PDA

View Full Version : برداشتن رنگ پس زمینه لیبلها

hero4000
شنبه 22 آبان 1389, 08:24 صبح
سلام دوستان
بنده یک فرم دارم که براش تصویری رو به عنوان پس زمینه گذاشتم و توی فرمم از یکسری لیبل هم استفاده کردم . مشکلم اینجایه که تصویر پس زمینه این لیبل ها بدجوری توی ذوق می زنه و میخوام که لیبلهام پس زمینه نداشته باشند
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=60148&stc=1&d=1289625662
از شما ممنونم که بنده را راهنمائی می کنید

راستی میشه روی TreeView هم تصویر پی زمینه گذاشت ؟

Mani_rf
شنبه 22 آبان 1389, 08:30 صبح
سلام دوستان
بنده یک فرم دارم که براش تصویری رو به عنوان پس زمینه گذاشتم و توی فرمم از یکسری لیبل هم استفاده کردم . مشکلم اینجایه که تصویر پس زمینه این لیبل ها بدجوری توی ذوق می زنه و میخوام که لیبلهام پس زمینه نداشته باشند
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=60148&stc=1&d=1289625662
از شما ممنونم که بنده را راهنمائی می کنید

راستی میشه روی TreeView هم تصویر پی زمینه گذاشت ؟

در لیست رنگ ها (تب WEB) یک رنگ با نام Trancparent هست. با انتخاب اون رنگ پس زمینه برداشته میشه.
اگر نشد بگو راهنماییت کنم

hero4000
شنبه 22 آبان 1389, 11:28 صبح
از جوابتون واقعا ممنون :بوس:
راستی در مورد TreeView امتحان کردم این گزینه رو پشتیبانی نمی کنه میشه در مورد اون هم راهنمائی کنید

ASKaffash
سه شنبه 25 آبان 1389, 08:41 صبح
از جوابتون واقعا ممنون :بوس:
راستی در مورد TreeView امتحان کردم این گزینه رو پشتیبانی نمی کنه میشه در مورد اون هم راهنمائی کنید
سلام
شما جواب گرفتید ؟ من چند سالی است که جواب این سئوال را پیدا نکرده ام!! (یک کنترل Image و روی آن یک کنترل مثلا Label)

hero4000
سه شنبه 25 آبان 1389, 11:29 صبح
نه دوست عزيز

متاسفانه توي اين تالار مديران عزيز ( البته به استثناء جناب Mani_rf عزيز ) فقط يا تاپيکها و يا پستها رو حذف مي کنن ولي توي جواب دادن .....

اميدوارم خود ما کاربران دست همديگر رو بگيريم

Mani_rf
سه شنبه 25 آبان 1389, 13:24 عصر
سلام
شما جواب گرفتید ؟ من چند سالی است که جواب این سئوال را پیدا نکرده ام!! (یک کنترل Image و روی آن یک کنترل مثلا Label)

ببینید دوستان عزیز. مکانیزم کار به این صورته که برای بعضی از کنترل ها مانند لیبل ها، وقتی که شما حالت رنگ را رو حالت شفاف (Trancparent) قرار میدین، عکسی که درون کنترل والد (Parrent Controler) اون قرار گرفته چک میشه و درصورت وجود مختصاتی از عکس که لیبل روش قرار گرفته عینن درون پس زمینه لیبل طراحی میشه. برای همینه که وقتی شما یک لیبل را روی یک Form و یا یک Panel عکس دار میگذارید کاملا شفاف دیده میشه اما وقتی که روی یک PictureBox قرار میدین هیچ تغییری نمی بینید.
برای مثال این عکس را نگاه کنید :

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=60379&stc=1&d=1289902580

فرم با رنگ قالب سبز.
3تا لیل که هر 3 شفاف شدند.
1 پنل با رنگ غالب آبی.
1 pictureBox با رنگ غالب قهوه ای یا کرم.

از بالا اولین لیبل روی فرم قرار داره و میبینید که عکس اون قسمت فرم را به خودش اختصاص داده و حتی بخشی که روی پنل افتاده هم با عکس روی فرم پوشیده شده.

لیبل دوم درون پنل قرار داره و به درستی عکس داخل پنل را به خودش گرفته. چون والد اون پنل اس نه فرم

و لیبل سوم هم که روی pictureBox قرار گرفته باز عکس روی فرم را به خودش گرفته، علت اونم اینه که والد اون هم فرم است. حتی اگر کاملا روی pictureBox قرار میگرفت بازهم عکس فرم را به خودش میگرفت نه pictureBox را. چون pictureBox نمی تونه کنترل فرزند داشته باشه.

اگر برای پنل عکس در نظر نمی گرفتیم پنل هم عکس والد خودش که فرم باشه را به خودش می گرفت.

به همین سادگی. حالا شما باید با علم به این موضوع از این ابزار ها در طراحی خودتون استفاده کنید.

hero4000
پنج شنبه 27 آبان 1389, 08:06 صبح
با تشکر از جناب Mani_rf عزيز ولي بازم من نفهميدم که چطوري براي TreeView اينکار رو انجام بدم

نميدونم شايد من خيلي کند ذهنم . لطفا يکم بيشتر راهنمائي کنيد

بازهم متشکرم

hero4000
شنبه 29 آبان 1389, 09:16 صبح
دوستان جواب نمي خوان بدن ؟؟

راستي من چون پشت تري ويو نمي تونستم تصوير پشت زمينه فرم رو قرار بدم وجبور شدم از يک پنل استفاده کنم تا تصوير رو پشت زمينه پنل قرار بدم تا بخشي از فرم فقط تصوير داشته باشه ولي مشکلي که خوردم اينه که سرعت پردازش تصوير خيلي پايين اومده

مثلا با کليک بر روي هر آيتم تري ويو لازمه که ليبلهايي محو و ليبلهايي مجددا نمايش داده بشه و حالا با اين پنلي که گذاشتم اين پردازش به که کندي انجام ميشه و اول زير ليبلهايي که گذاشتم سفيد ميشه و بعد عکس پس زمينه رو به خودش ميگيره

دوستان راه حلي دارند که يا بشه پس زمينه فرم رو تا محل خاصي استريچ کرد و يا سرعت پردازش پنل رو بالا برد

یاشار رضایی نسب
دوشنبه 01 آذر 1389, 12:59 عصر
سلام
اگه از عکس تویه picturebox بعنوان بک گراند استفاده می کنی به جای اون از تنضیمات فرم قسمت بک گراند عکستو بذار و به گفته دوستمون
در لیست رنگ ها (تب WEB) یک رنگ با نام Trancparent هست اونو انتخاب کن .