PDA

View Full Version : سوال: قفل کردن زمان و تاریخ ویندوز

ایمان مدائنی
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:06 عصر
سلام دوستان خوبم
ميخوام ساعت ويندوز رو قفل كنم تا كاربر نتونه تغيير درش ايجاد كنه !
دوستان چه راهي پيشنهاد مي كنن ؟؟؟
تو برنامه من كاربر نبايد بتونه ساعت ويندوز رو تغيير بده

mahdi87_gh
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:24 عصر
سلام دوست خوبم
شما که نمیتونید مانع عوض کردن تاریخ و ساعت بشید. اما میتونید اگه تغییراتی توش اتفاق افتاد متوجه بشید
یه راهش اینه که ی ویندوز سرویس بنویسید که تایم رو درون فایلی رمز شده بنویسید. و در هر بار که تایمر برنامه اجرا میشه با مقدار قبلی مقایسه کنید. اگر مشکلی نبود که اجازه بدین برنامتون run شه. و گرنه که اجازه ندین

bade saba
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:24 عصر
سلام دوستان خوبم
ميخوام ساعت ويندوز رو قفل كنم تا كاربر نتونه تغيير درش ايجاد كنه !
دوستان چه راهي پيشنهاد مي كنن ؟؟؟
تو برنامه من كاربر نبايد بتونه ساعت ويندوز رو تغيير بده

فکر نکنم به شکل 100% بشه انجامش داد چون به هر حال کاربر میتونه از setup سیستم تاریخ و ساعت رو عوض کنه که با این کار ساعت ویندوز هم عوض میشه اما به هر حال میتونی مثلا وقتی برنامه run میشه ساعت سیستم رو یک بار بگیره و بعد خودش ساعت رو بر مبنای اون و یه تایمر محاسبه بکنه و با ساعت سیستم مقایسه بکنه هر وقت مطابقت نداشت ساعت سیستم رو برگردونه به مقداری که خودش محاسبه کرده البته همه اینا وقتی هست که ویندوز run باشه

ایمان مدائنی
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:29 عصر
فکر نکنم به شکل 100% بشه انجامش داد چون به هر حال کاربر میتونه از setup سیستم تاریخ و ساعت رو عوض کنه که با این کار ساعت ویندوز هم عوض میشه اما به هر حال میتونی مثلا وقتی برنامه run میشه ساعت سیستم رو یک بار بگیره و بعد خودش ساعت رو بر مبنای اون و یه تایمر محاسبه بکنه و با ساعت سیستم مقایسه بکنه هر وقت مطابقت نداشت ساعت سیستم رو برگردونه به مقداری که خودش محاسبه کرده البته همه اینا وقتی هست که ویندوز run باشه
دوست عزيز حالا اگه قبل از باز شدن برنامه ساعت تغيير داده شد چي ؟

كار نشد نداره !

mahdi87_gh
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:38 عصر
ویندوز سرویس استفاده کنید ایمان جان. که با شروع ویندوز شروع به کار کنه

bade saba
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:49 عصر
دوست عزيز حالا اگه قبل از باز شدن برنامه ساعت تغيير داده شد چي ؟

كار نشد نداره !

جواب بخش اول رو که دوستمون گفت اما اگه قبل از این که بخواد ویندوز بیاد بالا ساعت رو عوض کنه چی؟؟؟ راحت با ریست کردن سیستم و زدن delete میره به setup سیستم و شما اونجا نمیتونی هیچ کنترلی روش داشته باشی

Felony
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:54 عصر
بهترین راه این هست که یک سرویس بنویسید و تو اون سرویس یه Message Handler برای پیغام ها ایجاد کنید و پیغام WM_TIMECHANGE رو هوک کنید ، وقتی کاربر بخواد ساعت سیستم رو تغییر بده این پیغام به برنامه ها ارسال میشه ، وقتی این پیغام رو دریافت کردید میتونید ساعت رو با توابع API موجود به زمان مورد نظر خودتون تغییر بدید ، حالا این زمان میتونه زمانی باشه که قبلا تو یه تایمر یا ... از سیستم گرفتید .

