PDA

View Full Version : سوال: MVVM و معماری سه لایه

sasansara
دوشنبه 10 آبان 1389, 19:28 عصر
جدیدا بحث مربوط به الگوی MVVM رو مطالعه کردم. یه مقدار واسم ابهام پیش اومده که ارتباط با سمت سرور و لایه های اون سمت، از چه طریقی انجام میشه.من برداشت ها و سئوالی دارم :
DAL داده رو میده به BLL ، BLL هم پس از اعمال لازم، اطلاعات رو می فرسته به پروژه سیلورلایت. سیلورلایت از طریق model اطلاعات رو می گیره یا viewmodel ؟ اگه جوابها با رویکرد استفاده از WCF باشه متشکر میشم

یعنی هیچکدوم از دوستان نمی تونن کمک کنن ؟ یا کم لطفی می کنن؟

عزیزانی که به این پست مراجعه می کنند نگران نباشند. خودم پرسیدم.خودم هم همچنان دنبال یافتن جواب صحیح هستم. هر موقع به جواب رسیدم منتشر می کنم تا شما هم استفاده کنید.

majid325
شنبه 22 آبان 1389, 09:11 صبح
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=196333&highlight=MVVM

پستهای اضافی ادغام شدند

sasansara
یک شنبه 23 آبان 1389, 13:31 عصر
متشکرم از توجه و لینک

sasansara
یک شنبه 30 آبان 1389, 21:42 عصر
1- MVVM طبیعتا مربوط به لایه UI است. چون پروژه سیلورلایت بخش UI یک برنامه رو تشکیل میده.
2- viewModel وظیفه برقراری ارتباط با سرور رو از طریق RIA Service به عهده داره.
3- entity های دریافت شده از سرور نقش Model رو ایفا می کنند.
4- viewModel داده ها را از سرور دریافت و از طریق view آنرا نمایش می دهد. همچنین به روز رسانی داده ها را از View دریافت و به سرور انتقال می دهد.

taghvajou
پنج شنبه 18 آذر 1389, 23:09 عصر
با یه مثال جواب رو تکمیل میکنم.
مثلا یه اتومبیل رو در نظر بگیرین شامل (بدنه و چرخها - موتور و سیستم حرکتی و ترمز تعلیق فرمان و سوخت رسانی) و برای حرکت کردن باید سوخت داشته باشه

سوخت لازمه کاره مثل دیتا تو یه نرم افزار --------> این میشه مثل مدل

سیستم های داخل سوخت رو دریافت میکنند روش عملیاتهایی انجام میدند و نهایتا تبدیلش میکنند به حرکت دورانی مثل کدهایی که ما از لحظه دریافت اطلاعات از وب سرویس دریافت میکنیم تا اونهارو تو کنترلها نمایش بدیم ویا بالعکس -------------> این هم میشه ویو مدل

بدنه سیستم که حرکت میکننه و هر کسی میبینه هم مثل اینترفیس میشه ویو