PDA

View Full Version : سوال: EndPoints

mortezamsp
پنج شنبه 27 آبان 1389, 18:26 عصر
باسلام.
یک الگوریتم یافتن نقاط انتهایی خطوط در یک تصویر باینری را میخواستم که با یک پنجره 3در3 کاربکند .
یک الگوریتم در کتاب آقای گونزالوس بود که آنرا متوجه نشدم ، و نتوانستم درست پیاده سازی کنم . از شما میخوام کمک کنید و یه روش درست حسابی بهم یاد بدید . . .

dousti_design
سه شنبه 02 آذر 1389, 09:41 صبح
منظورت از انتهای خط چیه؟
انتهای خط تحت شرایط خاصی معین میشه مثلن شما باید بگید که خط از بالای تصویر شروع میشه. پس از بالای تصویر پردازش رو شروع میکنیم. ابتدای خط رو که پیدا کردیم توسط چک کردن همسایگی های پیکسلها انتهاش رو هم پیدا میکنیم.

مصطفی ساتکی
سه شنبه 02 آذر 1389, 15:26 عصر
شما برای یافتن خطوط در تصوویر باینری یا بایستی یک فیلتر لبه یاب اعمال کنی مثل canny رو تصویر باینری یا بایستی skeletonize رو برای blob های موجود در تصویر محاسبه کنید.
حالا بایتی line hough transform رو بر روی این تصویر جدید اعمال کنی که تا تو مختصات قطبی جهت و شعاع خط رو ار مبدا داشته باشی .
حالا تو اون راستا پیمایش می کنید و مجموعه خطوط اون راستا رو بدست میارید خطوط کوچک تر از threshold مد نظر شماست رو حذف می کنید و خطوط باقیمانده میشه جواب هم نقطه پایانی و هم نقطه شروع رو دارید.

mortezamsp
چهارشنبه 03 آذر 1389, 14:21 عصر
خیلی ممنون از توجهتون.

من کارهای پیش پردازشی رو انجام دادم منظورم اینه که تصویر موردنظر من فیلترشده و باینری شده و اسکلت یابی شده و بسته شده و پاک شده بوده .
تنها چیزی که مونه بود نقاط انتهایی خطوط بودن .

البته من موفق شدم با کمک تابع hitmiss و مقایسه 24 الگوی ماتریسی 3*3 همه نقاط انتهایی خطوط رو پیدا کنم. البته بعد از کارهای بالا .
بازم ممنون.

مصطفی ساتکی
چهارشنبه 03 آذر 1389, 19:59 عصر
دوست عزیز اون نقطه ای که پیدا می کنید اصلاً ممکنه متلق به یک خط مطلوب نباشه .برای تشخیص دادن در چنین شرایطی بایستی روش های که خدمتون عرض کردم پیدا کنید .
اون روشی که شما فرمودید الگوها رو بهش معرفی می کنه و اون الگوها رو پیدا می کنه