PDA

View Full Version : سوال: چطور بفهميم برنامه تحت شبکه اجرا شده

hero4000
چهارشنبه 12 آبان 1389, 08:46 صبح
سلام دوستان
آره بابا سرچ کردم خيلي هم هرچي گيرم اومد در مورد اين بود که چطور برنامه اي تحت شبکه بنويسيم و از اينجور چيزا

توي عنوان هم گفتم

من مي خوام بفهمم که برنامم از طريق سيستم ديگه اي داره اجرا ميشه يا که نه فايلهاي برنامه توي همين سيستمه
ممنون از کمکتون

b.mahsa
دوشنبه 17 آبان 1389, 22:57 عصر
If Environment.MachineName = "ServerName" Then
''
End If

hero4000
سه شنبه 18 آبان 1389, 08:09 صبح
دوست عزیز از پاسخ شما ممنونم ولی من از کجا بدونم اسم سرور چیه

ببینید من میخوام این برنامه رو بفروشم و توی قفلش طراحی کنم که خریدار برای نسخه کلاینت مبلغ کمتری رو پرداخت کنه . می خوام راهی پیدا کنم که نوع قفل خریداری شده توسط کاربر رو با نوع سیستم ( سرور و یا کلاینت) مقایسه کنه و اگه کاربر قفل کلاینت رو خریده بود فقط بتونه نسخه کلاینت رو استفاده کنه
درضمن من به سیستمهای کاربران دسترسی ندارم که اسم سرور رو بگیرم ( قراره برنامه رو تلفنی خریداری کنند و کد فعالسازی بگیرند)
حالا من میخوام فقط روش تشخیص سرور بودن سیستم و یا کلاینت بودنش رو پیدا کنم
-------------------
پاورقی :
من خودم راهی به ذهنم رسیده . اونم اینه که بیام دو کاراکتر اول آدرس فایل اجرائی رو بگیرم و اگه تحت شبکه باشه با \\ شروع میشه . ولی نکته اینجاست که اگه کاربر بیاد از Map Network Drive استفاده کنه اونوقت دیگه این شرط برقرار نیست و هر چه رشتیم پنبه میشه

b.mahsa
سه شنبه 18 آبان 1389, 10:32 صبح
نام سرور رو ميتونيد با اجراي اين دستور به دست بياريد.

select serverproperty('MachineName')

Mani_rf
سه شنبه 18 آبان 1389, 13:32 عصر
دوست عزیز از پاسخ شما ممنونم ولی من از کجا بدونم اسم سرور چیه

ببینید من میخوام این برنامه رو بفروشم و توی قفلش طراحی کنم که خریدار برای نسخه کلاینت مبلغ کمتری رو پرداخت کنه . می خوام راهی پیدا کنم که نوع قفل خریداری شده توسط کاربر رو با نوع سیستم ( سرور و یا کلاینت) مقایسه کنه و اگه کاربر قفل کلاینت رو خریده بود فقط بتونه نسخه کلاینت رو استفاده کنه
درضمن من به سیستمهای کاربران دسترسی ندارم که اسم سرور رو بگیرم ( قراره برنامه رو تلفنی خریداری کنند و کد فعالسازی بگیرند)
حالا من میخوام فقط روش تشخیص سرور بودن سیستم و یا کلاینت بودنش رو پیدا کنم
-------------------
پاورقی :
من خودم راهی به ذهنم رسیده . اونم اینه که بیام دو کاراکتر اول آدرس فایل اجرائی رو بگیرم و اگه تحت شبکه باشه با \\ شروع میشه . ولی نکته اینجاست که اگه کاربر بیاد از Map Network Drive استفاده کنه اونوقت دیگه این شرط برقرار نیست و هر چه رشتیم پنبه میشه

برای اینکار بهتر نیست که رنج خاصی برای کد های قرار داده شده در قفل های مخصوص سرور و کلاینت در نظر بگیری که برنامه اون راچک کنه و به نصبت اون ران بشه؟ :متفکر::متفکر:

hero4000
چهارشنبه 19 آبان 1389, 08:47 صبح
دوستان ببخشید من نمیدونم چطوری باید منظورم رو بفهمونم . دیگه کلافه شدم :عصبانی++:

اصلا من فقط میخوام بهمم برنامم از روی فایل اجرائی موجود روی کامپیوتر جاری اجرا شده یا از روی کامپیوتری در شبکه فقط و فقط همین

فرض کنید که من اصلا اس کیو ال ندارم و اسم سرور رو هم نمیدونم

انشاا... که تونسته باشم منظورم رو بفهمونم :گریه: