PDA

View Full Version : سوال: اطلاعات در مورد برنامه های تحت وب

dark-man
دوشنبه 01 آذر 1389, 00:13 صبح
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید .
در مورد طراحی برنامه های تحت وب در جاوا چند تا سوال داشتم که ممنون میشم دوستان راهنمائیم کنند :
بنده هم در اینترنت و هم در سایت برنامه نویس جستجو کردم ، در عین حال با NetBeans و در حال حاضر با آخرین نسخه jDeveloper دارم کار می کنم برای طراحی یک پروژه وب چند فریم ورک وجود داشت مثل Hibernate ، Spring ، ADF و ...
1) کدام یک از فریم ورک ها یا تکنولوژی های فوق برای طراحی یک پروژه سازمانی تحت وب با پایگاه داده اوراکل مناسب هستند ؟
2) آیا امکان ادغام دو یا چند فریم ورک جهت طراحی برنامه های کاربردی تحت وب وجود دارد ؟
3) آیا تکنولوژی ( فریم ورک ) های دیگری هم برای این کار وجود دارند ؟
4) عمومیت استفاده از نظر مدیریت اطلاعات و حفظ امنیت با کدام فریم ورک هست ؟
5) آیا همه فریم ورک ها با سرویس دهنده های Apache و Tomcat سازگاری دارند ؟
6) 2 مدل که یکی از اونها EJB بود در طراحی برنامه های تحت وب در فریم ورک ADF وجود داشت این گزینه ها به چه معنی هستند و در سایر فریم ورک ها هم این ابزارها وجود دارند یا خیر ؟
7) پیشنهاد شما برای طراحی تحت وب یک سیستم سازمانی بزرگ از نظر تکنولوژی ( فریم ورک ) چیست ؟
نکته : این مطلب قابل ذکر هست که در طراحی این سیستم هیچ محدودیتی از نظر پهنای باند مصرفی ، سرورهای مورد نیاز به لحاظ قدرت سخت افزاری و ابزارهای برنامه نویسی وجود ندارد . پس ممنون میشم با توجه به پارامترهای فوق راهنمائی لازم رو انجام بدید .

در پایان از لطف شما سپاسگذارم .:لبخندساده:

dark-man
دوشنبه 01 آذر 1389, 23:47 عصر
هیچ کدام از اساتید نیستند جواب این چند تا سوال رو بدن ؟

persianshadow
سه شنبه 02 آذر 1389, 12:49 عصر
در حقیقت اگه از Java EE 6 استفاده کنید دیگه نیازی به استفاده از هیچ فریم ورکی نخواهید داشت.ولی در کل
شما به Hibernate نیاز دارید تا به سادگی با دیتابیس کار کنید.طبعآ برای بخش لایه نمایش وب سایت خودتون
می تونید از فریم ورک های که JSF ی هستند استفاده کنید مثل Icefaces . و همچنین Tomcat همه این
تکنولوژی ها رو پشتیبانی نمی کنه و بهتره از GlassFish استفاده کنید و یا JBoss AS . به نظر من از Java EE6
استفاده کنید.خیلی از فریم ورک ها مربوط به زمان قبل از Java EE6 بودن و محبوبیت پیدا کردن ولی در حال
حاضر Java EE 6 همه این موارد رو در بر میگیره.همچنین بهتره از netbeans استفاده کنید که به سادگی هم به
همراه GlassFish ارایه میشه و همه این موارد رو پشتیبانی میکنه.

javaphantom
سه شنبه 02 آذر 1389, 17:15 عصر
هیچ کدام از اساتید نیستند جواب این چند تا سوال رو بدن ؟

شما هزینه کنید. مشاوره خوبم می گیرید. در غیر این صورت از علم و دانش و همچنین باقی استاتید در اینجا بهرمند هستید.

dark-man
سه شنبه 02 آذر 1389, 21:19 عصر
شما هزینه کنید. مشاوره خوبم می گیرید. در غیر این صورت از علم و دانش و همچنین باقی استاتید در اینجا بهرمند هستید.

