PDA

View Full Version : سوال: اسفاده از کد برای ایجاد کلاسی از جداول در LINQ

سعیدخان
پنج شنبه 27 آبان 1389, 20:08 عصر
با سلام .

من 1 سوال در مورد LINQ دارم لطفا راهنمایی کنید:
مشکل من اینه که : وقتی می خوایم با LINQ کار کنیم برای ایجاد کلاسی از جداول اول باید این مراحل رو طی کنیم(1)در محیط sqlexpress یعنی در محیط داخلی visual studio یک دیتابیس ایجادکرد ، (2)بعدش یک کانکشن ایجاد کرد، (3)بعد جداول رو به داخل برنامه drag کرد تا کلاس های جداول ایجاد شوند و این در حالی است که اگه دیتابیس ما بیرون از محیط sqlexpress باشه مثلا تو Sql server2008 ی بیرونی مراحل 2و3 ی بالا اضافی اند (یعنی مراحل 2و3 رو زمانی باید استفاده کرد که دیتابیس ما داخل VISUAL STUDIO ایجاد شده باشد و نه بیرون از SQLEXPRESS )
بعبارتی اگه ما بخوایم برنامه ای که تو sql server 2008 ی بیرونی بنویسیم(منظورم از بیرونی اینه که دیتابیس داخل visual studio نیست) باید مراحل 1و2و3 رو ایجاد کنیم و بعد از اینکه کلاس های جداول ایجاد شدند ، بعدش بیایم connection string رودر قسمت web.configتغییر بدیم تا برنامه مون با دیتابیس بیرونی کار کنه .در حالیکه اگه بشه بجاب اون DRAG DROPکردن با کد یه کارایی رو انجام داد دیگه مراحل 1و2و3 بالا نیازی نیست انجام بشند(البته این کار زمانی مفهوم داره که دیتابیس ما بیرون از محیط VISUAL STUDIO باشه). پس سوال من بطور خلاصه این شد::اگه بخوایم به جای drag ,drop کردن در محیط server explorer جهت ایجاد کلاسی از جداول ؛ حالا اگه بخوایم این کار رو دستی و با استفاده از کد نویسی انجام بدیم چیکار باید کرد؟؟؟؟.در این رابطه اگه توضیحات تکمیلی داشتید ممنون میشم بفرمائید
--------------------------------------------------------
در ضمن در قسمت WEBCONFIG درقسمت CONNECTION STRING برای جلوگیری از SQLENJECTION چه کارایی میشه کرد؟

majid325
شنبه 29 آبان 1389, 14:08 عصر
باید با مبانی Map کردن tabel ها به کلاس آشنا باشین(ORM)

سعیدخان
شنبه 29 آبان 1389, 21:22 عصر
با سلام ؛ اگه بشه لطفا نمونه کد یویا با یک مثال بیشتر توضیح بدید تا مشکل حل بشه . توضیحتون خیلی کلی بود