mahdi87_gh
پنج شنبه 13 آبان 1389, 13:57 عصر
دوست عزیز وقتی شما مقدار قبلی رو در یک فایل ذخیره کرده باشین، دیگه مهم نیست که کجا ساعت و تاریخ رو عوض کنه! با مقایسه با مقدار ذخیره شده در فایل و مقدار فعلی ، متوجه به عقب برگشتن میشید

bade saba
پنج شنبه 13 آبان 1389, 14:14 عصر
دوست عزیز وقتی شما مقدار قبلی رو در یک فایل ذخیره کرده باشین، دیگه مهم نیست که کجا ساعت و تاریخ رو عوض کنه! با مقایسه با مقدار ذخیره شده در فایل و مقدار فعلی ، متوجه به عقب برگشتن میشید

درسته اما این در صورتی که میزان عقب بردن زیاد باشه شما فرض کن سیستم 3 ساعت خاموش باشه و کاربر 1 ساعت زمان رو به عقب برگردونه بازم برنامه متوجه میشه؟؟؟؟ یا اصلا زمان رو به جلو ببره مگه به جلو بردن زمان تغییر نیست؟؟؟ این دوستمون میخواد تغغیر نکنه نه اینکه به عقب بر نگرده

ایمان مدائنی
پنج شنبه 13 آبان 1389, 16:42 عصر
بله من مي خوام هيچ تغييري نكنه
يعني ساعت سيستم كلا در اختيار من باشه
با بايوس مشكلي ندارم ميتونم مشكل اون رو حل كنم
تو ويندوز چيكار كنم كه كاربر نتونه ساعت رو تغيير بده

ایمان مدائنی
پنج شنبه 13 آبان 1389, 16:43 عصر
بهترین راه این هست که یک سرویس بنویسید و تو اون سرویس یه Message Handler برای پیغام ها ایجاد کنید و پیغام WM_TIMECHANGE رو هوک کنید ، وقتی کاربر بخواد ساعت سیستم رو تغییر بده این پیغام به برنامه ها ارسال میشه ، وقتی این پیغام رو دریافت کردید میتونید ساعت رو با توابع API موجود به زمان مورد نظر خودتون تغییر بدید ، حالا این زمان میتونه زمانی باشه که قبلا تو یه تایمر یا ... از سیستم گرفتید .
دوست عزيز از راهنماييت ممنون
ولي طريقه كد نويسي اينكاري كه شما گفتيد رو بلد نيستم
ميشه يك راهنمايي كنيد بقيه اش رو خودم انجام ميدم

ایمان مدائنی
پنج شنبه 13 آبان 1389, 18:09 عصر
اساتيد محترم كسي نمي تونه كمك كنه اين مشكل رو حل كنيم ؟
بعدا به درده دوستان برنامه نويس مي خوره
لطفا كمك كنيد برام مهمه:گریه:

golhay2
پنج شنبه 13 آبان 1389, 20:13 عصر
با سلام خدمت همه برنامه نویسان محترم
من یه قفل نوشتم برای برنامه ام و زمان را خودم شبیه سازی کردم و با دستورات اسمبلی کاری کردم که اطلاعات روی آی سی مادربورد بشینه حال اگه طرف باتری مادربورد را هم در بیاره زمان سیستم من skip می شه ام ریست نمی شه به شما هم توصیه می کنم که خودتون زمان را شبیه سازی کنید مثل کاری که من کردم

ایمان مدائنی
پنج شنبه 13 آبان 1389, 20:46 عصر
شما ميتوني برنامه ات به ماهم بدي ؟
تا بتونيم استفاده كنيم ؟
ممنون ميشيم

Shabani.Mojtaba
پنج شنبه 13 آبان 1389, 22:13 عصر
حال اگه طرف باتری مادربورد را هم در بیاره زمان سیستم من skip می شه ام ریست نمی شه
همچین چیزی بعیده.
وقتی کامپیوتر خاموش باشه و باطری بایوس رو خارج کرده باشی چطوری زمان رو در اختیار داری ؟