استاد بفرمائید که به چه میزان باید در این مورد هزینه کنم ؟ یعنی مشاوران پولی بهتر از دوستانی هستند که اینجا به دیگران کمک می کنند ؟

dark-man
سه شنبه 02 آذر 1389, 21:23 عصر
در حقیقت اگه از Java EE 6 استفاده کنید دیگه نیازی به استفاده از هیچ فریم ورکی نخواهید داشت.ولی در کل
شما به Hibernate نیاز دارید تا به سادگی با دیتابیس کار کنید.طبعآ برای بخش لایه نمایش وب سایت خودتون
می تونید از فریم ورک های که JSF ی هستند استفاده کنید مثل Icefaces . و همچنین Tomcat همه این
تکنولوژی ها رو پشتیبانی نمی کنه و بهتره از GlassFish استفاده کنید و یا JBoss AS . به نظر من از Java EE6
استفاده کنید.خیلی از فریم ورک ها مربوط به زمان قبل از Java EE6 بودن و محبوبیت پیدا کردن ولی در حال
حاضر Java EE 6 همه این موارد رو در بر میگیره.همچنین بهتره از netbeans استفاده کنید که به سادگی هم به
همراه GlassFish ارایه میشه و همه این موارد رو پشتیبانی میکنه.

از لطفتون برای راهنمائی ممنونم . من قبل از این از NetBeans استفاده می کردم اما خب طی بررسی هایی که کردم و جستجوهایی که انجام شد تصمیم گرفتم از jDeveloper استفاده کنم . در مورد صرور هم باید عرض کنم من با Glass Fish کار کردم و فرمایش شما رو قبول دارم البته لازمه عرض کنم که jDeveloper هم از GlassFish به صورت Internal استفاده می کنه . باز هم ممنون از راهنمائیتون .

dark-man
دوشنبه 08 آذر 1389, 08:27 صبح
واقعا" اینجا کسی نیست در مورد این چند سوال یه راهنمائی کامل بفرمایند ؟

javaphantom
دوشنبه 08 آذر 1389, 09:37 صبح
استاد بفرمائید که به چه میزان باید در این مورد هزینه کنم ؟ یعنی مشاوران پولی بهتر از دوستانی هستند که اینجا به دیگران کمک می کنند ؟

من برای این گفتم پول چون سوالات تو خیلی کلی و ا ز نظر من جنبه business ی داشت. من فکر کنم که این مسئله با قوانین سایت مشکل داره. ولی خوب کسی حرفی نزده پس یعنی مشکل نداره.

اما سوالات شما. من برای اینکه بیشتر وارد جزیئات بشم باید بدونم دقیقا شما چی می خوای.

قبلش چند مطلب رو متذکر می شم.

1. با اومدن تکنولوژی مشکلات حل نمی شه تازه بدبختی ها شروع می شه. یعنی مسائلی مسل فرهنگ و آموزش هزینه پشتیبانی ووو پس نکته مهم اینکه هر چی دمه دستمون بود یا بلد بودیم بی خود استفاده نکنیم. نام بردن اسم چندتا فریم ورک و و و و الکی نیست باید پشتش فکر باشه و نیازهامون برآورده کنه.

2. دنیای جاوا می دونی چرا سخته به نظر مین؟ چون شیر تو شیره. کلی شرکت نشستن برای خودشون سیستم درست کردن. انواع و اقسام فریم ورک. چه استاندارد چه مردمی. کلی شرکتهای بزرگ هستن که دارن از طریق این platform زندگی می کنند و زندگی هم درست می کنند حتی تا جایی که google هم اومده یه چیز شبیه جاوا داده برای android ش که شکایتم ازش شد.
بدی هاشو گفتم اما خوبیش که از همه بدیهاش بهتره اینکه دستت بازه. حق انتخاب داری اندازه شعورت پولت تیمت و و و و . مثل میکروب ساب نیست که به شعورت به فکرت و و و توهین کنه و بگه من برات تصمیم می گیرم. حالا همه اینها رو گفتم که بهت بقبولونم که وارد دنیایی شدی که کلی جای مانور داری.

