PDA

View Full Version : suse

houtanal
دوشنبه 10 مرداد 1384, 17:22 عصر
سلام

من امروز برای اولین بار سعی کردم از سایتش دانلودش کنم
نسخه ای با نام suse 9.3 eval رو برای دانلود گذاشته بود
چه فرقی با نسخه کاملش داره - چه چیز هایی رو نداره و ...

در مورد ردهت و فدورا تا به حال مشکلی برای نصب کنار ویندوز نداستم آیا برای نصب suse به همون طریق اقدام کنم به مشکلی بر نمی خورم؟

samiras
دوشنبه 10 مرداد 1384, 21:17 عصر
یه خورده اولش متفاوته ولی در کل, روش مثل fedora و redhat هست . در قسمت پارتیشن ها دقت کنید گزینه don't format فعال باشد.

hosseinzadeh
سه شنبه 11 مرداد 1384, 12:51 عصر
<p align="left">
SUSE LINUX 9.3 eval version

This is an installable selection of SUSE LINUX Professional 9.3 which comes with:

* a comprehensive selection of applications to facilitate a wide variety of computing tasks (office suite, email, Internet, picture processing, multimedia and more) plus a subset of packages for advanced users, including key networking and development packages such as SAMBA, Apache Web server, KDevelop, Mono and more.
* 32bit and 64bit version
* over 1,000 software packages

This free offering will enable Linux users to trial the latest open source desktop, server and application functionality that has become the hallmark of the SUSE LINUX consumer distribution.

</p>

در مورد ردهت و فدورا تا به حال مشکلی برای نصب کنار ویندوز نداستم آیا برای نصب suse به همون طریق اقدام کنم به مشکلی بر نمی خورم؟
در کنار 98 و XP ازش استفاده کردم.اگر از NTFS استفاده نکنید مشکلی نداره.اما اگر از NTFS استفاده می کنید ،قببل از نصب آنرا به fat32 تبدیل کنید.تکه کردن پارتیشن NTFs با زوزه موجب از بین رفتن آن می شود.

houtanal
سه شنبه 11 مرداد 1384, 13:59 عصر
درایو های ویندوزم که ntfs است.اما تصمیم دارم روی پارتیشنی که الان fedora روش نصبه ، نصبش کنم(ext3)

در مورد این نسخه

من این متن رو در سایتش خوندم ، اما نمیدونم دقیقا چه چیزهایی از نسخه غیر مجانیش کمتر داره(فقط ساپورت؟)
آیا این نسخه بسادگی آپدیت میشه؟

ممنون

hosseinzadeh
چهارشنبه 12 مرداد 1384, 14:47 عصر
درایو های ویندوزم که ntfs است.اما تصمیم دارم روی پارتیشنی که الان fedora روش نصبه ، نصبش کنم(ext3)
فکر نکنم مشکلی باشه.البته زوزه از فایل سیستم ReiserFS استفاده می کنه.

من این متن رو در سایتش خوندم ، اما نمیدونم دقیقا چه چیزهایی از نسخه غیر مجانیش کمتر داره(فقط ساپورت؟)
آیا این نسخه بسادگی آپدیت میشه؟
تعداد زیادی برنامه کمتر داره(شامل یک سری برنامه ی third-party)
اگر می خوای داونلود کنی،نسخه ی professional رو دانلود کن.اگر چه پولیه، ولی توزیع رایگانش در جاهای دیگه آزاده!