ایمان مدائنی
پنج شنبه 13 آبان 1389, 22:20 عصر
دوست عزيز حالا باتري زياد مهم نيست
اون ديگه مشكل كاربره
و برنامه رو طوري طراحي ميكنيم كه اگه متوجه تغييري در ساعت سيستم بشه از كار بيوفته

Felony
پنج شنبه 13 آبان 1389, 22:40 عصر
با سلام خدمت همه برنامه نویسان محترم
من یه قفل نوشتم برای برنامه ام و زمان را خودم شبیه سازی کردم و با دستورات اسمبلی کاری کردم که اطلاعات روی آی سی مادربورد بشینه حال اگه طرف باتری مادربورد را هم در بیاره زمان سیستم من skip می شه ام ریست نمی شه به شما هم توصیه می کنم که خودتون زمان را شبیه سازی کنید مثل کاری که من کردم

پناه بر خدا !

- رو کدوم IC مادر برد ؟!
- داده ها به چه صورت ذخیره میشن ؟!
- چه طوری به صورت نرم افزاری روی چیپی از مادربرد که اطلاعاتش توسط شرکت سازنده مادربرد محافظت شده هست نوشتید ؟!

- نگید که این برنامتون روی همه مادربردها کار میکنه که ... !

reza2012
پنج شنبه 13 آبان 1389, 23:27 عصر
با سلام
ایمان جان من فعلا تونستم کدهای مخفی کردن ساعت رو دربیارم
اما کار اصولی نیست میدونم:ناراحت: دنبال اینم که برنامه ای بنویسم که date and time رو از کنترل پنل هم حذف کنم
و مثلا یه صفحه تو برنامه بذاریم برای مدیریت ساعت که کاربر در صورت داشتن رمز بتونه ساعت ویندوزو فعال کنه اما باز هم اصولی نست میدونم اما خوب فعلا از هیچی بهتره

reza2012
پنج شنبه 13 آبان 1389, 23:36 عصر
از طریق پالیسی میشه date and time رو غیر فعال کرد اما به صورت دستی
راه حل ما اینه که
از کنترل پنل کلا date and time رو غیر فعال کنیم
پسورد بزاریم روی بایوس
مدیریت تایم نوار وظیفه رو بنویسیم
هر چند اصلا اصولی نیست

ایمان مدائنی
جمعه 14 آبان 1389, 09:54 صبح
بايد روشي اصولي پيدا كرد !
سخت افزاري موجود نيست تايم رو در خودش داشته باشه ؟

ali-kh
جمعه 14 آبان 1389, 10:42 صبح
توی run بزن

gpedit.msc

برو به مسیر زیر

windows settings>security settings>local policies> user rights assignments>change system date and time

میتونی یوزر هایی که نمیخوای این امکان رو داشته باشن از لیست حذف کنی

golhay2
جمعه 14 آبان 1389, 12:47 عصر
در جواب دوستانی که این کار را بعیید می دونند بگم که این قفل را روی پروژه های زیادی استفاده کردم ، آخریش روی پروژه اتوماسیون 360میلیون تومانی بود من نمیام روی همچین پروژه ای قفلی بزارم که کار نکنه ، من این قفل را با سی پلاس پلاس و اسمبلی نوشتم

ایمان مدائنی
جمعه 14 آبان 1389, 13:09 عصر
هيچ چيز بعيد نيست
فقط بايد پشت كار داشت

Felony
جمعه 14 آبان 1389, 13:21 عصر
در جواب دوستانی که این کار را بعیید می دونند بگم که این قفل را روی پروژه های زیادی استفاده کردم ، آخریش روی پروژه اتوماسیون 360میلیون تومانی بود من نمیام روی همچین پروژه ای قفلی بزارم که کار نکنه ، من این قفل را با سی پلاس پلاس و اسمبلی نوشتم

اصولا تو این سایت بحث های فنی میشه ، نگفتم تو چه پروژه ای ازش استفاده کردید ، اون سوالات قبلی من رو لطفا جواب بدید ؛

- اطلاعات رو کدوم IC ذخیره میشن ؟
- به چه صورت ؟ ( منطور نوع داده )
- چه طور روی IC مادر برد اطلاعات رو نوشتید در صورتی که توسط کمپانی سازنده مادربرد روی IC بعد از پروگرام شدن قفل میزارن ؟

در آخر اگر منظورتون بایوس سیستم بوده ، بایوس طوری طراحی شده که با دراوردن باطری اطلاعاتش پاک میشه ، پس به درد برنامه شما نمیخوره ... !