حالا با این مقدمات می رم سراغ سوالاتت.

کدام یک از فریم ورک ها یا تکنولوژی های فوق برای طراحی یک پروژه سازمانی تحت وب با پایگاه داده اوراکل مناسب هستند ؟

من با فرض اینکه شما تعریف فریم ورک رو می دونید بهتون به جرات می گم تمام فریم ورکهایی که برای platform javaee هست جواب کار شما رو می ده. اما اصل رو یادت نره بنا به هزینه زمان تیم ووو باید تصمیم بگیری.

آیا امکان ادغام دو یا چند فریم ورک جهت طراحی برنامه های کاربردی تحت وب وجود دارد ؟

معلومه که داره فریم ورک یعنی محدودیت تا یه حدی بدبخت جواب می ده اگه نتونه با بقیه خودشه Integrate کن که باید ......
من در قسمت net. نمی دونم ولی در قسمت not. می دونم که می شه.

آیا تکنولوژی ( فریم ورک ) های دیگری هم برای این کار وجود دارند ؟

این سوال اشتباست چون تکنولوژی با فریم ورک خیلی متفاوت هست. برای چه کاری؟ پروژه تحت وب منظورته که قبلا پرسیدی منم گفتم بله وجود داره باهم ادغام هم می شن.

عمومیت استفاده از نظر مدیریت اطلاعات و حفظ امنیت با کدام فریم ورک هست ؟

بستگی به معماری و لایه بندی و قرار دادن فریم ورک خاص در اون لایه هست که از هر کدوم بخوای چه استفاده ای بکنی. مدیریت اطلاعات و حفظ امنیت هم خوب اومدی. یک سوال کلی و به نظر بی معنی. هر فریم ورکی رو که مطالعه بکنی بهت می گه از لحاظ امنیت که اونم خودش داستان و تعریف داره چه جوری بهت سرویس می ده. باید زحمت بدی خودتو مطالعه کنی.

آیا همه فریم ورک ها با سرویس دهنده های Apache و Tomcat سازگاری دارند ؟

اگر روی platform javaee نوشته شده باشند جواب شما بلی هست.

2 مدل که یکی از اونها EJB بود در طراحی برنامه های تحت وب در فریم ورک ADF وجود داشت این گزینه ها به چه معنی هستند و در سایر فریم ورک ها هم این ابزارها وجود دارند یا خیر ؟

خوب خداروشکر که اسمشون هم دیدی یعنی زحمت یک search تو گوگل هم نداشت.

) پیشنهاد شما برای طراحی تحت وب یک سیستم سازمانی بزرگ از نظر تکنولوژی ( فریم ورک ) چیست ؟

این سوال آخرت از همه بهتر بود یعنی منظورم اینکه با این سوال می تونستی همه سوالات دیگتو بپوشونی.

ببین مشکل شما اینه که از دنیای محدود net. وارد دنیای خارج از اون یعنی not. شدی. مثل این می مونه آدم از ایران یکهو وارد آمریکا بشه. خوب معلومه چه اتفاقی می افته.

شما گیر سه پیچ به کلمه فریم ورک دادی که من قصد توهین ندارم ولی شما معنای این کلمه رو بلد نیستید.
توی همین فروم بحثش شده یک سری بزنید بد نیست. خیلی کمکتون می کنه.

این رو دوستانه ازم من قبول کن که زندگی توی آمریکا اگر بلد نباشی از افغانستانم که الان جنگ بدبختیه سختره. اگر واقعا خیال کار با این platform رو داری باید خیلی مطالعتو بالا ببری.

منهم می تونستم در جواب سوالهای اشتباهت یکسر اسمو اصطلاح بکار ببرم تازه خیلی حرفه ای تر ولی بیشتر گیج می شدی .

راه حلی که من به شما پیشنهاد می کنم مطالعه بیشتر از پایه و اساس هست.