PDA

View Full Version : یک سئوال و نیاز به یک راه حل عملی

dot_net_lover2
یک شنبه 16 مرداد 1384, 11:16 صبح
با سلام خدمت کلیه دوستان

به نظر شما بهترین راه ارسال اطلاعات بین سخت افزار و Windows Application و Web Application و Web Service چی است؟

توضیحات :
1 - سخت افزار از طریق Port Usb به کامپیوتر متصل و از طریق Windows Application عملیات ارسال و دریافت اطلاعات انجام میشود، پس سخت افزار را کنار میذاریم.

2 - در قسمت هایی که امکان استفاده از DB برروی Server جهت ارسال اطلاعات بین قسمتهای مختف مذکور بوده ، نیز از DB استفاده شده.

3 - ارتباط Windows Application با Server از طریق Web Service بوده برروی Internet.

4 - ارتباط سیستم ذکر شده با تعداد نامشخصی Server که هیچگونه کنترلی بر روی آنها ندارید.

مشکل اساسی :
انتقال اطلاعات بین Web Service و Web Application به صورتی که پس از انجام مثلا یک وب متد در Web Service با استفاده از داده های Windows Application ما باید Web Application را به صورت خودکار اجرا و برای نمایش اطلاعات مربوط به هر User نیاز به خروجی وب متد مذکور داریم.

راه حلی که تا حالا عملی نشده :
استفاده از Cookie
دلیل عملی نشدن :
1- http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=25941
2- http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=25079

پیشاپیش از دوستانی که راهنمایی میکنند تشکر میکنم.

EhsanKhafan
دوشنبه 17 مرداد 1384, 06:51 صبح
من فکر میکنم که استفاده از کوکی در رابطه با Web Application با Web Service لازم نیست.
چرا که شما میتونید اطلاعاتی که میخواهید تو هر ک.کی بزارید و بعدا از Web Service تون بخونید رو به صورت پارامتری بین Application و Service پاس کنید و در Application به نحوی ذخیره کنید تا دفعه بعد هم پارامتر های درست را انتخاب کنید و متد وب را با آنها صدا کنید.

dot_net_lover2
دوشنبه 17 مرداد 1384, 11:49 صبح
حرف شما درست ولی
-----------------------------------------------------------------
ارتباط سیستم ذکر شده با تعداد نامشخصی Server که هیچگونه کنترلی بر روی آنها ندارید.
-----------------------------------------------------------------
از روی هر یک از این سرورها یک سایت host شده که فقط اطلاعات مورد نیاز ما را به صورت cookie به کلاینت و سخت افزار ما انتقال میدهند.