ایمان مدائنی
جمعه 14 آبان 1389, 13:25 عصر
توی run بزن

gpedit.mscبرو به مسیر زیر

windows settings>security settings>local policies> user rights assignments>change system date and timeمیتونی یوزر هایی که نمیخوای این امکان رو داشته باشن از لیست حذف کنی
دوستان كسي ميونه چطور اين كار را از طريق كد نويسي ميشه انجام داد ؟
يعني وقتي برنامه ران شد اين عمل انجام بشه ؟

Shabani.Mojtaba
جمعه 14 آبان 1389, 15:18 عصر
هنوز جواب ما رو ندادی:قهقهه:
وقتی کامپیوتر خاموش باشه و باطری بایوس رو خارج کرده باشی چطوری زمان رو در اختیار داری ؟
یه جوری حرف میزنن که انگار ما از پشت کوه اومدیم.
من 15 ساله سرو کارم با کامپیوتره.
تازه نگفتم غیر ممکن. واژه ی بعید رو بکار بردم.
منتظرم توضیح بدید که چطور این کار رو کردین. البته بصورت فنی خواهشا:قهقهه:

ایمان مدائنی
جمعه 14 آبان 1389, 15:22 عصر
دوست عزيز حق با شماست
1 نوشتن رو آي سي هاي مادر بورد غير ممكنه چون شركت سازنده اجازه نميده
2- باطري مادر بورد دربياد اين اطلاعات همه پاك ميشن
وقتي ساعت بايوس ريست ميشه ديگه نمي شه توقع داشت كه اطلاعات پاك نشه
من هم منتظر جواب هستم لطفا بگيد چطوري ممكنه

Felony
جمعه 14 آبان 1389, 16:29 عصر
دوست عزيز حق با شماست
1 نوشتن رو آي سي هاي مادر بورد غير ممكنه چون شركت سازنده اجازه نميده
2- باطري مادر بورد دربياد اين اطلاعات همه پاك ميشن
وقتي ساعت بايوس ريست ميشه ديگه نمي شه توقع داشت كه اطلاعات پاك نشه
من هم منتظر جواب هستم لطفا بگيد چطوري ممكنه

یادتون باشه جایی که بحث فنی میشه از رو احساسات حرف نزنید چون حتما کسانی پیدا میشن که ازتون دلایل فنی بخوان و این جور بحث ها ( کار نشد نداره ) تو کامپیوتر بی معنی هست :

هيچ چيز بعيد نيست
فقط بايد پشت كار داشت

1- بهتره زیاد ادامش ندید که تاپیک به off و قفل شدن میکشه ، در یک کلام این کار نشدنی هست ، اگر از ساختار IC ها و نحوه Program کردن اونها اطلاع داشته باشید میدونید که هیچ بنی بشری جز کمپانی سازنده یا گارانتی کننده مادربرد نمیتونه روی IC مادربرد چه به صورت سخت افزاری ( Programmer ) و چه به صورت نرم افزاری چیزی بنویسه یا بخونه !

2- IC های مادربرد به شما رابط نرم افزاری ارائه نمیکنن که بخواین روشون بنویسین یا ازشون چیزی بخونید ؛ در ضمن اصلا مادربرد IC نداره که حافظه به اون صورت مورد نظر شما داشته باشه .

3- تنها گزینه ای که میمونه IC بایوس هست که اون هم با قطع جریان الکتریکی اطلاعاتش حذف میشه چون ساختار فیزیکیش اینطور هست ( جزء تراشه های EEPROM هست که مخفف Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory هست ) با این اوصاف دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیمونه !

