PDA

View Full Version : سوال: مشکل با مقادیر Combobox

sinaone1
پنج شنبه 20 آبان 1389, 10:13 صبح
سلام دوستان
من زمانی که یک Combobox رو bind میکنم از Sqlserver اگر آیتم های دیگه رو کاربر انتخاب کنه مقدار Combo.text مقداری که هست رو بر مگردونه ولی اگه به صورت default اولین آیتم انتخاب باشه مقداری که بر میگرده اینه

system.data.datarowview

لطفا راهنماییم کنید
ممنون

hooooman
پنج شنبه 20 آبان 1389, 10:30 صبح
مقداري كه بر ميگردونه

Combobox1.selecteditem
هستش

Mani_rf
پنج شنبه 20 آبان 1389, 11:39 صبح
اگر بایند کردی این دوتا رو هم امتحان کن :

ComboBox1.SelectedValue
ComboBox1.SelectedText

sinaone1
پنج شنبه 20 آبان 1389, 13:03 عصر
ممنون ولی تمام این کارها رو امتحان کردم البته SelectedValue مقدار درست رو میده ولی چون Selectedtext من مقدارش با SelectedValue فرق داره باز هم به دردم نمیخوره
البته اینو بگم که یه کامبو دیگه مثل همون دارم که کاملا درست کار میکنه ولی این یکی در یه Tabpage دیگه هست و این مشکلو داره آیا مشکل از Tabpage هستش
ممنون

ali_najari
پنج شنبه 20 آبان 1389, 13:39 عصر
ممنون ولی تمام این کارها رو امتحان کردم البته SelectedValue مقدار درست رو میده ولی چون Selectedtext من مقدارش با SelectedValue فرق داره باز هم به دردم نمیخوره
البته اینو بگم که یه کامبو دیگه مثل همون دارم که کاملا درست کار میکنه ولی این یکی در یه Tabpage دیگه هست و این مشکلو داره آیا مشکل از Tabpage هستش
ممنون

دوست عزيز ميتونيد برنامتون رو بزاريد تا بتونم كمكتون كنيم؟
بايد دقيق ببينيم كه چيكار كرديد؟

شما احتمالا هر 2تا Combo رو با يك Dataset پر نكرديد؟

sinaone1
پنج شنبه 20 آبان 1389, 16:17 عصر
میدونید مشکل از چیه اگه توی دو تا Tabpage باشه این طوری میشه ولی اگه هر دو توی یه tabpage باشند درست میشه برنامه پایین رو ببینید فقط برای تست باید یه database خودتون بسازید و تست کنید همینطور Connectionstring و ... رو در اون تغییر بدید ممنون میشم راهنماییم کنید