PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد شروع کار

pedram_ns
سه شنبه 02 آذر 1389, 09:14 صبح
دوستان سلام
من تا به حال با vb طراحی وب انجام می دادم و تا حدودی کار رو یاد گرفتم و حالا می خوام برنامه تحت ویندوز هم کار کنم باید از کجا شروع کنم اگر می شه در مورد تفاوتش با تحت وب توضیح بدید و کلا کار برای یک تازه کار رو توضیح بدید.

مثلا در مورد فایل myproject . در تحت وب دیتابیس در فولدر App_data قرار می گیره ولی در اینجا مثل اینکه فرقی نداره دیتابیس کجا باشه؟

در مورد رفتن به فرم دیگه با لینک ها باید از show و hide کردن استفاده کنم؟

ممنون.

yekta64
سه شنبه 02 آذر 1389, 13:05 عصر
دوستان سلام
من تا به حال با vb طراحی وب انجام می دادم و تا حدودی کار رو یاد گرفتم و حالا می خوام برنامه تحت ویندوز هم کار کنم باید از کجا شروع کنم اگر می شه در مورد تفاوتش با تحت وب توضیح بدید و کلا کار برای یک تازه کار رو توضیح بدید.

مثلا در مورد فایل myproject . در تحت وب دیتابیس در فولدر App_data قرار می گیره ولی در اینجا مثل اینکه فرقی نداره دیتابیس کجا باشه؟

در مورد رفتن به فرم دیگه با لینک ها باید از show و hide کردن استفاده کنم؟

ممنون.

سلام دوست عزیز
من هم مثل شما بودم در کل باید بگم برنامه تحت ویندوز به مراتب از وب اسون تر هستش

در تحت وب اگه دیتابیستون access باشه اون رودر debug برنامه قرار میدیم

بله در اینجا برای رفتن از یه فرم به فرم دیگر فرم اول رو close و فرم دو رو show می کنیم

در تحت ویندوز فرم جاری تحت عنوان me شناخته میشه

دوست عزیز شما شروع کنید ما هم تا اونجا که در توان باشه راهنمایی می کنیم
من توصیه می کنم با یه پروژه یادگیریتون رو شروع کنید

موفق باشید

pedram_ns
سه شنبه 02 آذر 1389, 14:38 عصر
خیلی ممنون.
بله با یک برنامه ساده انبار داری دارم شروع می کنم و حتما مشکلاتی خواهم داشت که مزاحم خواهم شد.
من هم در پوشه bin و هم در پوشه obj پوشه debug دارم تو کدوم بذارم؟
دیتابیس رو در خود debug بذارم یا در اون پوشه هم یک دایرکتوری دیگه برای دیتابیس درست کنم؟
تصاویر رو هم باید در این پوشه دیباگ بذارم یا نه؟ اصلا تصاویر باید در جایی ذخیره بشه یا در خود برنامه ترکیب می شه؟
می دونم باید برای هر سئوال یک تاپیک بزنم ولی چون خیلی سئوالاتم مبتدیانه است اجازه بدید در همینجا بپرسم من یک لیبل دارم که در وسط صفحه گذاشتم textalign اون رو هم middle center گذاشتم ولی وقتی در کد صفحه مقدار به اون لیبل می دم به جایی که در وسط فرم بمون از وسط شروع به نوشت می کنه و در واقع در وسط نمی مونه

تصویر هم گذاشتم.
کلا یک شمای کلی از شروع کار بدید ممنون می شم.