موفق باشید .

reza2012
جمعه 14 آبان 1389, 16:55 عصر
چطور میشه با رجیستری به policy دسترسی داشت؟؟

bamshad
جمعه 14 آبان 1389, 19:50 عصر
فكرمي كنيد مثلا 100 صفحه كد روي آي سي نوشته مي شه نه فقط يك بايت 0و1 اونم با تغيير جريان +-5V نمي شه كه جزئيات بيشتري بگم وگرنه روتونا كم مي كردم

ایمان مدائنی
جمعه 14 آبان 1389, 20:02 عصر
دوستان كسي جواب ما را نميده ؟
چطور میشه از طريق كد با رجیستری به policy دسترسی داشت؟؟

Felony
شنبه 15 آبان 1389, 07:21 صبح
فكرمي كنيد مثلا 100 صفحه كد روي آي سي نوشته مي شه نه فقط يك بايت 0و1 اونم با تغيير جريان +-5V نمي شه كه جزئيات بيشتري بگم وگرنه روتونا كم مي كردم

اگر صحبتتون در مورد 0 و 1 هست باید بگید بیت نه بایت ، یک بایت متشکل از 8 بیت هست .

abasfar
شنبه 19 دی 1394, 19:19 عصر
دوستان آیا راهکاری بهتر از group policy برای اینکار پیدا کردید یا دارید؟

شرمنده که پست قدیمی را می کشم بالا فقط به یک نتیجه کامل نرسیده به همین خاطر ....

ژیار رحیمی
شنبه 19 دی 1394, 21:55 عصر
دوستان كسي جواب ما را نميده ؟
چطور میشه از طريق كد با رجیستری به policy دسترسی داشت؟؟

طبق دلایل زیر با برنامه نویسی به سختی(درحد بیخیال شدن) می توان تغییراتی در local security policy ایجاد کرد
http://stackoverflow.com/questions/131025/modifying-detecting-local-security-policy-programmatically?rq=1
به دلایلی که در ایمیل به بخش پشتیبانی مایکروسافت مبنی بر تغییر Get/set local security settings programmatically زده شده نتیجه در لینک زیر قابل مطالعه س
https://groups.google.com/forum/#!topic/microsoft.public.platformsdk.security/Y9iEE0lYzOcچکیده جواب ایمیل:

The answer I got from kernel&security team is what I suspected. There is no
single API for policy settings; most are stored in various registry
settings. If you wanted to get&set all these options programmatically,
each one of these will need to be researched separately and they might even
be different between OSs.
The best option for this issue is the Micorosft Consulting Service.

csharpcollegian
دوشنبه 26 بهمن 1394, 16:55 عصر
سلام وقت همگی به خیر
دوستان من یه برنامه با زبان سی شارپ و بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور نوشتم که در زمان ورود کاربر(لاگین)، ساعت و تاریخ رو در دیتابیس ثبت می کنه
تا با استفاده از اون، تعداد روزهای کاری و همچنین تاخیرهای پرسنل محاسبه بشه (امکان استفاده از دستگاه ثبت ورود و خروج نیست فعلا)
اما خب مساله اینجاست که پرسنل خیلی راحت میتونن با دستکاری تاریخ و ساعت ویندوز، نرم افزار رو دور بزنن !!!
میخواستم بپرسم چطور می تونم ساعت و تاریخ رو قفل کنم که غیر قابل تغییر بشه (با استفاده از کدنویسی درون خود نرم افزار یا امکانات ویندوز)
خیلی ممنون

t3rr0r1st
سه شنبه 27 بهمن 1394, 04:56 صبح
مقادیر تاریخ و ساعت رو موقع وارد کردن از سرور SQL بگیرید

csharpcollegian
سه شنبه 27 بهمن 1394, 06:47 صبح
مقادیر تاریخ و ساعت رو موقع وارد کردن از سرور SQL بگیرید

