویس SQL Server باهاش کار میکنه، باید اجازه نوشتن در مقصد Backup رو داشته باشه.
این رو کنترل کنین..

iman_s52
شنبه 22 مرداد 1384, 19:44 عصر
بازم نشد
میشه مرحله به مرحله واسم بین
کمکم کنید متشکرم

AminSobati
یک شنبه 23 مرداد 1384, 16:55 عصر
Domain دارین یا Workgroup؟

iman_s52
دوشنبه 24 مرداد 1384, 16:55 عصر
workgroup
کمک کنید خیلی مهم است

AminSobati
سه شنبه 25 مرداد 1384, 00:13 صبح
روی سروری که SQL Server نصب کردین، یک کاربر تعریف کنین (در ویندوز) و عضو گروه Administrators کنین تا اختیار کامل داشته باشه. دقیقا با همین مشخصات، یک کاربر در کامپیوتری که مقصد Backup هست تعریف کنین (حتی Password ها هم یکی باشند).
در سرور، از طریق Administrative Tools > Services اکانت مربوط به SQL Server رو تغییر بدین به کاربری که جدیدا ساختین. این کار نیاز داره تا سرویس SQL Server یک بار Restart بشه.
حالا طبق دستورالعملهای قبلی، Backup گیری کنین.

marmar
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 15:53 عصر
ببخشید میشه توضیح بدهید که من که کامپیوترهام توی Domain نیست چطوری اجازه دسترسی را برای backup بدم لطفا بگین چطوری از رول backup oprator استفاده کنم

AminSobati
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 22:49 عصر
دوست عزیزم،
این امر ارتباطی به Domain یا Workgroup نداره چون به هر حال یک کاربر هستش که باید اجازه صدور دستور Backup رو پیدا کنه و این با عضویت در Backup Operators میسره. امیدوارم منظور شما رو گرفته باشم!

marmar
شنبه 29 مرداد 1384, 11:13 صبح
همکار گرامی:
برای اینکه دسترسی رو به کاربری که در server و Clint مشترک هست بدهیم از Service استفاده کردم و دسترسی دادم و بعد توی Clint و درایو C ، وارد شدم (از Server) ولی با اجرای کد زیر Error دریافت میکنم
لطفا هر چه سریعتر پاسخ دهید.
EXEC sp_addumpdevice 'disk', 'my_backup3', '\\st2\C$\my_backup3.bak'
go
backup database northwind to my_backup2
Error
Server: Msg 3201, Level 16, State 1, Line 1
Cannot open backup device 'my_backup2'. Device error or device off-line. See the SQL Server error log for more details.
Server: Msg 3013, Level 16, State 1, Line 1
BACKUP DATABASE is terminating abnormally.

AminSobati
شنبه 29 مرداد 1384, 16:30 عصر
دوست عزیزم،
ظاهرا اسم Device شما 'my_backup3' هستش ولی دارید روی 'my_backup2' دستور Backup رو صادر میکنید

marmar
یک شنبه 30 مرداد 1384, 08:18 صبح
شرمنده :ولی بدون داشتن مشکل نام Device هم Error قبل را میدهد

AminSobati
یک شنبه 30 مرداد 1384, 22:50 عصر
به صورت مستقیم (بدون Device) هم آزمایش کنین:

BACKUP DATABASE Northwind TO DISK='\\st2\C$\my_backup3.bak'

در ضمن آزمایش کنین که آیا از روی سرور، میتونین کامپیوتر st2 درایو C رو Browse کنین

marmar
دوشنبه 31 مرداد 1384, 10:46 صبح
دوست عزیز :
از همکاری شما متشکرم بالاخره درست شد.

smt_414
یک شنبه 26 اسفند 1386, 21:58 عصر
سلام
به همه دوستان

به صورت مستقیم (بدون Device) هم آزمایش کنین:
کد:

BACKUP DATABASE Northwind TO DISK='\\st2\C$\my_backup3.bak'

در مورد بک آپ گرفتن و تعریف دیوایس چندین فرم رو در همین بخش مطالعه کردم
اما چند چیز هنوز دستگیرم نشد .
اول اینکه حتما برای بک آپ تعریف دیوایس لازمه؟
و اینکه در هر بار برای بک آپ گیری باید یک دیوایس جدید تعریف کردد ؟
و اینکه آیا نام دیوایس با نام فایل مقصد بک آپ باید یکی باشه؟
من تو برنامم بک آپ می گیرم اما بدون دیوایس !
البته برنامه تک کاربره است

با تشکر

babak2000
سه شنبه 28 اسفند 1386, 02:02 صبح
با سلام به همه دوستان و اساتید

برای بک آپ گرفتن در Domain هم اگه میشه یه توضیحی بدید

من یک بانک دارم داخل شبکه مثلا دومین 1 حالا می خواهم فایل بک آپ برود داخل

یک کلاینت که در دومین 2 کار میکنه ، چطوری اسم و رمز یکسان درست کنم

امیدوارم منظورم را واضح بیان کرده باشم خواهش میکنم درصورت امکان راهنمایی بفرمایید

در ضمن دومین ها از طریق شبکه بی سیم با هم در ارتباط هستند

smt_414
پنج شنبه 01 فروردین 1387, 14:32 عصر
سال نو مبارک
سلام
کسی می تونه راهنمایی کنه؟:متفکر:

negarin5340
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:10 صبح
سلام
من دارم با پارادوکس دارم کار میکنم و می خاوم از اطلاعات ذخیره شده یک نسخه پشتیبان بگیرم می تونید بهم کنید .

ehsaniran59
چهارشنبه 13 آذر 1387, 11:51 صبح
سلام
من دارم با پارادوکس دارم کار میکنم و می خاوم از اطلاعات ذخیره شده یک نسخه پشتیبان بگیرم می تونید بهم کنید .

دوست عزیز در پارادوکس برای هر table حداقل یک فایل در مسیری که شما مشخص کرده اید ایجاد می گردد . کافی است در حالتی که برنامه بسته است (جداول اطلاعاتی باز نیستند) فایلهای یاد شده را درمسیر دیگری Copy و Paste نمایید .

نکته : اگر خیلی با پارادوکس جلو نرفته اید ادامه ندهید چون با مشکلات زیادی مواجه می شوید .