مشکلم با مطالعه ی پست های قبلی حل شد اما یه سوال دیگه برام پیش اومد
اینکه میگید زمان رو از سمت سرور بگیرم یعنی باید دیتابیسمو رو یک سیستم دیگه بالا بیارم و اون رو سرور در نظر بگیرم ؟
واسه زمانی که فقط یک سیستم دارم چی ؟ باید از دیتابیس آنلاین استفاده کنم ؟
اگه بخوام از دیتابیس آنلاین استفاده کنم دیگه نمی تونم از SQL SERVER استفاده کنم و باید MySQL استفاده کنم درسته ؟
میشه یه خورده توضیح بدید، من با این مساله آشنایی ندارم
خیلی ممنون

Babak-Magic
سه شنبه 27 بهمن 1394, 08:03 صبح
درود
از دیتابیس Sql Server هم می توانید به صورت آنلاین استفاده کنید که خوب سرعتش پایین خواهد بود.
با توجه به توضیحاتی که شما در رابطه با برنامتون دادید به نظرم به سرور نیاز خواهید داشت!
موفق باشید

t3rr0r1st
سه شنبه 27 بهمن 1394, 09:53 صبح
اینکه میگید زمان رو از سمت سرور بگیرم یعنی باید دیتابیسمو رو یک سیستم دیگه بالا بیارم و اون رو سرور در نظر بگیرم ؟
اگه بخوام از دیتابیس آنلاین استفاده کنم دیگه نمی تونم از SQL SERVER استفاده کنم و باید MySQL استفاده کنم درسته ؟
خیلی ممنون

به نظر من سیستم هایی که درش صحت اطلاعات از اهمیت بالایی برخورداره منطقیه که سرور دیتابیس از کلاینت ها جدا بشه.
موقعی که دارید دستور ثبت واقعه رو ارسال می کنین سمت سرور لازم نیست تاریخ و ساعت رو بفرستین داخل sql می تونید فیلد مربوطه رو با GATEDATE پر کنید.
SQL Server رو هم می تونید به صورت آنلاین استفاده کنید.

پ.ن. : من نمی دونم چرا این دوستمون می گن SQLServer آنلاین کند می شه ؟
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_relational_database_management_syste ms

Babak-Magic
چهارشنبه 28 بهمن 1394, 07:13 صبح
منظورم این بود که دیتابیس آنلاین مطمعنا کند‌تر خواهد بود تا دیتابیس لوکال، همین!
مطمعنا دیتابیس آنلاین راه درستی نخواهد بود برای این کار دوستمون.

kamiloted
چهارشنبه 28 بهمن 1394, 16:50 عصر
سلام دوست عزیز من یه نرم افزار نوشتم البته به زبان C که همراه با ویندوز اجرا میشه.و خیلی از مواردهایی که خواستم و نیاز کار خودم بوده یا مخفی کردم یا غیر فعال کردم.که میتونم برای ساعت و تاریخ ویندوز هم این کار رو انجام بدم.و مشکلی که داره اگر کاربر بره استارت آپ اون رو غیر فعال کنه دیگه اجرا نمیشه.
و دقیقا بگو برای چه کاری میخوای تا یه راه حل اصولی و منطقی برات پیدا کنم.

ژیار رحیمی
چهارشنبه 28 بهمن 1394, 20:49 عصر
خیلی ممنون

بهتره برای دسترسی به تاریخ و ساعت صحیح شما تاریخ و ساعت رو از اینترنت(بصورت انلاین)بخونی.در این صورت در همواره در صورت run بودن نرم افزار باید دسترسی به اینترنت داشته باشی

var client = new TcpClient("time.nist.gov", 13);
using (var streamReader = new StreamReader(client.GetStream()))
{
var response = streamReader.ReadToEnd();
var utcDateTimeString = response.Substring(7, 17);
var localDateTime = DateTime.ParseExact(utcDateTimeString, "yy-MM-dd HH:mm:ss", CultureInfo.InvariantCulture, DateTimeStyles.AssumeUniversal);
}

Felony
جمعه 30 بهمن 1394, 02:46 صبح
سوال مربوط به این تاپیک با پست هایی که گذاشته شده به نتیجه مورد نظر رسید و حداقل دید کلی در مورد راهکار مبتنی بر نیاز به کاربر ارایه میده . سوالات دیگه خودتون رو در تاپیک مجزا مطرح کنید .